Діалог дев’ятий

- Красива і приємна, - гордовито посміхнувся капітан авіаносця, - дивний цей ваш комплімент для бойового корабля.

- Я знаю, - погодився Апсу.

Кларк зловив себе на думці, що порівнює зоряного адмірала з капітаном американського авіаносця. Але капітан не знає, з ким розмовляє. Для американського капітана Апсу - лише прибулець, який випадково потрапив на Землю, попри охорону ангелів з модуля Моон. Не того mооn який світить вночі, а того, який ховається за МКС.

Капітан думає, що знає багато, але то була лише крихітна частина секретної інформації, ще й неабияк викривлена. І якщо містер Сміт дозволив Апсу розмовляти з капітаном, значить, впевнений в тому, що капітан не дізнається нічого зайвого.

Алекс ще не звик до робити на секретну організацію, йому подобалося сидіти у капітанській рубці, пити каву, і не бігати безкінечними сходами, та вузькими коридорами нескінченного корабельного лабіринту.

- А у тому світі, звідки ви прилетіли, є військові кораблі? - запитав капітан те, що від нього очікували його співрозмовники. Адже він капітан військового корабля, що може цікавити капітана авіаносця, звичайно, озброєння та техніка. В даному випадку - інопланетної цивілізації.

- Так, - погодився Апсу.

- У нас є шанс протистояти вам? - запитав капітан авіаносця, найсильнішого військового корабля на Полігоні.

- Ні, - відповів древній бог. Його кава охолола, і він непомітно нагрів її. Кларк побачив, як пар піднявся над закипаючою кавою у чашці на долоні Апсу, подумки попередив, що якщо кава википить, то складно це буде пояснити капітанові. Адже у капітана можуть виникнути побоювання, а чи безпечно перевозити на військовому кораблі істоту, у якої закипіла на долоні кава.

«Википіла» - виправив подумки Апсу. Кава перетворилося на лід, це вже побачив Алекс, який підключився до уявного діалогу, - «Ви збожеволіли, не лякайте військових, вони, коли лякаються, дуже небезпечні»

Апсу і Кларк намагалися не сміятися, кава у руці стародавнього бога знову нагрілася до кімнатної температури. Удав все бачив, але не втручався, марно втихомирювати бога. Якщо капітан і побачив, то подумав, що здалося.

- Ви впевнені? - з посмішкою запитав капітан авіаносця, не про каву звичайно, про протистояння армій.

- Абсолютно. У вас прекрасний корабель, але він тільки плаває, літати він не може. Тим більше у космосі, інші закони. Хоча у космічному бою площина простору, для зручності сприйняття, розраховуються відносно площини палуби.

- Про що ви, - не зрозумів капітан.

- У космосі, як і на морі, противник може нанести удар з усіх сторін, але характеристики бойової техніки, швидкості, та засоби її виявлення інші. Підводний човен це не інший авіаносець, чи крейсер який атакує знизу, це таки підводний човен з його характеристикою ведення бою, це саме стосується літаків. Ще у просторі є візуальний контакт, не тільки чути, видно що наближається на усі боки. Але там неймовірні швидкості об’єктів, космічні торпеду почуєш тоді коли вона вибухнула у обшивці, тож знову надія на прилади виявлення й автоматичний захист.

- І схоже і ні, - капітан авіаносця просяяв, вчепившись у улюблену тему, - Так у нас є час для маневру чи протидії після атаки.

- У космосі у корабля є переваги. Він сам може напасти на ворога з будь-якої позиції, а авіаносець не може стати ні літаком, ні підводним човном.

- Вдало сказано, - замислився капітан, - є космічні кораблі, аналогічні авіаносцю?

- Так, - відповідав Апсу, - є носії з ангарами, на яких стоять бойові космічні, просторові й міжпланетні катери, гравітаційні машини різних конфігурацій для планетного і позапланетного бою.

- А от якщо якийсь антигравітаційний двигун прилаштувати до мого авіаносця і підняти його у небо, він би став небесним авіаносцем? – жартував капітан.

- Хороша ідея, - погодився Апсу, - у якомусь з ваших фільмів є така фантазія.

- Так, я дивися, - усміхнувся капітан, - військовим також дозволяється мріяти. Я запрошую вас на вечерю. У мене є пляшка хорошого вина. Порушимо правило, корабель іде додому, завтра на головній палубі свято. Може, містер Сміт дозволить вам провести день на палубі серед людей. - Капітан з посмішкою подивився на Удава, немов хотів заручитися, що гість буде вести себе чемно.

Удав хмикнув:

- «Чому саме я завжди маю вирішувати, чи щось безпечно, чи небезпечно?»

- «Тому що ти розумний», - відповів з нахабною посмішкою монстр.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.