Що відбувається в темряві?

– Що ся діє в темноті, каете? Ой, та багацько всілякого! А чо’ питаєте? Ну, та’, темнота – то така штука, що хтос її ся боє, а хтос чекає на ню…

От, я скажу вам за свою сусідку. На шестому жиє, надо мнов. Вона так троха тойво… знаєте… не при собі. Як шос їй стає, зачинає гупати вікном. Темнося кругом, бо ж світла не є: ті москалі клєті знов попали дес у нашу станцію… А вона гупа і верещить: «Сасєдній дом, 9 етаж, ви мєня аблучаєтє! Лазєрниє пушкі на балконє!»

Таково… Шо тут скажеш? Хора темна жінка. Шкода, хоч і москалька. Часом так дрібно тарабанить, ніби з машинґвера хто пуляє. То вже і я троха ся бою… І сусіди не сплять через ню. Чо’ темна? Бо її розум сліпий. А мо’ спить у темноті. Таке…

– Хто чекає на темноту, питаєте? Та хто, он мій коцур чекає. В білий динь спит, а тоди ночов світить очисками, засідає на мої капці – такий вдатний мисливець, шо ну! На мишів? Нє, не маю їх. Де ви бачили тотих шкрабунів у київській хаті…

Як вночи той гвалт зчиняється, шо ракети летять, часом хтіла’м піти в погріб, у нашій хаті є. Но доки того коцура пІймеш, доки запакуєш ‘го в торбу, то вже ніби і йти не тра’. Та й той погріб – то таке, ратунку не дуже дасть від тої гаспидської ракети чи шахеда, ігій на ‘го, шоб не долЕтів і впав на макітру тому, шо запустив… А коцурові добре – ганяє хатов, ся бавит зо мнов, піди злАпай зі свічков у руці.

– Хто ся боє темноти? Та всі люде! Зара’ дужче, бо вОйна. Темнота і вОйна – то як сестри. Слідом одна за другов ходят. Прийшла вОйна – і привела за собов темноту, бо москалі світло побили тими гаспидами. А за темнотов – страх. Бо не знати, чо’ чекати, не видко, шо ся діє, і тоті лямпи не дуже помічні, бо світла таки від них мало є.

Но я так кажу: всьо має бути на світі, всьо має свій хосен, іно страх ніколи. Він не дасть нічо’ доброго, лиш змусить чоловіка ховатисі, скручуватисі вдвоє, змаліти. Мусимо страх загнати дес у манісіньку шпарку, пережити го’, а як пережиєм, то й темнота не є страшна.

– Питаєте, чи є в темноті щос добре? Аякже. Мусит бути. Сон добрий і коханнє палке. І дітиска на світ приходят вночи. І ще багацького всілякого добра. Не лиш динь має світло, но й темнота зі своїм світлом жиє.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.