🖊 Розпочався авторський конкурс "Міфи серед нас"! 🖊
Всі блоги

Огляд зимового аніме сезону 2023

Ichika Chiaki
24.01.2023

Один з багатьох кроків до написання якісних оповідань, новел, повістей, романів, чого завгодно — це есеїстика, а конкретніше — рецензування та огляди. Постійна практика у сфері улюблених форм мистецтва виховує з будь-яких неофітів — справжніх доморощених майстрів(у хорошому значенні слів), даруючи чітке розуміння правильного-й-не-дуже крізь досвід.  

Таким чином натрапляєш одразу на двох назва тваринки, а саме — виточування майстерності володіння словом та прищеплення собі критичних поглядів. Залишається лише не лінуватись, та кожного разу докладати зусиль аби їх схопити.  

Цикл оглядів з метою підвищення власної компетентності.
Всі гіпертексти безпечні та клікабельні

Огляд зимового аніме сезону 2023 — Абсолютно суб'єктивний

Доки пишеться нова проза та наступні огляди

Без жодних спойлерів!

Тепер коротенький огляд кожного тайтлу з зображення вище, на основі перших епізодів.
Цього разу знизу догори та зліва направо.

Ряд "Жахлива адаптація чудової манґи"

Тут у нас йдуть не просто погані адаптації, а справжні злочини проти якісного продукту, страшне насилля та просто неймовірна несправедливість.

Shuumatsu no Walküre
Якось богам настільки сильно осточортіло людство, що вони зібрали абсолютний консиліум з головним питанням про знищення людей. Але одноголосне рішення богів перервала валькірія — скандинавська посередниця між людьми та Валгаллою, запропонувавши провести бійцівський турнір на смерть між вибраними богами та людьми за долю людства. Підбурені боги погодились, вирішивши, що просто знищити людей буде надто нудно. Ось так і розпочався Раґнарок за участі тринадцятьох найвідоміших в історії людей та богів.

Адаптація манґи в аніме ж вийшла просто жахливою. Низькоякісне слайдшоу з неймовірно дешевим продакшеном. Страшенна неповага до насправді гарно написаної манґи про фентезійні бої між богами та людьми. Можу радити до прочитання усім фанатам та охочим до епічно-брутальних боїв за усіма канонами японської гіперболізації.

Gokushufudou: Шлях домогосподаря
Колишня легенда якудзи та злочинного світу одружився та став... домогосподарем? У милому фартушку на кухні готує сніданок для своєї дружини? Порається з прибиранням? При цьому зберігаючи свій шарм та атмосферу справжнього японського мафіозі? Дайте два, це точно не може бути чимось поганим.

На відміну від адаптації, з тими ж проблемами як й у попереднього тайтлу. Слайдшоу при мінімальному продакшені. Сором та й годі, проте манґа стовідсотково рекомендована до ознайомлення! (Третина розділів має український переклад!)

Ряд "Заборонено для перегляду"

Ставши псом моєї коханої
Так, буквально як і вказано у назві. Головний герой прокидається в тілі маленького цуценяти, якого по дорозі додому під дощем підбирає головна героїня, а також кохана нашого героя, щоправда, уже з минулого життя.

Мене надурили, пообіцявши до непристойного смішний тайтл, коли ж я отримав до смішного непристойний, що змусить навіть загартованого збоченця задуматись про вчення Платона.

Ряд "Не вартує"

Spy Kyoushitsu (Шпигунський клас)
Найкращий у світі шпигун за наказом вище зібрав нову команду для виконання Місії Нездійсненної нездійсненної місії. Одна біда, усі нові члени команди — некомпетентні шпигуни та просто двієчниці шпигунських курсів. Ба більше, сам найкращий у світі шпигун виявляється жахливим учителем. Але місія є невідкладною, тому робота над удосконаленням розпочинається!

Сам по собі тайтл видався димною дивною сумішшю двох інших файних аніме — Princess Principal(але без шарму та стилю) та Assassination Classroom(але без цікавого глобального сюжету). Мабуть, я просто очікував чогось іншого.

Mononogatari(Історія речей)
Цукумоґамі — духи речей, що можуть приймати подобу людей. Наш головний герой з сім'ї спадкових "поліцаїв" для бунтівних цукумоґамі, що виганяють других зі світу людей. Але ненависть головного героя до цих духів перешкоджає його роботі та змушує голову сім'ї відіслати нашого героя на перевиховання до клану, де мирні цукумоґамі живуть разом з людьми.

Загалом цікавий бойовий тайтл, але надзвичайно сильно стриманий страшенно дешевою анімацією(гарна постановка кадру дещо зрізає гострі кути, але жахливу анімацію навіть хороший сценарист не вивезе) та особистість пластилінового термінатора замість головного героя. В цілому має гарний сюжетний потенціал, але це лише згодом.

Ряд "На смак"

Тут й надалі уже можна для себе щось підбирати

Itou Junji: Maniac(Маніяк: Японські історії жахів Дзюндзі Іто)
Ще одна екранізація творів японського генія та майстра жахів — Дзюндзі Іто. Збірка з двадцяти історій видалась доволі успішною в плані адаптації, але зі своїми нюансами. (Радиться перегляд у чорно-білому фільтрі!)
Проте головна страва нас чекає далі у 2023 у вигляді адаптації легендарної "Спіралі"(Uzumaki) за авторством того ж Дзюдзі Іто.

Buddy Daddies(Татусі мимоволі)
Наші головні герої — наймані вбивці. Під час чергового атентату до них прив'язується маленька дівчинка, яку вони не могли залишити у тому гармидері, що самі зчинили. Виявляться, що це позашлюбна донька їхньої минулої цілі, яка жодного разу ще не бачила свого батька й прийняла одного з приятелів-вбивць за свого татуся. Їй більше нікуди повертатись, тому обидвоє вирішили залишити її з собою.

Голлівуд в аніме. Цікаве намагання відібрати шматочок пирога у "Сім'ї шпигуна", але з ще сильнішим присмаком впливу культури заходу. "Голлівуд в аніме" як феномен це завжди неприємне поєднання.

The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World
Легендарного екзорциста наздогнала смерть від чужої руки. У останній момент він використовує усі свої чари, аби отримати новий шанс на життя в іншому світі. Переродившись, він бере для себе за мету прожити життя найсильнішого знову, але більше не повторюючи помилок з минулого світу.

Знову сезонний ісекай з могутнім героєм. Здавалось би — нічого нового та особливого, проте цікаво прописаний головний герой, зі свіжим поглядом на своє існування та з ідейною особливістю, впевнено додає шарму цьому аніме. Має деякий потенціал, але я сильно у нього не вірю, навіть попри те, що читачі оригінальної новели обіцяють цікавенького далі.

Ряд "Непогано"

Далі йдуть ті тайтли, які я вибрав для себе на поступовий перегляд з усіляких можливих на те причин.

Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi(Готування просто неба з абсурдними здібностями)
За усіма канонами до магічного світу викликають нових героїв зі звичайного світу, де по прибутті прибульці отримують нові сили. Але все що отримав наш герой — це можливість онлайн купувати товари для приготування їжі зі свого старого світу. Очевидно, як героя його ніхто не оцінив, тому й відпустили куди очі дивляться, Але на цьому все лише починається, адже навіть найпростіші страви з нашого світу можуть стати справжнім делікатесом для магічного світу, особливо для могутнього гурмана Фенріра...

Ще один сезонний ісекай, але вже з особливим та оригінальним присмаком буквально. Цікава зав'язка приправлена чудовою анімацією від студії MAPPA ще ніхто так класно не малював анімацію нарізання м'яса, клянусь та з додаванням справжніх рецептів страв. Звичайно ж я на таке куплюсь.

Oniichan wa Oshimai!(Мій братик вже не братик!)
Одного разу, абсолютно науковим методом, молодша сестра перетворює свого старшого брата-домашню рослинку-відповідального за охорону дому-або ж просто хіккікоморі у... маленьку дівчинку. Братові вона говорить, що це лише її експеримент, але насправді вона усіма силами прагне повернути улюбленого родича у соціум та викорінити його відлюдькуватість.

Певне найбільш суперечливий та контроверсійний тайтл з усього "непоганого", але наскільки ж він милий, просто до неможливості. Анімація богоподібного рангу, на рівні з найкрасивішими аніме минулого року, кольорова гамма підібрана просто ідеально, а комп'ютерна графіка використовується не для халтури, як це зазвичай полюбляють студії, а задля посиленої експресії персонажів. Й сюжетно досить цікава зав'язка та мотиви, якщо змиритись з дорослим хлопом в тілі маленької дівчинки, що наново проходить курс соціалізації з людьми...

Tomo-chan wa Onnanoko!(Томо — дівчина!)
Томо — дівчина високого росту та гарної статури, усе життя займається карате та завжди поруч з хлопцями, ба більше навіть поводить себе як хлоп. Проте вона закохана дівочим коханням у свого друга дитинства, з яким разом займалась карате, коли той, здається, взагалі не помічає її жіночої сторони та й відноситься до неї як до найліпшого братана. І як головній героїні виходити з цієї ситуації та повернути назад свою жіночність?

А ось і романтична комедія, жанр, від якого я гадав відпочити хоча б один сезон, але таке шоу аж ніяк не можна було пропустити, навіть не тому, що головний герой страждає прозопагнозією тут якийсь цікавий перебіг подій, а тому, що буквально усім керує залаштунками давня подруга обидвох головних героїв, граючись із ними у своє задоволення, то зводячи їх разом, то підбиваючи до головної героїні конкурентку, то обдурюючи бідолах, що запитують у неї порад. Клятий геній та претендент на найкращого персонажа другого плану.

Trigun Stampede(Тріґан Шторм)
Приквел до оригінального Trigun 1998-го року. Все та ж пустеля, все та ж боротьба за виживання, все той же головний герой з нагородою в мільйони за свою голову, все той же найвлучніший стрілець, що навідріз відмовляється убивати будь-кого, та все той же його брат, що має абсолютно протилежний погляд на життя.

Але у новій обгортці та з редизайном, виконане повністю за допомогою комп'ютерної графіки від студії Orange, єдиних майстрів свого діла. Виконано якісно та гарно, більш сучасний редизайн, що відлякував дідів та старих фанатів, сильно не виділяється, а про якість сюжету, як приквелу, у відношенні до оригінальної роботи говорити поки що рано, для такого зустрінемось в огляді кінця сезону!(Хоча достеменну кількість епізодів студія й досі не заявила...)

Ряд "Можливий переможець сезону"

Теоретично найкращі тайтли сезону

High Card
З королівського палацу викрадають набір з 52-ох особливих гральних карт. Проте крадіжка йде не за планом та усі карти розлітаються по країні у пошуках нових власників. Карти ці особливі та дають вибраному ними власнику особливу силу, рівень якої зав'язаний на висоті самої карти. Тепер за ними полюють наймогутніші підпільні організації країни, до однієї з таких й потрапляє наш головний герой втрапивши у бійку двох досвідчених мислівців за картами.

Неймовірно стильний оригінальний тайтл з власним шармом та цікавою зав'язкою. Є у мене слабкість перед костюмами на замовлення, галантністю, манірністю та атмосферою вищого класу. І аби усе це під соусом чогось нестандартного та ексцентричного, але зі збереженням реалістичності!
Якщо Buddy Daddies це "Голлівуд в аніме", то High Card — "Аніме в Голлівуді".
Воно відчувається взагалі не так, наче західна культура диктує правила подій у аніме, як це було у раніше згаданих Татусях, а ніби японці самі взяли все найкраще з західної культури, використовуючи його як плацдарм, і додали з надлишком своєї особливої екстравагантності. Ось вам й приклад єдиновірного культурного експансіонізму.

NieR:Automata Ver1.1a(Ніер: Автомата Вер.1.1a)
Далеке-далеке майбутнє, у якому людська раса людей програла війну за Землю проти іншопланетних загарбників та утекла на місяць. Надалі ці залишки людей використовуватимуть розумних бойових андроїдів для відновлення контролю над Землею у боях проти "машинних форм життя" свого супротивника. Це історія про "бездушних" андроїдів 9S та 2B, відправлених на місію дослідження поверхні Землі та допомоги повстанцям, що досі відстоюють своє право на існування там.

Екранізація феноменальної гри від геніального Йоко Таро, що підіймає неймовірно глибокі та філософські питання життя, існування, людяності, сім'ї та інших вічних тем. Оригінальну гру я сам пройшов на всі 3 закінчення, але глибоко у душу вона мені не запала, хоч я й захоплювався якийсь час неймовірною глибиною навіть найменших контрастних моментів розписаних з подетальною та ідейною фанатичністю, у яких ти сам повинен був вбачати закладений особливий сенс та посилання.
Перший епізод мене дуже сильно розчарував жахливою анімацією та болісною постановкою кадрів, коли другий епізод, як абсолютна протилежність першому, показав справжню геніальну сценарну роботу навіть тому, хто уперше чує назву "Ніер".
Єдина біда, що після третього епізоду студія повідомила про хіатус та перерву від виходу нових епізодів на невідомий час, через спалахи ковіду.

Мораль

Я вибрав виключно нові аніме, не звертаючи уваги на великі сиквели на кшталт Vinland Saga, Bungou Stray Dogs та інших, адже формат оцінки таких продовжень значно відрізняється від нових імен в індустрії.

Обов'язково дайте знати, якщо я забув котресь зі знайомих вам аніме цього сезону, але даруйте наперед — я скоріш за все його просто не бачив.

Також буду надзвичайно вдячним, якщо виділите увагу минулому-минулому-минулому огляду, минулому-минулому огляду, минулому, майбутньому та моїм нікчемним намаганням у прозу: IchikaChiaki

Й надзвичайно важлива примітка на кінець: "У козака немає мети, лише пригодонька."

3

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Єгор Скріверра
24.01.2023 18:11
От чого неочікував тут, так це огляд на аніме... Мені подобається! Нам потрібно ще! З усім згоден крім перших мість.
Ichika Chiaki
24.01.2023 23:03
На те це й суб'єктивний огляд! В кінці сезону будемо трохи детальніше та об'єктивніше уже оцінювати.
Ichika Chiaki
24.01.2023 23:45
Коментар видалено автором
Увага!
Сайт працює у режимі альфа-тесту. Про помилки пишіть Аркушу або на support@arkush.net!
Новини
🖊 Розпочався авторський конкурс "Міфи серед нас"! 🖊
03.02.2023

Слава Україні, аркушики! 🇺🇦

Лютий неочікувано став для нас початком нової дуже цікавої активності. І це - авторські конкурси на Аркуші! 🙂 Вчора, хоч і не без затримок, почався наш перший авторський конкурс мініатюр "Міфи серед нас" 🖊

... Детальніше
Блоги
Міфічна угадайкаЯрина Мартин
05.02.2023
Чат Аркушних балачок гудить здогадками про те, де ж чия мініатюра на конкурсі «Міфи серед нас». Тож ... Детальніше
Елова бібліотекаProza.ik
09.02.2023
— Ти це чула? — відвела голову від книги Таня і показала кудись жовтою закладкою. — Що чула? — стомл ... Детальніше
Конкурсна критика: як її пережити й отримати задоволенняСвітлана Філімоненко (Лана Філлі)
24.12.2021
Вітаю всіх аркушиків! Щось давно ми не міркували на різні загальні теми, вам не здається? Щойно за ... Детальніше
Що робити?Роман Тихий
09.02.2023
Якщо тебе призвали до лав 3CУ, а ти маєш декілька незакіних творів, які навіть в звичній домашній об ... Детальніше
КНИГУ ЗАВЕРШЕНО!Катаріна Рейніс
09.02.2023
"Опівнічне сяйво. Шлях до щастя" містика перевертні/відьми гумор трішки романтики весела г ... Детальніше
Роздум про випадковості та закономірності)Івасик Анатоль
09.02.2023
Крокує смерть по вулиці широкій, Фотограф її клацнув в об'єктив. Вона йому байдуже усміхнулась: “Ти ... Детальніше
На Аркуші вже:
5524читачів
35024коментарів
Щиро вдячні всім, хто підтримав нас переказами на рахунок!
А також всім, хто приєднався до нас на Патреоні!
Наші патрони
Всі кошти підуть на розробку та розвиток Аркуша! А підтримати нас можна тут: