🌟 Результати конкурсу "Аль Мор: Потраплянці до нашого світу" 🌟
Всі блоги

Конкурсна критика: як її пережити й отримати задоволення

Лана Філлі
24.12.2021

Вітаю всіх аркушиків!
Щось давно ми не міркували на різні загальні теми, вам не здається?
Щойно завершилася «Зоряна Фортеця», у фінал якої дивом потрапив і мій текст, тривають і будуть ще конкурси – й захотілося поділитися певними міркуваннями з приводу неуникного.
Колись подібні поради допомогли мені виробити імунітет, можливо, дещо допоможе і вам менше нервувати й отримувати більше позитивних емоцій від конкурсних перегонів. Бо інколи боляче бачити, як авторам дошкуляють некоректні зауваження. От саме тому й пишу ці багатолітер, а не тому, що раптом ні сіло ні впало вважаю себе досвідченою авторкою.
Найперше, з чого варто почати ще до отримання критики – з налаштування. Ваш текст, як би ви над ним не корпіли, ніколи, чуєте, ніколи! не буде ідеальним. Ну просто тому що ідеального у нашім світі нема. З цим треба одразу змиритися: критика буде. Коли виставляєте своє любе дитя, свій шедевр, своє все - його критикуватимуть. І це лише йтиме йому – і вам! на користь. Повірте – чим бурхливіші емоції розгортаються довкола вашого тексту, тим більше народу прийде прочитати, навіть якщо не прокоментує. Просто щоби самостійно визначитися, добре ви щось написали чи погане?
Навіть якщо вони не прокоментують, ваша ідея вже прочитана багатьма людьми. Ви ж для цього писали? Ні? Хотіли перемоги й дифірамбів – це головне? Тоді для мене у вас погана новина – скоріше за все саме вам і понаписують найбільше неконструктиву, витріпають вам нерви й залишать із враженнями, що всі довкола злі й лише зговорилися образити вас, бо… Ну бо просто так!
Тому краще взяти собі за опору, що ваша основна мета – поділитися своїми ідеями. Все інше – лише побічні ефекти.
Щодо конструктивної критики – тут все зрозуміло. Носіть на віртуальних руках тих, хто аргументовано вам розписує, що, на їхню думку, у вашому творі є вдалим, а що – ні. Тут ключове – на їхню думку. Не все із критики варто негайно ж імплементувати до вашого тексту. Майже завжди варто, утім, серйозно задуматися над моментами, про які вказує кілька коментаторів. Що би ви не вкладали геніального у свій текст – це не зчитали, і коментарі під текстом не зарадять. Коли на вас працюватиме шарм вашого авторитету, тоді ви зможете натякати на те, що читачі просто неуважні чи ще не дочиталися до рівня, коли їм стануть зрозумілі усі ваші круті повороти. На конкурсах переважно працює більш-менш відточена техніка та суб’єктивні вподобання конкурсантів або журі.
Якщо вас хвалять і хвалять, й подумки ви вже тримаєте головний приз конкурсу в руках – мушу розчарувати. Часом це нічого не означає, окрім того, що задоволення від вашого тексту люди таки отримали. А оцінки можуть бути доволі низькими. Але якщо ви не забули про головну вашу лінію – доносити свої думки – то власне так, свій головний приз ви вже отримали, можете відкоркувати шампанське чи заварити міцної кави, як автор ви вже переможець свого індивідуального забігу.
Отепер про найслизькіший момент - так звану «смаківщину».
Якщо майже не виявилося поціновувачів саме такого жанру чи стилю, як у вас, це засмучує. Але теж добре, коли вам про це напишуть, і доволі масово. Ви тепер приблизно уявляєте, на яку авдиторію пишете, якщо плануєте і далі працювати у цьому напрямку. Якщо ж це було щось експериментальне – ви збагнули, що конкурсним авдиторіями це не заходить.
Тепер до найболіснішого для багатьох авторів, не загартованих горнилом конкурсних баталій. Як правильно проклясти коментатора, який вам написав, що ваш текст – повна лажа?))))

 1. Якщо до цього додаються хоча б якісь аргументи, варто піти попити водички, видихнути й перечитати ще раз. Пам’ятаємо про мету перебування на конкурсі. Можливо, саме цей коментатор лишив вам золоті ключики, якими ви зможете вдосконалити своє письмо?
 2. Так само варто піти попити водички й зрозуміти, що, можливо це та сама смаківщина, тому просто скористайтеся нагодою потренуватися приймати те, що завжди будуть люди, яким не зайде. Ну просто стиль у них такий, можливо, їх в дитинстві ображали, або це тролі. Простіть і відпустіть.
 3. Якщо коментар можна потрактувати як образливий і як ні, то трактуйте саме як необразливий. Пригадайте, що інтернет не передає емоції, тому ви могли неправильно зчитати думку коментатора. Своїм вольовим рішенням визначте, що людина щиро бажає вам добра – й відреагуйте вдячно або таким чином, щоби ваша відповідь звучала не як «я образилась\вся і в доміку», а «звісно ж, мій текст класний, ми зараз розберемося, що ви мали на увазі». Дуууже часто після цього зав'язується мила корисна бесіда.
 4. Що робити, якщо закиди малозрозумілі, однозначно образливі, і на це вказують й інші коментатори? На цьому моменті доволі часто зрізаються чутливі автори або початківці, або два в одному.
  Якими можуть бути причини таких коментів?
 • Часом трапляється, що мочать ймовірного конкурента. Сама такого не бачила чи не помічала, але усі твердять, що таке постійно. Якщо вам так простіше пережити неприємний комент, то уявіть собі, що це так і є. Подумки. Писати про це не варто (!), бо можна відлякати наступних коментаторів. Отож, так, вам просто заздрять, бо так не вміють))) Потіштеся, коротко відзначте, що ви прочитали, але не образилися, бо вище цього, та йдіть читати конструктивніші коментарі.
 • Або може людину хтось образив, і вона прийшла до вас передати цей «подарунок». Не беріть його. Випийте не лише водички, а й чогось міцнішого (чаю з тістечком або накладанцем із салом). І відреагуйте правильно.
  Для цього потренуймося.
  Заплющте очі, розслабтеся, уявіть себе на березі моря, де ви з коктейлем у руках лежачи на шезлонгу святкуєте перемогу в конкурсі свого шедевру. Приходжу я і пишу: ваше оповідання – повний відстій!
  Що робите ви? Вихлюпнувши мені в обличчя коктейль, кричите – сама ти відстій!
  Wrong.
  Ви – класний письменник/письменниця. Або вже, або вже зовсім скоро. Вам не личить вестися на таке. Ну ж бо, більше самоповаги!
  Спокійно (не вдавано, а саме з відчуттям того, що ви тут, на цій тусовці, бо пишете гарні тексти), відповідаєте щось типу: прошу вас детальніше пояснити свою думку. Якщо аргументи з цього коментатора не вдається вибити, то завершуєте розмову чимось у стилі: дякую, що пишете й збільшуєте рейтинг прочитання мого оповідання, але в такому тоні я з вами обговорювати своє оповідання не збираюся. Якщо опонент відверто хамить, зверніться до адміністраторів.
  Чесно – коли ви переходите на той самий тон, що й обзивач, це відлякує інших читачів, тому, як би не хотілося ушпигнути у відповідь – воно того не варте. Всі ми люди, митці вразливі натури, але ви тут не за тим. Бесіду можна продовжувати лише тоді, коли вас справді це не торкає, і ви з гумором, не зі злою сатирою, на це реагуєте. Тоді лічильник коментарів, де ви гідно тримаєтеся, грає вам на руку.
  Часом доводиться бачити, як на невинну заувагу автор реагує перебільшено емоційно. Не факт, що підсвідомо (а літературні конкурси – суцільна суб’єктивщина) ті, хто оцінюватиме ваш текст, не додадуть таку поведінку до категорії мінусів, коли визначатимуться зі своїми вподобаннями.
  Не варто також і глухо відмовчуватися, як це роблять деякі автори, щоб не нервуватися під час конкурсу. Деякі деталі, що ви їх напишете у коментах, можуть допомогти зорієнтуватися вашим читачам. Не всі читають конкурсні тексти уважно, на жаль, деякі – по діагоналі. Отож, не треба пояснювати ваш текст у коментах, але дещо можна обґрунтувати.
  І ще два моменти, доволі дражливі. Але важливі.
  Отож, якщо вам закидають велику (саме велику, не кілька то тут, то там) кількість помилок, не пишіть виправдання. Що б це не було. Навіть якщо ви лише учора почали писати українською. Це дуже круто, і всі вас підтримають. Але не на конкурсі. От чесно. Потренуйтеся трохи – і вперед! Ліпше набратися впевненості та знань, ніж червоніти на кожній заувазі. Письменники працюють зі словом, тому елементарна грамотність має бути присутньою. Якщо ж з якихось причин уміння вигадувати та втілювати круті історії ви не можете поєднати з грамотністю – знайдіть собі напарника, хто хоча би трохи причісуватиме їх. Повірте – до помилок чіпляються не зануди такі, які самі писати не вміють. Просто тоді ваша історія не сприймається як слід, адже люди читають не по складах, а цілими словами, тоді як помилка змушує їх зупинятися на словах, а не на подіях, характерах чи ідеях. Навіть коми "не там" збивають з ритму уважного читання, бо вони вигадані не для того, щоб ускладнювати нам життя, а щоб маркувати ритм сприйняття історії.
  Ну і останнє, чисто моє мегасуб’єктивне. Навіть якщо ви на коліні за пів години до дедлайну написали історію, і цим викликані певні проблеми з текстом, не пишіть цього у виправданні.
  О так, у всіх нас є ця проблема. Мій текст на «Зоряну Фортецю» теж недопрацьований через дедлайн, я відчуваю, але – хто мені винен, правильно?
  Як авторка, я вас зрозумію, але як читачка (та й інші читачі) бачу таке: написала/в тут сяк-так, але простіть і проковтніть, бо це не у мене проблеми з тайм-менеджментом, це клятий дедлайн/робота/обставини і т.ін. Читачі можуть вас уперше бачити, їх не хвилює злий фатум нашого життя, їм би зі своїм упоратися. У них, може, борщ вистигає чи діти плачуть, а вони змушені продиратися через наші з вами проколи.
  Краще відбутися чимось типу: працюватиму над цим. Адже ви точно знаєте, де не встигли і чому. А у підсумках по завершенні уже напишете свої причини.
  Бажаю вам отримувати від конкурсів лише задоволення! Успіхів і перемог: особистих та загальних!
  П.С. Хто дотягнув до кінця блогу, напишіть свої міркування. Навіть «фігню ти тут написала!» можна)))
  ППС. За покликанням – моя оповідка-роздум на тему, що би було, якби ми оцінювали власні тексти, не знаючи про це. Хто ще не читав – ми з Іоанною Панібудьласка зрадіємо вашій увазі. "Конкурс"
74

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Лана Філлі
23.09.2022 16:22
І що там - як витримуєте критику на Українському High-Tech? 🙃
Лана Філлі
23.09.2022 21:04
Підіть на комусь відірвіться! Кругообіг злої критики на конкурсі :)
Лана Філлі
23.09.2022 21:07
Отакої. А люди ж хвилюються, відгуки чекають, а дехто й можливості поскандалити)
Лана Філлі
23.09.2022 21:44
Потім зазвичай нецікаво. Якщо пан, то тішишся цьому, якщо пропав, то сумуєш, не до нерозумних критиків
Тіффані_К
24.09.2022 00:40
Кожен комент з критикою можна зарахувати до неконструктиву, бо ж для автора його оповідання завжди ідеальне.
Dreamer_witch
12.01.2022 21:34
Дуже дякую за статтю) Це мене заспокоїло) Хоча б на деякий час).
