З Днем Вишиванки! 💙💛
Всі блоги

Повномаштабне вторгнення

Скуловатова Олена
25.01.2022

Повномасштабне вторгнення почалося. Точніше, воно ніколи не припиняється. Після розвалу Союзу нам так і не дали спокою. Постійне втручання в політику, економічний шантаж, тиск, маніпуляції, спроби створити Франкенштейна під назвою СНГ, Крим, Донбас… Кожен раз розігруються різні, іноді нові, сценарії вторгнення, форми різні, але суть одна й та ж сама.

Основне вторгнення відбувається в наші голови, і не з осені, а давно. Ми так звикли до цього, що не помічаємо. Оці картинки, здавалося б правильні слова, які автоматично перепощуємо. «Нічого. що російською, але ж гарно написано…». Фільми: «Російські якісь цікавіші, нам ближчі, нічого, що я трохи подивлюся…», “Російська естрада цікавіша”... Використання російської мови в побуті та й не в побуті — що це, як не вторгнення у свідомість, нав’язування цінностей.

Ми мислимо словами, рідше образами. Словесно-логічне мислення з 5–6 річного віку стає домінуючим. Те, які слова в нашій голові й визначає наші пріоритети, цінності, настанови, стиль життя та вчинки. Мова — основа нашої свідомості.

Зараз ситуацію загострили (не вона загострилася!). Вторглися в наш інформаційний простір, тиснуть, розганяють хвилі. Як наслідок загальна тривожність, дестабілізація, панічні настрої… І які думки з’являються: «Краще здатися, аби не стріляли», «Краще вже п-у…, ніж війна», «В нас відхоплять території…», «Нападуть на Київ…» Оце ще одна хвиля вторгнення. Коли люди почувають невпевненість, коли готові здатися — це перемога ворога. Методички працюють, і ми ведемось, недарма, технології обкатували. Оце війна 21 століття, і вона не починається, вона постійно йде. І те, що вісім років прожили поряд із нею й багато хто не відчув, а хтось, навіть, встигнув втомитися, заслуга відчайдухів, які стримують ворога.

Я вірю, що наша країна втримається і вибереться з цієї дупи, бо завжди, якби нас не гнобили, ми боролися та підіймалися, а зараз у нас гарні союзники. І якщо нарешті прийде усвідомлення того, що потрібно витісняти, а краще виривати з коренем, геть зі свого мозку оте малоросійське: люблю русскіє фільми, гаварю на русском, потаму, что мне так удобно, какая разница, с 23 фєвраля вас… та решту програм. Позбавлятися вже від подвійних стандартів, коли ми вголос цураємось російського, але спокійно ведемо бізнес, вирішуємо якісь справи, змагаємось, конференсимось, проводимо зустрічі, ходимо на їхні ресурси…

Звісно, не все населення на це здатно, але досить думаючої критичної маси, вона в нас і так є, треба ще трошки її набрати й вдасться вичавити ворога зі свого інформ-простору та, головне, зі своєї голови.

Давно хотіла це написати, аж легше стало, бо впорядкувала думки. Кому не заходить, дратує, залиште свої коменти при собі відписуйтесь та скупайте сірники з гречкою.

Хто згоден, вітаю та радію вашим коментам. Аркуш - це ще один крок до звільнення свідомості від акупації.

11

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Дар'я Гребельник
27.01.2022 00:33
Культурна експансія - занадто складне поняття, тому багато хто його не розуміє. І, на жаль, пояснити це майже неможливо. Але можна продовжувати робити свою справу. І робити це якомога краще!
Скуловатова Олена
27.01.2022 15:47
Згодна. Мені вже прилетло за пост в ФБ, що свого гарного немає, то що нам робити бідосям, тільки російське й споживати. Що тут скажеш.
Дар'я Гребельник
29.01.2022 19:29
Нічого не скажеш, на жаль. Але можна спробувати створити настільки гарне, щоб навіть несвідомі українці потягнулись до українського))
Скуловатова Олена
29.01.2022 21:05
Так в тому й річ, що створюється багато, і є зараз безліч крутих речей, просто не всі їх хочуть помічати. Тої ж музики української зараз став великий вибір, на будь який смак. \
Зорян Костюк
26.01.2022 21:51
а чому тоді половина захисників ДАП розмовляла російською? І чому довбні з Прикарпаття писали вірші після захоплення Дебальцево "навіщо ця війна? до чого тут путін?" Мова не визначає позицію. Це одна з ознак, але не головна. Цілком україномовними є Шуфрич, Ганна Герман та ін. зрадники. Російськомовні з Дніпра Києва Харкова Одеси та Миколаїва та навіть Донецьку йшли у добробати захищати країну. а україномовні патріоти дріпали у Польщу щоб сховатися відщ мобілізації. Ви повторюєте наративи російської пропаганди що всі російськомовні -це росіяни. На чиєму ви боці?
Скуловатова Олена
27.01.2022 15:50
Вітаю. Ніяких наративів я не повторюю, лише закликаю замислитися і поступово витісняти з себе рускоязичність. Ви дуже мало прочитали з довгого тексту, нажаль.
Іван Дурський
27.01.2022 21:52
Російськомовні можуть любити країну більше, ніж україномовний я. Проте україномовних не використати, як привід напасти. Вони ж повторюють оцю мантру: там рускій народ, іх нада защіщять. Ситуація така, що допоки в нас російськомовний простір, кацапи матимуть на одну причину більше засилати сюди своє м‘ясо. Спочатку приходить мова ворога, потім культура. А потім танки.
Скуловатова Олена
27.01.2022 21:54
Згодна. Тому й маємо витісняти ворога кожен з себе.
Зорян Костюк
28.01.2022 11:54
з цим не сперечаюся. на днях бачив як 13-т річні ушльопки грпають на блютуф-колонках Моргенштерна та підспівують йому. Я підійшов, відібрав колонки та розбив їх. І спитав а ви знаєте що цей виродок виступав перед оркупантами в Криму та на Донбасі? ви самі дажте привід для Путіна ввести сюди танки та зруйнувати ваші будинки?
КТГорошко
25.01.2022 17:21
Дратує тих, хто на восьмий рік не усвідомив, що війна давно триває. З яких причин, мені байдуже. Більшості просто так зручніше - можна не ставити перед собою "складні" питання.
Скуловатова Олена
25.01.2022 17:56
Ну, за кількістю відписок бачу, що все ж дратує. Але нафіг такі друзі.
Увага!
Сайт працює у режимі альфа-тесту. Про помилки пишіть Аркушу або на support@arkush.net!
Новини
З Днем Вишиванки! 💙💛
19.05.2022

Щиро вітаємо всіх аркушиків з Днем Вишиванки! 🙂💙💛

... Детальніше
Блоги
Верлібри про війну, то щось неймовірнеРоман Коцький
27.05.2022
Навряд зараз зустрінеш багато щирих слів, вдало спресованих у послідовні твори. Я не бачу їх у себе. ... Детальніше
Слава Україні, аркушикиНезнайомка з країни мрій
26.05.2022
Слава Україні , аркушики! "Просто друг , або Дівчина з мого сну" Завершена! Запрошую до читання І щ ... Детальніше
Мій переїзд з ЖЖМ. М. Безрук
26.05.2022
У зв'язку з широкомасштабним російським вторгненням в Україні блокують увесь російський домен Інтерн ... Детальніше
Нове оповідання "Земля крові"Віталій Дуленко
25.05.2022
Написав я оповідання "Земля крові" на тему патріотичної містики. Для мене це було чудовою можливістю ... Детальніше
Таласум 2Айя Нея
24.05.2022
Таласум чоловік може грати на кавалі або на гайді. Таласум може мати форму тварини — буйвола, барана ... Детальніше
🇺🇦 Наші автори на війні 🇺🇦 Івасик АнатольАркуш
24.05.2022

Слава Україні, Аркушики! 🇺🇦

Сьогодні розпочинаємо важливу рубрику "Наші автори на війні". Будемо розповідати про тих талановитих письменників, що відклали свої рукописи і пішли захищати Україну у лавах ЗСУ, ТРО та інших спеціальних формувань. Героям Слава! ✊🇺🇦

... Детальніше
На Аркуші вже:
2661читачів
10891коментарів
Щиро вдячні всім, хто підтримав нас переказами на рахунок!
А також всім, хто приєднався до нас на Патреоні!
Наші патрони
Всі кошти підуть на розробку та розвиток Аркуша! А підтримати нас можна тут: