Діалог восьмий

Капітан сидів у капітанському кріслі, у капітанській рубці, у високій башті, наче на троні своєї плаваючої фортеці. Хоча, тронний зал був у нього малий. Але на старих авіаносцях капітанського містка взагалі не будували, там капітани керували своїми кораблями із загальної рубки.

Капітан великого авіаносця худорлявий чоловік веселої вдачі з надзвичайно чіпким і активним розумом, у нього швидкі рухи і думки. Світле волосся, яке здавалося прозорими, і біла шкіра, злегка почервоніла під сонцем. Невисокий, особливо поруч із, містером Смітом, та тут і зараз, капітан авіаносця дуже впливова людина, і тому містер Сміт поки знаходиться на кораблі, підкоряється капітану, за капітаном стоїть горою його екіпаж. А щоб завоювати довіру, і навіть любов екіпажу, треба бути особливою людиною. Удав знав, з ким розмовляє. Капітан, як кажуть, перший після бога на борту корабля.

Був зараз на кораблі і бог, та Удав ні з ким не ділився такою інформацією, вважатимуть божевільним. Капітан покликав до себе саме містера Сміта, а не доктора Ренлі, прекрасно розуміючи хто з них головний.

- Вітаю вас містере Сміте, сідайте. Отже цей хлопчик з довгим волоссям і є ваш прибулець? - поцікавився капітан і запитав, - кави.

- Я припускав, що ви хочете знати, чому мої люди блукають кораблем, і заважають вашим людям працювати? - питанням на питання відповів Удав. Сів у запропоноване крісло поруч з оглядовим вікном, закинув ногу на ногу, склав пальці дашком над коліном, - чи вирішили урізноманітнити службові будні розмовою зі мною?

Капітан був розумником:

- Кави? – запитав повторно, усміхнувся. Він, бачив, що співрозмовник готовий поділилися інформацією, але обмежено.

- Так, звичайно, - погодився Удав.

Капітан набрав номер на службовому телефоні, замовив каву, і пояснив Бену Сміту:

- Наскільки я зрозумів з повідомлень, ваші люди шукають спиртне. Це порушення правил.

- Вони ваші гості, їм можна пробачити таке дрібне порушення. Тим більше, я зрозумів із повідомлень, спиртного вони не знайшли, та й поводяться пристойно, - і собі посміхнувся містер Сміт.

- Два телепата з екстраординарними здібностями - мрія усіх спецслужб світу, і прибулець, що вивчає мій корабель? - перерахував капітан. І запитав, - Містере Сміте, я капітан авіаносця. Авіаносця який частково співпрацює з Розуелом. Бо на морі, як ви знаєте, усяке трапляється, у мене є певний доступ, і дозвіл. Отже я вже запросив ваших людей на мій місток, і для нас готують п'ять чашок кави.

- Кларк п'є чай, - посміхнувся Удав. Він пам'ятав, що на базі під Женевою Кларк і Мумія загалом пили пиво і віскі, тому поняття не мав, якому з запропонованих напоїв віддає перевагу Кларк Пречет, але ця розмова з капітаном вимагала заперечень. - А та дитина з команди Ренлі, певне ще молоко.

- Три мушкетери, як у книзі Дюма, шукають спиртне. Ви дозволите прибульцю випити? У майбутньому.

- Він стриманий і розумний, майже не п’яніє, - Удав перейшов на особисті характеристики.

- Навіщо йому спиртне? – здивувався капітан авіаносця.

- Особливості організму, для нього спирт як для нас аспірин, - відверто відповів Бен Сміт, - загалом, заради того щоб ми усі нервували.

- Отже він і справді не зовсім людина, - уточнював капітан, - хлопець зі своєрідним характером.

Двері відчинилися, увійшли троє, два телепата, мрія усіх спецслужб на землі тридцять шість, і один прибулець, жахіття для тих хто про нього хоч щось знав. За гостями стояв офіцер супроводу, за офіцером видно було голомозу, чорну, лискучу голову працівника кухні, або, як на кораблі кажуть, камбуза.

Капітан дозволив супроводжуючому піти, запросив гостей увійти, показав їм на канапу біля оглядових вікон. Матрос з камбуза швидко розставив посуд на столику біля канапи і вийшов. Кларк потиснув руку Удаву. Алекс теж зважився потиснути руку великому містеру Смітові, здається, хлопець тепер не буде мити цю руку щонайменше місяць.

Апсу підійшов до оглядового скла, дивився вниз на палубу, потім потиснув руку Бену, виявив повагу капітану нахиливши голову і сів на запропоноване місце. Капітан розглядав його, наче побачив рідкісний експонат у музеї.

- Кава, - повторив капітан вже для трьох, вказуючи на столик, сам зійшов зі свого капітанського трону, сів у крісло навпроти Удава, взяв свою чашку, - Радий вітати вас на моєму кораблі, - посміхнувся кожному гостю по черзі, - ви збентежили своїм виглядом моїх людей, містере Апсу?

- Це не навмисне, - вибачився древній бог, - але, напевно, краще без приставки містер, - додав Апсу, взяв маленьку чашку з кавою, додав три шматочки цукру, перемішав.

Капітан хотів сказати, що прибулець нічим не відрізняється, на перший погляд, від людини, але потім вирішив, що це не тактовно. Усвідомив, що він вперше опинився у такій ситуації. Це ж контакт з позаземним розумом, і він зовсім не знав, про що говорити і як поводитися у присутності прибульця. І згадав, що супроводжують прибульця люди з телепатичними здібностями. Кларк і Алекс нахабно посміхалися, безсоромно читаючи думки капітана.

- Взагалі це нечесно слухати мої думки без мого дозволу, панове, - і собі посміхнувся капітан, - ви скануєте мене наче рентген. Ви можете робити це не так відверто?

Алекс зніяковів, відвів погляд, голосно сьорбнув гарячу каву. Кларк стримано усміхався, ні краплі не соромлячись, наче хотів сказати капітанові, що той сам відкрився. Додав цукор у каву, обперся на спинку канапи, закинув ногу на ногу, поставив чашку на коліно.

- Як вам мій корабель? - запитав капітан у прибульця, немов його корабель зосередив у собі всю Землю і Марс на додачу.

Апсу вловив гордість і ніжність у інтонації капітана, коли той говорив про свій авіаносець, згадав свій космічний крейсер. Так він розумів, як це любити свій корабель:

- Красива і приємна машина, - похвалив Апсу корабель словесною формулою, яку використовували у старому світі.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Юлес Скела
14.11.2021 11:01
До частини "Діалог восьмий"
А от цікаво. В попередній частині Апсу заявив, що в мирні часи він на своєму крейсері лише старпом. Маю надію, що Автор знає - чи воно так насправді, чи бог-дракон пожартував (знаючи Апсу - не здивуюсь)?
Морок Елл
14.11.2021 11:10
До частини "Діалог восьмий"
У мирні часи старпом. Але це лише на флагмані. Це такий жарт на флоті тисячі кораблів. Він старпом капітана флагмана і командуючий своїм флотом. Адмірал це кличка яку дали солдати. Кларк назвав його зоряним адміралом. Певне це потрібно пояснити ще у першій частині. Дякую))