Лана Філлі
12.01.2022 22:06
Тішуся, що сподобалася! Якщо що, звертайтеся, будемо ще щось думати
Євген Сонях
05.01.2022 18:25
Розгорнуто та актуально - плюсую!) Згоден, що з деякими відгуками авторові буває нелегко, та коли конкурс узагалі без фідбеку: написав - відіслав - програв і хтось там чомусь виграв на думку хз-кого) - то це ще гірше, на мою думку) Тож я за коментарі учасників, фільтрувати негатив - з часом навчишся. А от порад чи підказок щодо виявлених помилок сам собі не даси) Тут треба читач, або автор-читач)
Лана Філлі
05.01.2022 20:27
Дякую! Цілком погоджуюся, без реакції взагалі сумно. Хай краще погані відгуки, аніж невідомість. Причому це не теоретична писанина - після одного конкурсу зі здебільшого негативними відгуками (але всі конструктивні або хоча б якимось обґрунтуванням) стало зрозуміліше, де провисання відбувається. Було трохи нелегко тримати удар, але під кінець навіть цікавіше, аніж з відгуками "клас", зайшло та інше, бо власна писанина відкривалася різними сторонами й змушувала навіть мене думати над тим, що я закладала у текст. В результаті вийшла навіть така розвага, коли я змирилася з думкою, що у тексті накосячено :)
Олена Белінська/Бабка Лєнка
29.12.2021 18:34
літературні конкурси для мене новий досвід. я не подаюся. а в журналістиці було таке, що очі вилазили, кого визнають переможцем. а для журналістів з районів ігнор майже завжди... тому я зробила висновок - хто хоче, хай читає. хто не хоче - не примушу. а конкурси для мене необов'язкові
Лана Філлі
30.12.2021 07:36
Ну подаватися не обов'язково на конкурси, дійсно :) А конкурси журналістські хто організував? Спілка?
Олена Белінська/Бабка Лєнка
30.12.2021 09:14
та різні були. і проблема не в тому, що я програла, а в тому, що побачила, хто виграв.
Лана Філлі
30.12.2021 14:44
Так виходить, що самосудні конкурси, при всіх недоліках, максимально чесні?..
Лана Філлі
12.01.2022 09:05
Від літературних самосудних конкурсів буває ще одна користь часом: нові цікаві знайомства.
Ліза Маслова
29.12.2021 17:18
Чудовий допис! Сама я люблю конкурси, і не розраховую на перемогу там. Для мене конкурс — це можливість показати свої ідеї новій аудиторії, можливість подискутувати у коментарях, якщо такі є (виправдовуватись не люблю, а от обговорити чому і як я так написала — корисно, дозволяє в майбутньому точніше описувати, якщо в цьому творі щось було неясно). Ще круто коли обговорюється сама ідея, це означає що зайшло, що має відгук у чиїйсь голові — і це куди цінніше за будь-яку перемогу, а тому якщо є реакція, то хай навіть я остання буду. (хоча сумно від того що низькі оцінки це все одно бува, ну а як інакше, я ж не робот). Критику я більше полюбляю від людей, які особисто для мене є авторитетом, в моменти, коли я її попрохала та у коректній формі, а тому до критики на конкурсах ставлюся прохолодно. Хоча й у коментарях буває добре критика) Куди складніше самій писати коментарі на конкурсах...
Лана Філлі
29.12.2021 22:38
Дякую! Погоджуюся - цікаво обговорити різні бачення теми, асоціації читачів, навіть якісь історії, які згадують вони зі свого життя, паралелі з іншими творами. І так - часом складно писати відгуки. Хоча розумієш, що здебільшого автори чекають на коментарі, але до одного оповідання одразу розумієш, що написати, а до іншого не знаєш, як підступитися. От до таких завела звичку брати паузу між прочитанням та написанням відгуку. Тоді легше сформувати фідбек.
Назар Скалюк (Марко Войт)
26.12.2021 12:55
Дякую за такий цікавий, розлогий і змістовний допис. Все Ви правильно розписали. Правда, особисто я після 35 років перестав надсилати твори на будь-які конкурси, бо маю своє упереджене ставлення до таких атракцій, але як сторонній спостерігач завжди з цікавістю споглядаю за тим, що відбувається на авансцені і в закуліссі. І ніколи не відраджую молодих авторів від спроб завоювати симпатії строгого й компетентного (завжди хочеться вірити в це) журі. А щодо критики, то просто хочу навести два афоризми, які багато що витлумачують. Антон Павлович Чехов казав, що "Коли критикуєш чуже, то відчуваєш себе генералом", а Семюел Джонсон дав слушну розраду для всіх невпевнених у ствоїй творчості авторів: "Від згубного впливу критиків не задихнувся ще жоден геній". Тому, попивши водички та перевівши подих, або далі робити те, що тобі подобається, і робити це щораз краще!
Лана Філлі
26.12.2021 13:22
Абсолютно погоджуюсь! Трохи погратися у конкурси треба, вчишся стриманіше ставитися до своїх текстів, відділяти їх від себе, не так болісно ставитися до критики. Критикуючи чуже як генерал, вчишся не припускатися таких помилок і собі. У будь-якому разі, навіть якщо жодних конкурсних успіхів не досягаєш, треба уміти взяти якнайбільше від цих перегонів, і корисного :) Ну і ваша правда - якщо якийсь критик відвадить когось від писання, значить, не так вже автору то і пече. Бо коли пече, критики використовуються за призначенням - взяти від них конструктив, якщо є, подякувати й викинути їх з голови, інакше гарна ідея не поміститься :) Впевнена, що цей блог читатимуть лише ті, хто не може не писати.
Катря Костюченко
26.12.2021 10:00
Дякую! І вітаю :) Завжди думала, що краще промовчати на неприємний коментар, якщо він не має хоч би чогось корисного. А щодо уточнення деталей історії в коментарях. Чи не вказує це на те, що з тексту не все зрозуміло? Найбільше боюся саме таких відгуків
Лана Філлі
26.12.2021 10:25
Дякую вам! Власне, якщо коментар не містить нічого, окрім образи, можна й промовчати. Залежить від самого автора. Мені комфортніше "закрити" своїм коментарем цю різкість. Але це не є обов'язковим. Писала це для тих, хто не хоче промовчати. Але ваш варіант теж гарний. Так краще, аніж вступати у безплідну неприємну суперечку.
Лана Філлі
26.12.2021 10:30
Щодо уточнення - солідарна з тим, що усе має зчитуватися з історії, без особливих пояснень. Хіба що це можуть бути питання про додатковий розвиток подій. Мені, скажімо, якщо подобається історія, я можу спитати про те, що було ДО, що буде ПІСЛЯ на думку автора :) Я то можу додумати завершення відкритого фіналу, але якщо є можливість спитати у творця, часом користуюся цією можливістю. Однак тут є інша проблема. Коли підряд читаються кілька конкурсних оповідань, часом деталі історії переплутуються у голові в читача, або він чи вона читає неуважно. Гадаю, тут треба дивитися й на інші коментарі. Якещо таких коментарів кілька, скоріше за все дещо не зчитали з тексту. Ну або якщо відгук містить багато інших аргументів, які вказують на те, що ваш текст уважно прочитаний, але дещо лишилося незрозумілим для читача. Є ще третій момент - та сама смаківщина) Хтось любить відтворювати історію за натяками, їм нецікаве розжовування кожного моменту. А хтось любить, коли автор малює пряму зрозумілу картину світу, і всілякі виверти ними не будуть сприйнятими. Отож, варто аналізувати усі коментарі й лише тоді робити висновки.
Катря Костюченко
26.12.2021 12:05
Дякую! Про додумування передісторії та подальших подій - крута ідея! Впевнена, що в таких коментарях твориться натхнення :)
Лана Філлі
26.12.2021 12:18
Так, якщо автор налаштований на таку постісторію, виходить цікава розминка і для нього, і для читачів. Загалом я люблю, коли до мого тексту доскіпуються: це означає, що його уважно читали хоча би механічно, якщо помітили такі деталі. Ну і часом свій текст починаєш ліпше розуміти: десь тішишся, що таки заклала цей сенс прозоро, просто втомлене око читача не помітило, десь бачиш, що ти собі знаєш, але інші не здогадаються, тому треба це чіткіше прокреслювати, десь усвідомлюєш, що у твого твору вимальовується такий неслабий підтекст :) Але як читачка, якщо зможу відчути, що автор не налаштований до такого діалогу, то "зливаюся": може, він і без моїх уточнень нервується достатньо?...
Катря Костюченко
26.12.2021 13:35
Тепер я не буду нервуватися від таких коментарів, адже усвідомила їх велетенський потенціал. А якщо в тексті можливе редагування, то є шанс і саму оповідь трохи наблизити до ідеалу ;)
Лана Філлі
26.12.2021 15:29
Щиро тішуся, що ви взяли щось для себе з нашої розмови! Навіть якщо нема змоги редагувати під час, все одно після конкурсу текст хочеться так чи інакше поредагувати. Ну або писати інакше наступний текст із отриманим досвідом.
Іван Дурський
25.12.2021 21:46
Крутий допис, прийміть моє щире дякую! Як автор, виробив для себе два правила. Не ображатись, коли вказують на ляпи (а по тихому виправити їх). Не виправдовуватись і не пояснювати, якщо критика неконструктивна, або відвертий хейт (хоча це вже рідкісна рідкість). Це не мій читач, толку витрачати на нього зусилля. Всім не сподобатись та й не варто намагатись. P.s. І мої вітання з виходом у фінал!
Лана Філлі
25.12.2021 23:24
Дякую! Так, оцей настрій - менше емоцій - важливий. Інакше негатив множиться, дехто навіть писати припиняє після інцидентів на конкурсі.... Варто себе правильно налаштувати. Якщо коротко, то саме так, як ви написали.
Moonrise Darkness
25.12.2021 11:41
Ого які критики водяться на деяких конкурсах))) Було б цікаво, якби щоб оцінити твір, потрібно було обов'язково написати розгорнутий коментар і обґрунтувати оцінку.
Лана Філлі
25.12.2021 12:07
Ще й не такі водяться, це лише найпоширеніший тип) Щодо запропонованих вами вимог - то такі пропозиції організаторам часто роблять, та вони відповідають, що тоді неохочі коментувати просто списуватимуть в інших, трохи переставляючи слова. Ну як у школі :)
Moonrise Darkness
25.12.2021 14:23
Тоді б знадобилася б яка-небудь програма, що перевіряла б автоматично коментарі на антиплагіат і оприлюднення коментарів мало б бути вже по закінченню конкурсу... І все одно могли б знайтися й такі учасники, що б вигадали, як і цю систему обійти)))
Лана Філлі
25.12.2021 16:02
І у мене такі підозри) Тому не варто покладатися на конкурси як мірило най-най. Просто навчитися фільтрувати коментарі й брати з них конструктив, спілкуватися з однодумцями, набиратися досвіду від конкурсантів, які вміють більше.
Лана Філлі
25.12.2021 12:08
Добра воля наше все типу :) Тому й накатала цей блог, щоб конкурсанти були морально готовими до різних поворотів й не покладали занадто багато надій на конкурси, але навчилися брати з них корисне. А воно там є, і багато.
Таліана
24.12.2021 11:20
Гарний блог. Вітаю з фіналом конкурсу! Якось так воно і є - більше пити водички й вдосконалюватися:)
Роман Коцький
24.12.2021 10:25
Цікава тема. З конкурсами прози 1 раз було і таки так: експеременти там не заходять. А ще я поняв, що ніколи не встигаю в строк. У віршоконкокурсах думаю гірше, там як чесно, токсичніша срєда. Для початку людям, які критикують треба прочитати твір. Це теж інколи не роблять. Далі потрібно хоч трохи розбиратися в сторітелінгу, в нас з цим повна біда. Навіть Трубі вже дуже файно. Питання про атмосферу жанру, або їх змішування теж завжди відкрите. За художні засоби та ігри пост- і мета-модерну я мовчу, не всі то навіть гуглили колись. Не знаю, я особисто бачу користь від конкурсів, лише щоб тебе помітили. Всі твої задуми залишуться непомітними. На розбір тексту в 20 к треба кілька годин по факту, а ніхто цього не зробить. Дійшло до того, що окремо писатиму вступ для твору, бо ідей багато, все хитросплетено, утічуть поки почнуть щось розуміти. На їдкі коменти можу і відповісти, і сам тролив тролів, але здебільшого згадую 2 речі: 1. Споря з ідіотом, стаєш як він. М. Твен 2. По рівню комента часто видно низький рівень або інт. Розвитку або проникнення в текст. На ці факти я впливати не можу. Тут треба звикати до манери автора або не читати.
Лана Філлі
24.12.2021 10:29
О так, пане Романе, ви все правильно написали - дуже часто текст читають сяк-так або взагалі не читають. Тим цінніші коментатори, які його розбирають на атоми. Навіть якщо це дрібні деталі, розумієш, що людина читала уважно. Плюсую, що користь конкурсів головно в тому, щоб засвітитися, припинити бути ноунеймом. Але є ще один плюс - коли намагаєшся дати чесний відгук - ну з яким рівнем сприйняття вже є - то розумієш, що і з твоїм текстом може бути не так.
Лана Філлі
24.12.2021 10:31
А щодо вступу - гадаю, ви свідомий того, що реакція буде двох типів. 1. Читач не тупий, не треба розжовувати. 2. Якби не вступ, мало що було би зрозумілим. І причина не у рівні розумових здібностей, а у способах читання - хтось любить натяки й доуявляти картинку в голові, хтось любить кінематографічність, щоби кожна деталь була прописана автором.
Лана Філлі
24.12.2021 10:47
Так, але) автори теж читачі, якщо брати загалом. Ну і читачі рідко лишають відгуки, принаймні, корисні, а не просто приємні. Тому з цими конкурсами як з демократією - погано, але ліпшого нема)
Іван Дурський
25.12.2021 21:51
Пункт 2 просто 10 з 10. Помітив, що чим швидше людина переходить на особистості, тим менше мізків.
Лана Філлі
26.12.2021 08:22
Ну для кого як. Для мене це занадто енерговитратно, скажімо
Олександр Молодецький
24.12.2021 10:14
Дуже корисна та актуальна стаття! "Якщо вас хвалять і хвалять, й подумки ви вже тримаєте головний приз конкурсу в руках – мушу розчарувати. Часом це нічого не означає, окрім того, що задоволення від вашого тексту люди таки отримали." - аха-ха-ха, це прямо про мене на конкурсі "Бабая". Моє оповідання "Спадок містера Ліготті" отримало багато схвальних відгуків, деякі аж дуже схвальні. Я, звичайно, не думав про головний приз, але за вихід до наступного етапу не хвилювався. Важко уявити моє розчарування та непозбувну бентегу, коли це оповідання не отримало високих балів та не вийшло у наступний етап.
Лана Філлі
24.12.2021 10:22
Дякую! Прикро, що так сталося! Автори горору мають бути ще тими монстрами! Але ж ви тішитеся з того, що ваші читачі отримали задоволення, правда? :) Це оповідання є тут?
Олександр Молодецький
24.12.2021 10:29
"Але ж ви тішитеся з того, що ваші читачі отримали задоволення, правда?" - звичайно! як би там не було, але моє оповідання багатьом сподобалося. "Це оповідання є тут?" - є, почитайте, — там не дуже страшно. Воно скоріше тепле, лампове, більше цікаве ніж жахаюче. Може тому й не пройшло далі, бо справжні поціновувачі горору на таке не ведуться.
Лана Філлі
24.12.2021 10:32
Що ж, принаймні, ви для себе збагнули, що вам приємно писати, і що загалом ви вмієте вигадувати та втілювати цікаві історії. Давайте посилання тут) я знайду на профілі, бо вже підписана на вас, мені Передостанній засіб сподобався. Але щоб інші бачили й заходили.
Олександр Молодецький
24.12.2021 10:34
https://arkush.net/book/1542 - читайте тут. Зроблю невеличкий інтригуючий тізер: це практично три оповідання за ціною одного!
Лана Філлі
24.12.2021 10:41
Ого! Експеримент? Круто, можливо, через це і не зайшов. Не люблять у нас експерименти на конкурсах, написав вище пан Роман. Я не маю такого великого досвіду, та, можливо, це причина?
Олександр Молодецький
24.12.2021 10:48
не знаю, багатьом експеримент зайшов, якщо почитати коменти. Але, знову ж таки, може спочатку їм сподобалося, а потім порівняли з іншими творами і вирішили, що не те. І ще буває так, що схвальні відгуки пишуть одні, а оцінюють інші. І ті що оцінюють свої відгуки не пишуть, то й складається таке уявлення, що всім сподобалось, а насправді ні.
Лана Філлі
24.12.2021 11:11
ну так. Якщо оповідання не обов'язкове до оцінювання, то відгук залишають здебільшого ті, кого зачепило. Будете пробувати наступного разу чи зав'яжете із конкурсними жахами?
Олександр Молодецький
24.12.2021 11:13
та щось жахи мене зачепили. Закінчую зараз ще один - "Стартап" і у планах ще один - "Анонімус", продумав уже до нього сюжет досить детально.
Лана Філлі
24.12.2021 11:14
Ага. Щоби ні з кого не пити кров і не розчленувати, ліпше посмакувати це на сторінках книги, так? :) Тут будете викладати, так розумію? Бо ж для конкурсу треба анонімність.
Олександр Молодецький
24.12.2021 11:25
Так, як напишу буду викладати. До конкурсів ще далеко - а тримати довго у шухляді я не вмію :) Але "Анонімуса" хочу викласти якраз на закінчення конкурсу Бабая, бо він трохи присвячений йому. До того ж конкурси часто мають тему, яку треба мати у голові до того як сідаєш писати. До речі, читав ваш "Конкурс" на ГАК ще давненько. Дуже сподобався, залишав там комент.
Лана Філлі
24.12.2021 10:42
Між іншим, переписую завершення "Кров?ні!". Бо перехитрила саму себе, виходить) Почитаєте потім?
Лана Філлі
24.12.2021 11:15
Лише додала пару моментів перед фінальним текстом, сподіваюся, так буде трохи ясніше, бо ж не хочеться прописувати все.
Катерина Скрипка
24.12.2021 10:02
Це прекрасно! Так легко та з гумором описати речі, які тригерять більшість із нас - браво, пані Лана! Погоджуюсь з вашими думками у всьому) Попити водички, перед тим як щось відповісти, взагалі шикарна порада на всі випадки життя))
Лана Філлі
24.12.2021 10:03
Дякую! Насправді багато разів рятувала та водичка від продукування коментарів " та ви сам/сама писати не вмієте!" :) А потім глянеш свіжим оком на комент і думаєш - та людина нічого такого й не мала на увазі. Ну або спортивний азарт з'являється: спробуємо мінус цього комента перетворити на плюс :)
Катерина Скрипка
24.12.2021 11:26
Емоції не найкращій порадник в спілкуванні, це точно! Хіба що дешевого хайпу захочеться))))) Запасуся водичкою, як результати чергових конкурсів оприлюднять, знадобиться🙈
Лана Філлі
23.09.2022 20:08
Шампанським! 🍾🥂 Ну принаймні мені щастило знайти своїх читачів, які сприймали текст часом ледь не глибше за мене :)
Увага!
Сайт працює у режимі альфа-тесту. Про помилки пишіть Аркушу або на support@arkush.net!
Новини
🌟 Результати конкурсу "Аль Мор: Потраплянці до нашого світу" 🌟
21.09.2022

Слава Україні, аркушики! 🇺🇦

Витримавши невелику паузу, раді оголосити результати конкурсу "Аль Мор: Потраплянці до нашого світу"! 🌟✨
Щиро вітаємо переможців! 🥳🥳🥳

... Детальніше
Блоги
Новини Тіффані_К
27.09.2022
Доброго дня. Сьогодні сталася чудова подія. СБ знову ожив. І він буде українським. З іншої сторони я ... Детальніше
Моє оповідання на конкурс "Усмішка Богів"Олександр Молодецький
27.09.2022
Ще до повномасштабного вторгнення я задумав і майже повністю написав оповідання на конкурс РБЖ-Азиму ... Детальніше
ЗСУ та ПрометейПані Торі
27.09.2022
Доброго вечора усім, сьогодні я помітила схожість Українських захисників та Прометея. Вони як і він ... Детальніше
Літературна гра✨Євгенія Лютневська
27.09.2022
Маючи ліричний настрій, пропоную пограти в літературну гру✨ Умови прості. За заданим словом написати ... Детальніше
Моя перша книжка. КінецьKatarina Lynx
27.09.2022
Про те, що не вірю, що це усе закінчилося, я писала у главі «Від авторки», та все ж хочу поділитися ... Детальніше
Ми гайтекували-гайтекували, і скоро вигайтекуємоЛана Філлі
27.09.2022
Доброго ранку! Хай він буде таким. Як ваші успіхи в читанні та оцінюванні? Впоралися вже, чи святий ... Детальніше
На Аркуші вже:
4163читачів
22667коментарів
Щиро вдячні всім, хто підтримав нас переказами на рахунок!
А також всім, хто приєднався до нас на Патреоні!
Наші патрони
Всі кошти підуть на розробку та розвиток Аркуша! А підтримати нас можна тут: