📜 Результати конкурсу "Фентезі поезії" від АльМор 📜
Всі блоги

Конкурсна критика: як її пережити й отримати задоволення

Лана Філлі
24.12.2021
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Вітаю всіх аркушиків!
  Щось давно ми не міркували на різні загальні теми, вам не здається?
  Щойно завершилася «Зоряна Фортеця», у фінал якої дивом потрапив і мій текст, тривають і будуть ще конкурси – й захотілося поділитися певними міркуваннями з приводу неуникного.
  Колись подібні поради допомогли мені виробити імунітет, можливо, дещо допоможе і вам менше нервувати й отримувати більше позитивних емоцій від конкурсних перегонів. Бо інколи боляче бачити, як авторам дошкуляють некоректні зауваження. От саме тому й пишу ці багатолітер, а не тому, що раптом ні сіло ні впало вважаю себе досвідченою авторкою.
  Найперше, з чого варто почати ще до отримання критики – з налаштування. Ваш текст, як би ви над ним не корпіли, ніколи, чуєте, ніколи! не буде ідеальним. Ну просто тому що ідеального у нашім світі нема. З цим треба одразу змиритися: критика буде. Коли виставляєте своє любе дитя, свій шедевр, своє все - його критикуватимуть. І це лише йтиме йому – і вам! на користь. Повірте – чим бурхливіші емоції розгортаються довкола вашого тексту, тим більше народу прийде прочитати, навіть якщо не прокоментує. Просто щоби самостійно визначитися, добре ви щось написали чи погане?
  Навіть якщо вони не прокоментують, ваша ідея вже прочитана багатьма людьми. Ви ж для цього писали? Ні? Хотіли перемоги й дифірамбів – це головне? Тоді для мене у вас погана новина – скоріше за все саме вам і понаписують найбільше неконструктиву, витріпають вам нерви й залишать із враженнями, що всі довкола злі й лише зговорилися образити вас, бо… Ну бо просто так!
  Тому краще взяти собі за опору, що ваша основна мета – поділитися своїми ідеями. Все інше – лише побічні ефекти.
  Щодо конструктивної критики – тут все зрозуміло. Носіть на віртуальних руках тих, хто аргументовано вам розписує, що, на їхню думку, у вашому творі є вдалим, а що – ні. Тут ключове – на їхню думку. Не все із критики варто негайно ж імплементувати до вашого тексту. Майже завжди варто, утім, серйозно задуматися над моментами, про які вказує кілька коментаторів. Що би ви не вкладали геніального у свій текст – це не зчитали, і коментарі під текстом не зарадять. Коли на вас працюватиме шарм вашого авторитету, тоді ви зможете натякати на те, що читачі просто неуважні чи ще не дочиталися до рівня, коли їм стануть зрозумілі усі ваші круті повороти. На конкурсах переважно працює більш-менш відточена техніка та суб’єктивні вподобання конкурсантів або журі.
  Якщо вас хвалять і хвалять, й подумки ви вже тримаєте головний приз конкурсу в руках – мушу розчарувати. Часом це нічого не означає, окрім того, що задоволення від вашого тексту люди таки отримали. А оцінки можуть бути доволі низькими. Але якщо ви не забули про головну вашу лінію – доносити свої думки – то власне так, свій головний приз ви вже отримали, можете відкоркувати шампанське чи заварити міцної кави, як автор ви вже переможець свого індивідуального забігу.
  Отепер про найслизькіший момент - так звану «смаківщину».
  Якщо майже не виявилося поціновувачів саме такого жанру чи стилю, як у вас, це засмучує. Але теж добре, коли вам про це напишуть, і доволі масово. Ви тепер приблизно уявляєте, на яку авдиторію пишете, якщо плануєте і далі працювати у цьому напрямку. Якщо ж це було щось експериментальне – ви збагнули, що конкурсним авдиторіями це не заходить.
  Тепер до найболіснішого для багатьох авторів, не загартованих горнилом конкурсних баталій. Як правильно проклясти коментатора, який вам написав, що ваш текст – повна лажа?))))

  1. Якщо до цього додаються хоча б якісь аргументи, варто піти попити водички, видихнути й перечитати ще раз. Пам’ятаємо про мету перебування на конкурсі. Можливо, саме цей коментатор лишив вам золоті ключики, якими ви зможете вдосконалити своє письмо?
  2. Так само варто піти попити водички й зрозуміти, що, можливо це та сама смаківщина, тому просто скористайтеся нагодою потренуватися приймати те, що завжди будуть люди, яким не зайде. Ну просто стиль у них такий, можливо, їх в дитинстві ображали, або це тролі. Простіть і відпустіть.
  3. Якщо коментар можна потрактувати як образливий і як ні, то трактуйте саме як необразливий. Пригадайте, що інтернет не передає емоції, тому ви могли неправильно зчитати думку коментатора. Своїм вольовим рішенням визначте, що людина щиро бажає вам добра – й відреагуйте вдячно або таким чином, щоби ваша відповідь звучала не як «я образилась\вся і в доміку», а «звісно ж, мій текст класний, ми зараз розберемося, що ви мали на увазі». Дуууже часто після цього зав'язується мила корисна бесіда.
  4. Що робити, якщо закиди малозрозумілі, однозначно образливі, і на це вказують й інші коментатори? На цьому моменті доволі часто зрізаються чутливі автори або початківці, або два в одному.
   Якими можуть бути причини таких коментів?
  • Часом трапляється, що мочать ймовірного конкурента. Сама такого не бачила чи не помічала, але усі твердять, що таке постійно. Якщо вам так простіше пережити неприємний комент, то уявіть собі, що це так і є. Подумки. Писати про це не варто (!), бо можна відлякати наступних коментаторів. Отож, так, вам просто заздрять, бо так не вміють))) Потіштеся, коротко відзначте, що ви прочитали, але не образилися, бо вище цього, та йдіть читати конструктивніші коментарі.
  • Або може людину хтось образив, і вона прийшла до вас передати цей «подарунок». Не беріть його. Випийте не лише водички, а й чогось міцнішого (чаю з тістечком або накладанцем із салом). І відреагуйте правильно.
   Для цього потренуймося.
   Заплющте очі, розслабтеся, уявіть себе на березі моря, де ви з коктейлем у руках лежачи на шезлонгу святкуєте перемогу в конкурсі свого шедевру. Приходжу я і пишу: ваше оповідання – повний відстій!
   Що робите ви? Вихлюпнувши мені в обличчя коктейль, кричите – сама ти відстій!
   Wrong.
   Ви – класний письменник/письменниця. Або вже, або вже зовсім скоро. Вам не личить вестися на таке. Ну ж бо, більше самоповаги!
   Спокійно (не вдавано, а саме з відчуттям того, що ви тут, на цій тусовці, бо пишете гарні тексти), відповідаєте щось типу: прошу вас детальніше пояснити свою думку. Якщо аргументи з цього коментатора не вдається вибити, то завершуєте розмову чимось у стилі: дякую, що пишете й збільшуєте рейтинг прочитання мого оповідання, але в такому тоні я з вами обговорювати своє оповідання не збираюся. Якщо опонент відверто хамить, зверніться до адміністраторів.
   Чесно – коли ви переходите на той самий тон, що й обзивач, це відлякує інших читачів, тому, як би не хотілося ушпигнути у відповідь – воно того не варте. Всі ми люди, митці вразливі натури, але ви тут не за тим. Бесіду можна продовжувати лише тоді, коли вас справді це не торкає, і ви з гумором, не зі злою сатирою, на це реагуєте. Тоді лічильник коментарів, де ви гідно тримаєтеся, грає вам на руку.
   Часом доводиться бачити, як на невинну заувагу автор реагує перебільшено емоційно. Не факт, що підсвідомо (а літературні конкурси – суцільна суб’єктивщина) ті, хто оцінюватиме ваш текст, не додадуть таку поведінку до категорії мінусів, коли визначатимуться зі своїми вподобаннями.
   Не варто також і глухо відмовчуватися, як це роблять деякі автори, щоб не нервуватися під час конкурсу. Деякі деталі, що ви їх напишете у коментах, можуть допомогти зорієнтуватися вашим читачам. Не всі читають конкурсні тексти уважно, на жаль, деякі – по діагоналі. Отож, не треба пояснювати ваш текст у коментах, але дещо можна обґрунтувати.
   І ще два моменти, доволі дражливі. Але важливі.
   Отож, якщо вам закидають велику (саме велику, не кілька то тут, то там) кількість помилок, не пишіть виправдання. Що б це не було. Навіть якщо ви лише учора почали писати українською. Це дуже круто, і всі вас підтримають. Але не на конкурсі. От чесно. Потренуйтеся трохи – і вперед! Ліпше набратися впевненості та знань, ніж червоніти на кожній заувазі. Письменники працюють зі словом, тому елементарна грамотність має бути присутньою. Якщо ж з якихось причин уміння вигадувати та втілювати круті історії ви не можете поєднати з грамотністю – знайдіть собі напарника, хто хоча би трохи причісуватиме їх. Повірте – до помилок чіпляються не зануди такі, які самі писати не вміють. Просто тоді ваша історія не сприймається як слід, адже люди читають не по складах, а цілими словами, тоді як помилка змушує їх зупинятися на словах, а не на подіях, характерах чи ідеях. Навіть коми "не там" збивають з ритму уважного читання, бо вони вигадані не для того, щоб ускладнювати нам життя, а щоб маркувати ритм сприйняття історії.
   Ну і останнє, чисто моє мегасуб’єктивне. Навіть якщо ви на коліні за пів години до дедлайну написали історію, і цим викликані певні проблеми з текстом, не пишіть цього у виправданні.
   О так, у всіх нас є ця проблема. Мій текст на «Зоряну Фортецю» теж недопрацьований через дедлайн, я відчуваю, але – хто мені винен, правильно?
   Як авторка, я вас зрозумію, але як читачка (та й інші читачі) бачу таке: написала/в тут сяк-так, але простіть і проковтніть, бо це не у мене проблеми з тайм-менеджментом, це клятий дедлайн/робота/обставини і т.ін. Читачі можуть вас уперше бачити, їх не хвилює злий фатум нашого життя, їм би зі своїм упоратися. У них, може, борщ вистигає чи діти плачуть, а вони змушені продиратися через наші з вами проколи.
   Краще відбутися чимось типу: працюватиму над цим. Адже ви точно знаєте, де не встигли і чому. А у підсумках по завершенні уже напишете свої причини.
   Бажаю вам отримувати від конкурсів лише задоволення! Успіхів і перемог: особистих та загальних!
   П.С. Хто дотягнув до кінця блогу, напишіть свої міркування. Навіть «фігню ти тут написала!» можна)))
   ППС. За покликанням – моя оповідка-роздум на тему, що би було, якби ми оцінювали власні тексти, не знаючи про це. Хто ще не читав – ми з Іоанною Панібудьласка зрадіємо вашій увазі. "Конкурс"
  187

  Коментарі

  Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
  Леся Arda
  03.02.2024 05:31
  Іноді так виходить, що в твір вкладаєш всього себе, розкриваєшся. Пишеш із захватом, і думаєш, що йе, певно, краще, що ти можеш написати, бо в такому настроїєі стані ти його пишеш. Тоді критика боляче ранить. Особливо враховуючи, що написав ти об'єктивно добре. Може і геть не геніально, але точно добре. А іноді нашвидкоруч записуєш до конкурсу виданий мозком сюжет. Тоді конструктивна критика допомагає, з неконатруктивної смішно. Ну бо ти і сам знаєш, що напимав посереднє лайно - а що поробиш, якщо на конкурсі воно не те що не найгірше, а, як водиться, краще середнього. Ти написав досить професійно відточене лайно... Словом, так і живемо... Іноді сам стережешся критикувати людей, хоча може б їм це і не завадило. Ну але піди вгадай - цей опус, схожий на те що ти писав у 15 - він плід чиєїсь недоредагованої графоманії, чи то хтось також написав у свої 15?
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  03.02.2024 16:09
  В тому й проблема. Хтось не дочекається критики, яка допоможе його текстам стати краще, а хтось почитає легенькі погладжування і подумає, що він вже геній, і можна і далі ігнорувати правопис та логіку 🤷 І дійсно - не хочеться нікого ранити.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Леся Arda
  03.02.2024 16:34
  Та біс із ним - з правописом, якщо в тексті живі герої і світ, який можна помацати... Але ж вони, нажаль, ні
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  03.02.2024 16:41
  Згодна, біс із ним. Але якщо бракує терпіння опанувати хоча б його, то звідки візьметься терпіння тренуватися в оживленні героїв?.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Леся Arda
  03.02.2024 17:49
  Мені здається, це якась природна здібність - вживатися в створених тобою людей... Хоча дійсно часто як біда з правописом, то біда і з героями і з логікою твору
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • B_der_Line
  21.01.2024 03:55
  Вітаю з виходом у фінал! Чогось думала, що "Фортеця" пішла на вимушені канікули до перемоги... П.С. Як згадаю, які каменти писала пихата я п'ятнадцять років тому... Божечки... (прикладає долоню до обличчя) Хоч знаходь зараз своїх товаришів по конкурсу і перепрошуй, ну їй бо. Грьобана молодість і самовпевненість. І, мабуть, бажання круто виглядати, не знаю. Я з такою пристрастю і в таких барвистих виразах указувала іншим на недоліки, ніби сама була ідеальна. Для мене написати довершений в своїй уїдливості комент - то було шось із розряду мистецтва, яке я чомусь хотіла опанувати. Ото дурне.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • B_der_Line
  21.01.2024 03:58
  П.П.С. Навіть ідеальність (або приближення до того) не вважаю виправданням для зверхнього тону.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Магда Май
  03.02.2024 15:45
  Погоджуюся.) Але молодість зухвала. Зухвалість молодих і недосвідчених викликає усмішку. А про старших і досвідченіших так не скажу.)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  21.01.2024 08:13
  Дякую, Фортеця таки пішла, це блог за 2021 рік. Але усі конкурсні повороти лишаються актуальними і нині!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Дмитро Бугера
  07.01.2024 22:58
  Дякую Вам за цей допис. Це актуально і сьогодні, і буде завжди, особливо тим, хто тільки починає писати.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  07.01.2024 23:09
  Ваша правда: новачкам найважче, бо лише належить випрацювати свою стратегію захисту від некоректної критики. Дякую за увагу!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Роман Фещак
  13.12.2023 23:43
  Ох, нічого навіть додати. Уважно прочитав статтю і біжу ділитися з друзями-письменниками. 😉 Дещо вже сам на власному досвіді второпав, а деякі поради стали новинкою. Дуже дякую! 👍😁
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Роман Фещак
  13.12.2023 23:57
  А я як потішуся. 😁 Хоча я люблю брати участь у конкурсах і хейтери цього не змінять, бо розвиватися більше хочеться, а ніж канючити над своїми текстами, витираючи ними сльози замість серветок. 😉
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  13.12.2023 23:58
  Власне, цей блог для того, щоб любов до конкурсів лише зростала, а гейтери не мали за що зачепитися і йшли голодні)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Олександр Гаврик
  10.12.2023 20:55
  От як точно напишу, що частина вашого тексту таки фігня. :) Як людина, що нещодавно повністю перечитала 64 (!) оповідання. Навіть у найкращих авторів є проблеми з правописом. Ніхто з авторів не пише чернетки ідеально. Це міф. І після вичитки вони все одно залишають правописні огріхи. А ось оцінювати ТІЛЬКИ правопис, а потім просто не читати твір типу "я не можу це читати" - це фішка деяких хіпстерів, імена яких дуже відомі. :) Таке тре викорінювати, бо кількість ніколи не перейде у якість.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  10.12.2023 21:37
  Що ж ви там такого начиталися у 64-х текстах, що побачили у моєму те, чого там нема?) І не побачили те, що там є?) А там є уточнююче словосполучення "велика кількість" 🙃
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • (користувача видалено)
  14.12.2023 00:51
  Це ви так аргументуєте те, що відбракували третину творів, але, при цьому, пропустили твори, де пунктуації, або нема, або вона поставлена рандомно?
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  14.12.2023 09:47
  А, он воно що... Ну ні, пунктуація не є важливішою за зміст, але редагувати її хоч би мінімально треба.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Бася Каллиган
  10.12.2023 04:11
  Гарно! Обожнюю структурно мислячих людей))) Менiб цю iнструкцiю рочкiв п*ять назад прочитати, а так прийшлося усi шишки збирати на власному досвiтi!)))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  10.12.2023 09:07
  Дякую! Що ж, п'ять років тому я сама була хіба читачкою, це все Аркуш, він затягнув мене своїм першим конкурсом! 🙃
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • (користувача видалено)
  09.12.2023 14:48
  А де ж заклики на кшталт" критикувати може лише дипломований спеціаліст, бажаноз досвідом"? Ех, схоже лиш мені щастить на подібних персонажів🤣
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  09.12.2023 14:52
  Регулювати критику - справа марна, якщо під рукою нема кнопки "забанити") Тому вчимося виживати у екстремальних умовах і все одно отримувати задоволення 🙃
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • (користувача видалено)
  09.12.2023 14:56
  Та то не до вас претензії, а до коментаторів🤷. До мене в блог приходили поціновувачі лише критики від визнаних дипломованих критиків. Інша критика на їх думку- то дно дненне🤣
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  09.12.2023 15:36
  Та я зрозуміла, що не до мене. Я ж і кажу - люди дивні деякі, тому це треба просто прийняти.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Зорян Костюк (Костянтин Зотов)
  09.12.2023 20:26
  взагалі помітив що деякі люди часто примудряються прочитати взагалі не те, що написано :) самі придумали і самі криикують
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  09.12.2023 12:26
  Та я ж і вирішила. Бо дехто пише, що відмовляється від участі у конкурсах через "не таку" критику, а це сумно.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  09.12.2023 13:32
  Цим райтерам не вгодиш! Навіть якщо хвалять, недостатньо) Або не тими словами. Звісно, критерії конструктивної критики давно напрацьовані, але суб'єктивізм нерідко збиває з пантелику
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Зорян Костюк (Костянтин Зотов)
  09.12.2023 14:08
  ні! приклад того якою буває токсична критика. пані Тетяна вважає що вона робить велику послугу коли виливає відро помоїв на якійсь твір і цйе є "конструктивна критика". Моя дружина через це не хоче більше туди нічого писати. Після минулорічних "365 слів" вона плакала так її мініатюри пообсирали
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  09.12.2023 14:34
  Шкода, що так. Дійсно прикро. Одначе антитоксичний захист таки треба вчитися напрацьовувати, бо така критика буде завжди...
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Mia
  21.01.2024 00:24
  А на моє оповідання на ЛІТавиці була позитивна критика, але оповідання всеодно не пройшло. І якось дивно, я вже три рази просила їх видалити моє оповідання з сайту. У відповідь тиша, хоча до цього, завжди відповідали на повідомлення
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  21.01.2024 00:47
  Шкода, що так( Спробуйте написати на ФБ у їхню спільноту чи безпосередньо Ксенії Томашевій може? Я не знаю, як там зараз у них,не була десь із квітня. Мій останній конкурс там був про рослини.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Mia
  21.01.2024 00:24
  Коментар видалено автором
  Лана Філлі
  09.12.2023 11:51
  Почитала деякі коментарі під конкурсними творами - оце люди люблять на емоціях жити! Наївна я зі своїми порадами)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Катерина Скрипка
  04.03.2023 15:22
  Ось вона хвилинка слави) Хто теж хоче, перейдіть на особистості разів зо п‘ять, і про вас напишу😁🫶
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  04.03.2023 16:12
  А інакше ніяк? Бо на особистості стосовно вас точно переходити не хочеться, а от віршик з підколами хотілося би) Але я розумію: нема сильних емоцій, нема Музи)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Катерина Скрипка
  04.03.2023 16:59
  Ех, покинула мене Муза ще рік тому. Надто сильні емоції теж її відлякують, як виявилося... Та якщо повернеться, обов'яково напишу🤗
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Олександр Шепітко
  04.03.2023 16:19
  А якщо сподобається, а я брудний, спітнілий? Ні, задоволення звик отримувати чистим😊, бо хтозна, чим все закінчиться😉
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Олександр Шепітко
  04.03.2023 16:59
  Хотів ще раніше сказати, але все забував: десь вичитав, що головною вадою Стрільців є те, що вони завжди хочуть бути правими (тому дискусії з вами безкінечні) 🤯 І так - я теж Стрілець😉
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Олександр Шепітко
  04.03.2023 16:37
  Коментар видалено автором
  Оксана Ковальчук
  01.03.2023 15:20
  Дочитала до кінця, тому корюся заклику) Якщо стисло - коментар не про автора, а про текс, якщо там йдеться про автора (косий-кривий), то це вже не коментар. Не з усім ватро погоджуватись, бо не існує такого правила "коментатор завжди правий", чужа думка і чуже бачення - це привід глянути під іншим кутом на текст, якщо після цього ви не погоджуєтесь із зауваженням - маєте право. Адвокатування власної позиції - інколи це зайве, хіба як коментатор сам цікавиться якимось моментом. Бо суперечка з коментатором не переконає його у вашій правоті, він спирається на власне враження, воно важливіше за аргументи автора. Про "мочіння конкурента" - вважаю це конкурсним фольклором) Смаківщина - ну треба зрозуміти, що ви не для всіх і всі не для вас) у кожного автора є своя ЦА, яка його читає, любить, розуміє. А є ті, хто не читає, не любить і не розуміє) це не робить автора поганим.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  04.03.2023 15:13
  Так, згодна щодо адвокатування власного тексту з точки зору коментаторів Але часом таке адвокатування дозволяє недосвідченому авторові краще збагнути свій текст, його недоліки та можливості вдосконалення. Досвідченому, може, теж, але не була там, не можу сказати :)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Оксана Ковальчук
  04.03.2023 18:40
  Я тут веду про ситуацію, де автор виступає адвокатом, а коментатор - прокурором) знаєте, бувають такі коментарі з прихованим пасивно-агресивним тоном, на них часто і реагують автори, бо вони викликають бажання захищатися. Зовсім не заперечую діалог автора і коментатора, де вони обговорюють текст, якісь моменти, де зійшлися чи не зійшлися їхні погляди. Такі бесіди дозволяють глянути на текст під іншим кутом. Однак, в розрізі теми саме про критичні висловлювання, я подібну взаємодію не зачіпала)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  04.03.2023 18:56
  Трохи так. Але ще збирати й збирати. Тому й щоконкурсу підіймаю цей блог, для власного переосмислення й для колективних міркувань :)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Валерія Малахова
  28.02.2023 08:09
  Правильно ви усе написали ))) Особисто я, як людина товстошкіра, критику сприймаю спокійно, але знаю людей, які просто не можуть витримати будь-яких зауважень (при тому, що пишуть взагалі-то дуже гарно), тож я просто перестала критикувати без попереднього авторського запиту, і залишаю коментарі тільки на ті тексти, яким за шкалою "Аркуша" поставила три та вище, і в цих коментарях коротенько кажу про те, що сподобалося, а про те, що не сподобалося, не кажу взагалі )) Хіба інколи вказую на хибодрук чи відверту помилку, просто щоб автор подивився після конкурсу. По собі знаю, що таке "замилене око": нещодавно відкрила твір, який вичитували із співавторкою разом десь три рази - знайшла чотири хибодруки (( Тож можна сказати, що на конкурси я ходжу ще й за безкоштовним вичитуванням тексту )) Он мені вже показали одну безсумнівну помилку в одній мініатюрі і два сумнівних моменти в іншій, над якими буду думати. Це ж добре! Тож гаряче погоджуюся із думкою про те, що якщо хтось каже про помилки - потрібно спитати, де коментатор ці помилки бачить. В будь-якому разі, до вашого особистого режиму редактури ця людина не пролізе аж ніяк, тож якщо ви не погоджуєтеся із зауваженнями, то ніхто, окрім вас, зайвих виправлень до тексту не внесе. Вирішувати, чи щось виправляти, все одно буде автор і тільки він. І ще критикам в будь-якому разі варто спочатку розповісти, що, на їхню думку, в тексті є гарного. Бо я бачила неодноразово, що такі коментарі надихають авторів і теж вчать їх - принаймні, вчать тому, що вони взагалі щось вміють робити гарно. Люди творчі настільки невпевнені у собі, що це інколи мене лякає.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  28.02.2023 10:09
  Дякую за ваш відгук і доповнення. Так, я розумію тих авторів, які бояться найменшого натяку на недосконалість свого тексту. Тому й наголошую на важливості внутрішніх налаштувань. Ну правда, краще не подаватися на конкурси, а просто публікувати свої тексти на сторінці, можливо навіть чесно зазначивши там в описі, що критики не хочеться. Це насправді нормально, кожен має право окреслювати свої кордони. Але якщо є потреба й бажання вдосконалення свого письма й активної участі в літтусовці, треба таки вчитися екологічно (для себе в першу чергу) реагувати на зауваги. Можливо, сприймати це як комп'ютерну гру, де так, сумно, коли програєш, але це аж ніяк не впливає на твою особистість чи вартісність. Якщо чесно, я теж чіпляюся більше до текстів, які мені загалом до вподоби. Бо думаю, що якщо автор мене вразив, то ми з ним приблизно на одній хвилі, й більше шансів на те, що моя критика буде для нього не каменем у город, а камінцем для підвищення надійності його міцного тексту. Не знаю, наскільки це правильно, але поки так.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  27.02.2023 22:45
  Між іншим, у Зоряної Фортеці якісь проблеми із сайтом, атаки, тому вони поки конкурсів не проводять:(
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Зорян Костюк (Костянтин Зотов)
  27.02.2023 23:30
  ні вони обіцяли що конкурси проводитимуть лише після Перемоги . Можливо влітку проведуть конкурс мініатюр
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  28.02.2023 07:42
  Так, справді. Сайт ожив. Але зазначено, що конкурс "Можливість зупинки" буде проведено після Перемоги.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Зорян Костюк (Костянтин Зотов)
  27.02.2023 22:16
  на "Міфи серед нас" я був шокований скільки позитиву під моїми мініатюрами які я ледь видавлював з себе пишучи у поспіху та на колінці
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • ГаляВуд
  27.02.2023 21:30
  Та де ще можна почитати під одним і тим самим твором "чудесно, влучно, круто" і "якесь безталантіще / шем такого не читав гіменця"? :))) Тільки конкурси, тільки адреналін! :)))))))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  27.02.2023 21:55
  КК - конструктивна критика) Ну але - тому й написала, що варто одразу бути готовими, щоб в процесі не отримувати нервових зривів. Або поберегти себе й не йти на них.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • ГаляВуд
  27.02.2023 22:17
  Нє, я вже загартована. Навіть на таку (не КК) не реагую :) Але цікаво поспостерігати за коментувальниками, коли одним все зрозуміло, а іншим - ні. Але я така сама буваю іноді ;)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • ГаляВуд
  27.02.2023 22:39
  А ще цікавіше, коли після конкурсу виявляєш, що в тебе поменшало підписників (було таке після хай-теку). Це при тому, що тоді всі оцінила і відкоментила, а як виникають додаткові питання, завжди є функція "приватне повідомлення", але нащо - легше включити обіжаку. Отакі пироги :)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • ГаляВуд
  27.02.2023 22:45
  Ну, тут, на міфах якраз попався мені твір для оцінювання, точніше 2 твори, де авторки явно не готові до будь-якої критики. Так і писали (не мені одній): "можна було другої частини відгуку не писати". Тобто, там, де позитив, хай буде, а де пишуть про те, що не сподобалось - нам нє нада. Тоді справді питання: а для чого було йти на конкурс?
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Хельга Мартин
  27.02.2023 20:55
  О, було важко прийняти перший відносно негативний коментар. Але думаю, якщо є позитивні, значить не все так погано. І це мене заспокоїло
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  27.02.2023 21:41
  Ну так, в ідеалі добре, коли є різні :) Але як в результаті відповіли на відносно негативний, якщо загалом?
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Хельга Мартин
  27.02.2023 22:14
  Ну він був в дусі "багато помилок". Спочатку я відклала той відгук, а потім уточнила, що саме є помилкою і мені навели декілька моментів.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  27.02.2023 22:41
  Так, це гарна ідея - відкласти відповідь на коментар, який засмучує чи гнівить. Але ненадовго) Бо інші коментатори, завваживши, що автор мовчить, не хочуть лишати свої відгуки, буває
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Анна Дейна
  09.02.2023 09:29
  Ще хочу додати, що самосудні конкурси найкращі. Бо навідміну від конкурсів із суддями, ти отримуєш багато прочитань, переглядів, вподобайок, а ще гори конструктиву й вражень!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Анна Дейна
  08.02.2023 09:24
  Блог знову актуальний. Бо не всі учасники правильно зрозуміли самосудний формат конкурсу. Тут ваші коментатори це і є ваші судді.🙂
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  08.02.2023 09:30
  Так. Тому й повертаюся до нього укотре, бо подібні міркування, читані мною, допомагають і мені рівно дихати до коментарів різного штибу до свого тексту та розважатися на конкурсі замість нервуватися та ображатися.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  08.02.2023 09:32
  Хочеться, щоб усім було приємно та корисно. Бо ми ж не вороги одне одному й лише дуже умовні суперники, справа у нас одна :)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  23.09.2022 21:44
  Потім зазвичай нецікаво. Якщо пан, то тішишся цьому, якщо пропав, то сумуєш, не до нерозумних критиків
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Тамара Рудик
  24.09.2022 00:40
  Кожен комент з критикою можна зарахувати до неконструктиву, бо ж для автора його оповідання завжди ідеальне.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Євген Сонях
  05.01.2022 18:25
  Розгорнуто та актуально - плюсую!) Згоден, що з деякими відгуками авторові буває нелегко, та коли конкурс узагалі без фідбеку: написав - відіслав - програв і хтось там чомусь виграв на думку хз-кого) - то це ще гірше, на мою думку) Тож я за коментарі учасників, фільтрувати негатив - з часом навчишся. А от порад чи підказок щодо виявлених помилок сам собі не даси) Тут треба читач, або автор-читач)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  05.01.2022 20:27
  Дякую! Цілком погоджуюся, без реакції взагалі сумно. Хай краще погані відгуки, аніж невідомість. Причому це не теоретична писанина - після одного конкурсу зі здебільшого негативними відгуками (але всі конструктивні або хоча б якимось обґрунтуванням) стало зрозуміліше, де провисання відбувається. Було трохи нелегко тримати удар, але під кінець навіть цікавіше, аніж з відгуками "клас", зайшло та інше, бо власна писанина відкривалася різними сторонами й змушувала навіть мене думати над тим, що я закладала у текст. В результаті вийшла навіть така розвага, коли я змирилася з думкою, що у тексті накосячено :)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Олена Белінська/Бабка Лєнка
  29.12.2021 18:34
  літературні конкурси для мене новий досвід. я не подаюся. а в журналістиці було таке, що очі вилазили, кого визнають переможцем. а для журналістів з районів ігнор майже завжди... тому я зробила висновок - хто хоче, хай читає. хто не хоче - не примушу. а конкурси для мене необов'язкові
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  30.12.2021 07:36
  Ну подаватися не обов'язково на конкурси, дійсно :) А конкурси журналістські хто організував? Спілка?
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  12.01.2022 09:05
  Від літературних самосудних конкурсів буває ще одна користь часом: нові цікаві знайомства.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Ліза Маслова
  29.12.2021 17:18
  Чудовий допис! Сама я люблю конкурси, і не розраховую на перемогу там. Для мене конкурс — це можливість показати свої ідеї новій аудиторії, можливість подискутувати у коментарях, якщо такі є (виправдовуватись не люблю, а от обговорити чому і як я так написала — корисно, дозволяє в майбутньому точніше описувати, якщо в цьому творі щось було неясно). Ще круто коли обговорюється сама ідея, це означає що зайшло, що має відгук у чиїйсь голові — і це куди цінніше за будь-яку перемогу, а тому якщо є реакція, то хай навіть я остання буду. (хоча сумно від того що низькі оцінки це все одно бува, ну а як інакше, я ж не робот). Критику я більше полюбляю від людей, які особисто для мене є авторитетом, в моменти, коли я її попрохала та у коректній формі, а тому до критики на конкурсах ставлюся прохолодно. Хоча й у коментарях буває добре критика) Куди складніше самій писати коментарі на конкурсах...
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  29.12.2021 22:38
  Дякую! Погоджуюся - цікаво обговорити різні бачення теми, асоціації читачів, навіть якісь історії, які згадують вони зі свого життя, паралелі з іншими творами. І так - часом складно писати відгуки. Хоча розумієш, що здебільшого автори чекають на коментарі, але до одного оповідання одразу розумієш, що написати, а до іншого не знаєш, як підступитися. От до таких завела звичку брати паузу між прочитанням та написанням відгуку. Тоді легше сформувати фідбек.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Назар Скалюк (Марко Войт)
  26.12.2021 12:55
  Дякую за такий цікавий, розлогий і змістовний допис. Все Ви правильно розписали. Правда, особисто я після 35 років перестав надсилати твори на будь-які конкурси, бо маю своє упереджене ставлення до таких атракцій, але як сторонній спостерігач завжди з цікавістю споглядаю за тим, що відбувається на авансцені і в закуліссі. І ніколи не відраджую молодих авторів від спроб завоювати симпатії строгого й компетентного (завжди хочеться вірити в це) журі. А щодо критики, то просто хочу навести два афоризми, які багато що витлумачують. Антон Павлович Чехов казав, що "Коли критикуєш чуже, то відчуваєш себе генералом", а Семюел Джонсон дав слушну розраду для всіх невпевнених у ствоїй творчості авторів: "Від згубного впливу критиків не задихнувся ще жоден геній". Тому, попивши водички та перевівши подих, або далі робити те, що тобі подобається, і робити це щораз краще!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Лана Філлі
  26.12.2021 13:22
  Абсолютно погоджуюсь! Трохи погратися у конкурси треба, вчишся стриманіше ставитися до своїх текстів, відділяти їх від себе, не так болісно ставитися до критики. Критикуючи чуже як генерал, вчишся не припускатися таких помилок і собі. У будь-якому разі, навіть якщо жодних конкурсних успіхів не досягаєш, треба уміти взяти якнайбільше від цих перегонів, і корисного :) Ну і ваша правда - якщо якийсь критик відвадить когось від писання, значить, не так вже автору то і пече. Бо коли пече, критики використовуються за призначенням - взяти від них конструктив, якщо є, подякувати й викинути їх з голови, інакше гарна ідея не поміститься :) Впевнена, що цей блог читатимуть лише ті, хто не може не писати.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Увага!
  Сайт працює у режимі альфа-тесту. Про помилки пишіть Аркушу або на support@arkush.net!
  Новини
  📜 Результати конкурсу "Фентезі поезії" від АльМор 📜
  16.02.2024

  Слава Україні, аркушики! 🇺🇦

  Вже завтра відбудеться фентезі-фестиваль "Аль Мор" 🦄🍀, тож настав час привітати переможців та учасників з результатами конкурсу “Фентезі поезії” від "Аль Мор"! 🥳

  ... Детальніше
  Блоги
  "Флейс" статус ЗавершеноСонечко
  27.02.2024
  Вітаю! Радий повідомити, що моя перша велика робота завершилася! "Флейс" став для мене особливим. Ц ... Детальніше
  Майже 100 підписників, нові ім'я та обкладинки і Пропозиція ОзвучкиЮгин Кобилянський
  26.02.2024
  Чекав я значить 100 підписників, щоб змінити щось, а потім подумав, що і 96 доволі непогана цифра. ... Детальніше
  Перенесення квантового дня! ⚡️🇺🇦Дар'я Гребельник
  26.02.2024
  Ви звісно закидаєте мене капцями, але доведеться ще трохи подовжити "Квантову Україну" 😅 На жаль, бу ... Детальніше
  Книги та видавництвоКіт у зграї
  25.02.2024
  Друзі, привіт! Буду й надалі відточувати свої навички у оглядах та " набивати руку " А поки, хотіл ... Детальніше
  Таки я його втопив!Богдан Притула
  26.02.2024
  Не хочу здатись надто оптимістичним, але, здається, горе захлинулось у роботі – таки я його втопив. ... Детальніше
  Хто я? Я фанат темного фентезі.Ілва Стрілецька
  26.02.2024
  Усім привіт! Раніше я користувалась платформою Surgebook, але сьогодні я нарешті створила акаунт тут ... Детальніше
  На Аркуші вже:
  9689читачів
  105919коментарів
  Щиро вдячні всім, хто підтримав нас переказами на рахунок!
  А також всім, хто приєднався до нас на Патреоні!
  Наші патрони
  Всі кошти підуть на розробку та розвиток Аркуша! А підтримати нас можна тут: