5,3 Аріана

Звісивши голову до грудей вона крокувала не бачачи дороги й незабаром уткнулася в спину чергового гостя.
— Вибачте, — Аріана поквапцем відскочила.
Гість озирнувся: високий молодий хлопець зі шляхетськими рисами обличчя, гарний загадковою східною красою. В нього були очі незвичайного мідного кольору, а у погляді плескалося ціле море здивування. Він вп’явся в Аріану, аж відкрив рота від подиву.  
— Нічого, — нарешті пробурмотів юнак, що вартувало йому немалих зусіль. — Це моя провина.
Аріана кивнула головою і  підхопивши спідницю правою рукою,  рушила до сходів. Молодик очевидно збирався з думками, щоб заговорити знову, а говорити Аріані не хотілося. 
Добігши до мармурової сходинки вона озирнулася. Юнак проводжав її пильним поглядом, і щось було у виразі його обличчі, щось невловимо знайоме. Аріана змусила себе відвернутися, схопилася за поруччя і хутко піднялась. Другий поверх маєтку виглядав безлюдним, усюди на білих стінах були розвішені картини. Перша ж, що потрапила їй на очі виявилася болюче знайомою. У дитинстві, коли вони з мамою багато подорожували, в якомусь з європейських музеїв вона бачила її, там були тисячі інших творів, але чомусь саме цю картину Аріана запам'ятала назавжди.
«Хто ця дівчинка і чому вона спить, мамусю?»
«Дивись, Рію, це — Аріадна, критська царівна, донька короля Міноса, кохана бога Діоніса», — Аріта вказала на картину на білій стіні.
Аріана чула голос матері, відчувала її ласкавий дотик до плеча, але скільки не старалася не могла згадати її обличчя.
«Я назвала тебе на честь царівни Аріадни», — Аріта схилилася й цьомкнула її в чоло, відкинула чорні пасма за плечі.
— Казалі Андреа «Вакх і Аріадна», — Аріана задумливо дивилася на полотно, серце стис страшений біль, хотілося плакати.
Чарівна діва з білою, як молоко шкірою мирно спала в оточенні німф і менад-вакханок. Втілений образ покинутої нареченої. Молодик у жовтогарячій накидці й короні з гілля, схилився над сплячою, зазираючи в мирне обличчя. З його пояса звисало хутро леопарда, а спирався він на посох обвитий виноградним листям.
— А ось і твій Діоніс.
«Цікаво, що їй сниться?»
Та вже напевно не кошмари про вбиту царівну, потвор з дірки у землі й моря трупаків. Аріана невесело посміхнулася. Їй подобалася та версія легенди, де Аріадна була знайома з Діонісієм задовго до прибуття Тесея на острів. Це від бога винограду вона отримала золотий клубок — легендарну дороговказну нитку і Діадему. Потім під впливом чар Афродіти, покровительки Тесея, царівна закохалася в новоприбулого витязя і допомогла йому вбити Мінотавра — власного старшого брата, замкненого в лабіринті. Хоча хто знає, можливо голова бика теж була лише маскою, подібною тим, що носили єгипетські боги. А Астер, старший брат Аріадни, насправді був таємним богом, або жерцем і спадкоємцем крові Посейдона або Зевса. Бик врешті міг вказувати й на культ Діоніса на Криті, а Аріадна, як донька царя була жрицею і нареченою бога. 
Убивши бика-сторожа, Тесей умовив Аріадну втекти з ним, а можливо напоїв бідолашку снодійним і взяв у заручниці, щоб Мінос не надумався атакувати його корабель. Дізнавшись, що наречена викрадена, Діоніс рушив за кораблем, наслав на команду і Тесея кошмари, занурив Аріадну в глибокий транс. Можливо, в момент зваблення, не дозволивши воїну поглумитися над священним тілом. Діоніс прийшов до Тесея у снах і наказав повернути кохану, погрожуючи царевичу Аверном за непослух.
Тонка усмішка ковзнула вустами Аріани. Саме така версія міфу їй подобалася найбільше. Хотілося вірити, що Аріадну коронували й Зевс все ж дарував їй безсмертя, і Аріадна вирушила з божественним чоловіком на небеса, а коли її вбили, Діоніс вирушив до Індії, де й знайшов нове втілення дружини. Та можливо, Аріадна була богинею із самого початку. Асасара, як назвав її Даррен. Біла богиня критян, яка прибула до стародавніх мінойців із пінного моря, немов Афродіта на Кіпр.
— Яка чудова казка.
Їй подобалося думати, що мама так захоплювалася цією божественною парочкою саме за їх кохання, повне випробувань, але зі щасливим кінцем. Ще одна ниточка між їхніми душами, виткана з мрії та пам'яті, з віри в чудеса ...
Музика внизу змінилася, джазова ніжна мелодія полилася під високою стелею. Вокалістка заспівала приємним голосом: «Ти кохав мене, і я завмерла у часі. Прагнучи плоті моєї. Але я не можу змагатися з вовчицею, яка поставила мене на коліна. Що ти бачиш в цих жовтих очах? Тому, що я розвалююся на шматочки ... ».
Залишитися і потанцювати? Той мідноокий юнак точно буде радий запросити її. Завмерши всього на мить, Аріана незабаром перестала слухати голос співачки.
На початку коридору погляд її знову зупинився на картині — портреті, там була дівчина з медово рудим волоссям, з очима кольору морської води, що сиділа в позі Мони Лізи й загадково або сумно посміхалася. Великі очі сяяли від цікавості.
— Яка гарна, — прошепотіла Аріанна.
— Аріана, ось ви де! — зі зали до неї підіймався Рашид в компанії зеленоокої красуні у сукні з непристойно глибоким декольте. — Ерміл вас питав.
Аріана змусила себе всміхнутися.
— Мені кортіло оглянути будинок. Тут так гарно. Я бачу безліч чудових картин.
Рашид зупинився праворуч під портретом, а красуня шепнув щось арабською пішла вглиб коридору.
— Буду радий зробити для вас екскурсію, — Рашид блиснув бездоганною усмішкою. — Моя дружина і донька дуже люблять живопис. Більшості цієї колекції я завдячую їм. — А що це за портрет? Я не впізнаю художника.
— О, я отримав її від діда. Розумієте, мій дід був хорошим другом знаменитого єгиптолога Говарда Картера, — Рашид склав рук за спиною і розвернувся до портрета. — Це племінниця Говарда Картера, дуже талановита художниця і єгиптолог — Джоанна Картер. Багато картин, що ви знайдете на стінах цього будинку — належать її пензлю. Дивовижна була жінка. Талановита, вродлива, відважна й розумна.
Всередині Аріани все защеміло, від хвилювання долоні спітніли.
— Що трапилося? .. — голос тремтів, в роті пересохло.
— Вона разом з братом зникла під час експедиції. Ще до початку Другої світової. Велика трагедія. Джоанна була улюбленою племінницею містера Картера. Вони з братом мали б успадкувати його колекцію артефактів.
Аріана дивилася на портрет красуні Картер, погляд її аквамаринових очей зачаровував. Серце забилось часто-часто і голова пішла обертом.
— Джоанна Картер, як шкода ... — прошепотіла Аріана. — Можна мені зробити фото?
— Звичайно! — Рашид пригорнув її за плечі. — Якщо вам подобатися живопис, в маєтку є інші цікаві картини. На другому поверсі наша домашня галерея.
Рашид дочекався, коли вона зробить фотографію і повів її довгими коридорами, зупиняючись біля кожного пейзажу, портрета і гобелена, пояснюючи що на ньому зображено і звідки той з'явився, Аріана старанно кивала головою, морщила лоб, удавала, що розуміє кожне слово, а думки її були зайняті портретом Джоани Картер. Нарешті вона не витримала.
— Скажіть, а в який експедиції вона брала участь?
Рашид почухав підборіддя.
— Бачу вам сподобалася Джоанна. Мені вона теж дуже подобатися, пам'ятаю в дитинстві я був у неї закоханий. Так-так, без пам'яті! — Рашид зареготав. — Все засипав батька питаннями про загадкову дівчинку з портрета. Дайте-но згадаю, це дитяча байка, батько говорив, що її брат, Джек Картер, привіз з Єгипту якусь невідому книгу, де нібито була карта легендарного Тініса, першого міста фараонів. Ось вони удвох і вирушили на пошуки зниклого міста, а за кілька місяців зв'язок з ними урвався. Джоанна та її брат не повернулися до Лондона. Нікому достеменно невідомо, що з ними сталося, тіла не знайшли, тому спадок великого єгиптолога перейшло Генрі Бертону і Брюсу Інгрему ...
— Пане Рашид!

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Христина Вілем
04.06.2021 16:45
До частини "5,3 Аріана"
Дуууже чекаю на продовження
Avee Delmonico
29.05.2021 23:02
До частини "5,3 Аріана"
Йой, віднині це моя улюблений розділ ლ(^o^ლ) я обооооожнюю мистецтво. І грецькі міфи. Від імені Діоніса аж серденько затрепетало. Так, цікава історія з Тесеєм та Аріадною. Кажуть, що ідея з Лабіринтом була не такою і вигадкою, адже залишилися уламки палацу крито-мінойської культури, що нагадують Лабіринт. І зображення бика на посуді. Тим і цікаве мистецтво — воно відображає людську свідомість на будь-якому етапі розвитку. Так, ще один красивий молодик на горизонті й загадкова власниця аквамаринових очей та її не менш загадкове зникнення. Не дарма ж Аріані воно так в душу засіло! Таємниці крутяться, все крутяться і не хочуть вилізти на поверхню.
Айя Нея
30.05.2021 13:13
До частини "5,3 Аріана"
( ꈍᴗꈍ) ох, дякую далі буде дуже багато мистецтва і ще більше Діоніса від класики до сучасності. Так, під палацом справді є коридори і сходи і коридори....а ще поряд є печера!! Туди не пускають туристів але одним оком я бачила що там теж коридори і коридори! А ще ж був Лабіринт в Єгипті ;) і там теж дуже багато що нагадує про Діоніса, бика, Аріадну.
Avee Delmonico
30.05.2021 16:11
Ого(´⊙ω⊙`)! Я такого не бачила, бо ніде не була (◔‿◔) мистецтво я люблю всім серцем і душею. Як казав Дідро, що мистецтво нічим не поступається науці у пізнанні) І Діоніса також люблю. Може тому, що його культ призвів до появи античного театру і трагедії) О, в Єгипті (・o・) точно треба пакувати валізи та їхати туди дивитися на Лабіринт. І на Крит також)
Айя Нея
30.05.2021 17:41
Нажаль від єгипетського мало що лишилося... ^^ століття руйнують найцінніші артифакти
Avee Delmonico
30.05.2021 17:44
Зате там є піраміди) і фараони. І Ніл все ще на місці)
Айя Нея
31.05.2021 09:44
Хребти богів, як каже Аріана =) Так, вони ще там. Чатують.