Результати конкурсу 🇺🇦⚡️ Квантова Україна ⚡️🇺🇦
Всі блоги

Конкурс Квантова Україна. Подорож у чорну діру одиниць.

Moonrise Darkness
21.05.2024
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Цей допис не призначений для тендітних квіточок. Є спойлери.
  Відгуки на найкращі конкурсні твори:
  https://arkush.net/blogs/6536
  https://arkush.net/blogs/6475


  Андроїд
  https://arkush.net/book/18696
  Матір трохи дивна: не питає, як планують рятувати її дитину і згодна навіть на те, щоб заради порятунку сина вбили всіх дітей у лікарні.
  Твір про конфлікт між людським суспільством і андроїдом. Чимало людей часто не розбираються навіть в тому, що їм дійсно необхідно знати, тож очевидно, що до людини-андроїда вони ставляться вороже, адже не розуміють, як він влаштований. До речі, те, як його створили, також не дуже вдало описано. Інформацію про його функції і можливості (доволі нудні й переважно, такі ж, як і у звичайних людей) доводиться виловлювати з купи тексту. Нарешті, після непотрібних описів буденного студентського життя з'ясовується, що йому змінили лише головний мозок. Яким чином тоді всі навколо знають, що він не зовсім людина? В нього що на лобі гігантський неоновий надпис "андроїд"? Медична інформація є конфіденційною, тож якщо він мав звичайний людський вигляд, то ніхто б крім нього і матері не знав би про ті модифіковані мізки. Занадто драматизовано, що його майже всі навколо цькують.
  Дивний гуртожиток, що хлопця поселили в одну кімнату з дівчиною, але при цьому вони не подружжя й наче не пара.
  "Він любив цей стан легкості та невисушеності"
  Ще й еротичну сцену сюди запхали.
  З Україною твір пов'язаний лише місцем розвитку подій.
  Квантового тут теж нема нічого крім технічно модифікованих мізків, та й навіть вигадані наукові подробиці відсутні.


  Ворожка GPT
  https://arkush.net/book/16004
  Сюжет передбачуваний вже з назви.
  Гг дратує з самого початку: сама не знає, що їй треба, скиглить через дрібниці, не має вагомої мети й майже нічого не робить, але при цьому дивовижним чином опиняється в центрі подій.
  Що ж такого страшного робить той додаток, що частина населення вимагає його заборонити? Люди ж наче можуть не користуватися ним, якщо не хочуть. Тож, не бачу причини для суспільних протестів.
  "Скласти враження на кота" "Доповнивши котячий корм." (так і кортить додати: "своїм відрубаним пальцем."), "шалик кави".
  Присутня ідея ефекту метелика, але найцікавіша гілка сюжету з Олегом і загрозою для України описана надто стисло. Зв'язок між тим, що Олег став більше приділяти уваги сім'ї і внаслідок цього його потопили конкуренти не прописаний детально.
  Натомість забагато уваги особистому життю гг, хоча це ж має бути перш за все НФ, а не черговий незграбний любовний роман.
  Все надто просто, нема перешкод і несподіваних поворотів. Що Катерина заведе стосунки з есбеушником було ясно, щойно він з'явився.
  Військові, поліціянти й тим паче есбеушники часто майже нічого не розповідають про свою роботу навіть членам сім'ї. Це взагалі неправдоподібна казка, що він вирішив поділитися подробицями розслідування з малознайомим свідком, що проходить по цій справі.
  Кінцівка банальна. Було б цікавіше, аби есбеушник навмисне одружився з Катериною, аби наглядати за нею, щоб вона не створила нового диктатора.


  Веселі атракціони
  https://arkush.net/book/16180
  Діти грають у гру з віртуальною реальністю, але їхня роль там доволі пасивна. Ідея така, що персонажі могли б хоч щось робити в тій грі, бути учасниками якихось пригод і важливих історичних подій. Але тут більше любовної лінії і статичної альтернативної історії.
  Окрім того, деякі моменти тих атракціонів явно не підходять для неповнолітніх.
  Спойлер!
  Напевно, щоб твір таки відповідав вимогам конкурсу, зроблено наприкінці, що то таки були мандрівки в паралельні всесвіти й інші часи.


  Коло, коло, сонце
  https://arkush.net/book/16417
  Написано сумбурно. Знаки оклику в описових реченнях зовсім недоречні.
  Перша третина твору зайва - сімейна сварка на рівному місці внаслідок жахливого характеру головної героїні.
  ШІ - неправдоподібний, своїм нестерпним характером він нагадує гіперболізовану копію гг.
  Забагато любовної драми та глечиків, і замало сюжету.
  Глиняні фігурки, що ніби як приносять щастя - це містика або фентезі, а не нф.


  Віднесена цінностями
  https://arkush.net/book/17085
  Страшенно "захоплива" історія про конференцію, де розповідають про історію різних народів.
  Робот-психолог. ШІ навряд чи зможе впоратися з такою професією.
  Паралельний вимір наче якась абсурдна дитяча казка про солодощі, що ожили.
  Подорожі паралельними вимірами для кращого розуміння своєї нації мали б бути серйозними, а натомість вийшов до біса крінжовий абсурд у стилі телепузиків.
  Композиція твору завершена, але сам твір не вразив. Надлишок моралізаторства дратує.


  Розщеп
  https://arkush.net/book/16784
  Багато зайвих персонажів.
  "Друзям час було розставитися."
  "проїхати на дурницю."
  "серце Ріко впало кудись в область паху" Таке й навмисне не вдасться вигадати для конкурсу крінжових мильних опер!)))
  І це далеко не всі перли.
  Гг - автор-невдаха, що пише порнографію про міцні "секвої" і раптом знаходить нормальну дівчину, яка захоплюється його творчістю. Таке враження, що це твір про паралельні конкурси, а не паралельну реальність. Порносцени на конкурсі фантастики - це лютий крінж.
  Не сподобалися стереотипи відносно поведінки дівчат різних національностей.
  Сосиски в кишенях для безпритульних песиків - дівчина мабуть чудово пахне))) Про герметично запакований корм для тварин вона, схоже, не чула.
  А найбільше засмутило, що так і не розписали й не пояснили, що за оргія з кіньми в там трапилася.
  Лише наприкінця з'явилося хоч щось цікаве.


  Тепер уже скоро
  https://arkush.net/book/17272
  І знов цілі вервечки з зірочок між розділами, бо 3-х мало.
  Виглядає, наче містична нісенітниця, те, що частина написаного справджується. Отже, гг описав знищення поселення, воно згоріло, тож, виходить, що українці самі згенерували війну, а кацапи так, випадково напали, бо їх ота квантова холера змусила, а так-то вони не при справах.
  З москалями не може бути жодного порозуміння - доведено історично мільйон разів.


  Головний елемент
  https://arkush.net/book/18031
  Цей твір - беззаперечний лауреат премії "Найнудніший початок, поцуплений зі шкільного твору".
  Сам твір в стилі галопом по історії. Багато загальних фраз і гг є лише спостерігачем, а не учасником подій, що заважає зануритись в історію.
  Прилад, що дозволить пам'ятати все - дуже корисна штука. І добре, що природу зберегли. Але втілення ідеї невдале.


  Джерело
  https://arkush.net/book/18099
  Справжні коти мені подобаються, а ось дитячі казки про балакучих хуманізованих котів - ні. Детальний родовід кота, втулений напочатку зробив твір ще нуднішим.
  Боги - це вже фентезі взагалі. Навіть якщо вони живуть в паралельному всесвіті.
  Короткий екскурс у ветеринарію, на який ми заслужили))) У тварин параанальні залози, а не "пранальні", і аромат у секрету тих залоз такий, що прати все заляпане ним доведеться дуже довго.
  Ще й Обраний під кінець з'явився.


  Вірус
  https://arkush.net/book/18675
  Фанфік про Вернадського та Лесю Українку, мандри в часі і боротьбу з пандемією.
  Фанфік про реальних історичних постатей потребує багатьох деталей і манери мовлення, притаманних цим постатям, чого тут не спостерігається.
  Дуже моторошно, коли гг описує вигляд своїх очей, які подивилися на його друга, наче там запасна пара очей десь неподалік стрибає.
  Стиль написання - кров з очей: довгі речення, росіянізми і кострубаті словосполучення.
  Сюжет неймовірно передбачуваний.
  Про властивості віруса і симптоми хвороби майже нічого немає, хоча це основа сюжету. Як вони не заразили всіх у минулому й людство не вимерло ще тоді, залишається тільки здогадуватись.


  Україна в майбутньому
  https://arkush.net/book/18686
  Багато помилок. Твір написаний по-дитячому: суперагенти, які так і називаються, фіктивний шлюб, який переростає в справжній.
  Не в'яжеться село, де люди на возах їздять і переміщення Марсу та квантовий комп'ютер. Прогрес хоч в якомусь вигляді, але мав би дістатися і до сіл.
  Переможеному лиходію, який вже загнаний в кут запропонувати присягнути на вірність Україні - без колаборантів нецікаво ж живеться, чи що?
  Не 0 лише тому, що кінцівка була хоч трохи несподіваною.


  Останнє слово
  https://arkush.net/book/15535
  Початок у стилі "нічні кошмари все ще мучать Януковича", коли описується спершу сон, потім пробудження й купа ранкових справ. Тим паче, що це оповідання, яке за визначенням має бути коротке, а не роман на 500 сторінок.
  В тексті доволі багато одруківок, текст недбалий і геть невичитаний.
  Забагато любовної лінії. На появу квантової фізики тут взагалі доводиться чекати майже до кінця!
  З позитивного: яскраво описаний декан і сувора диктатура у єдиній у світі державі, коли люди ніби й вивчають культуру різних націй, але не вітається демонстрація своєї приналежності до конкретної національності. Цікаво, що в цій моторошній світовій імперії подібній до совка нормою вважаються матюки й людей прагнуть зробити максимально "нормальними" й однаковими.
  Спойлери!
  Не зрозуміло, чого він комизиться й намагається відхилити пропозицію Павла. Наче ж очевидно, що тоталітарна система його рано чи пізно знищить.
  Тема конкурсу не розкрита. Паралельна реальність згадується лише побіжно, а сам твір настільки песимістичний, що навіть теперішня війна менш жахлива, ніж рівень безнадії в цьому оповіданні. А гг - пасивний скиглій, який замість того, щоб спробувати зробити щось корисне в паралельній реальності, страждає на фігню в ув'язненні, де після його смерті з великою ймовірністю не знайдуть ту писанину.


  Наступні 2 твори - найнудніші з усього, що є на конкурсі.


  Простори Парадоксальних Сновидінь
  https://arkush.net/book/15820
  Рекомендую читати цей твір, як ліки проти безсоння.
  Стиль написання сприймається важко, особливо перший абзац.
  Коли одне речення складається аж з 5-ти простих, то в ньому може легко загубитися основна думка, яка вкладалася в нього спочатку.
  Стилістично твір поєднує в собі майже все, що мені не подобається: "наш герой"; запитання, там де вони не треба в описовій мові автора; занудні побутові діалоги; незграбні гігантські речення, побудовані наче науковий звіт, коли описуються звичайні речі; знаки оклику в найбільш непридатних для них місцях; купа канцеляризмів.
  "У війні цій він був ніби партизаном, який боровся спочатку проти однієї влади, що йшла під невідомими йому знаками серпанку й молотка..."
  Більша частина твору сприймається, наче кулінарно-побутове фентезі, що мені не дуже зайшло. Просто біографія кухаря і його буденний робочий процес.
  Склалося враження, що твір навмисне розтягувався за допомогою непотрібних деталей: згадується якесь ворожіння за ромашкою - і ці забобони в альтернативній реальності, де зображений суттєвий науковий прогрес, виглядають недолуго.
  Гладкі й некрасиві жінки чомусь не відвідують заклад, де продають смаколики, чи їх не пускають туди... Не пускати їх - це ж збитки для закладу. Окрім того, товстими можуть бути не лише через надмірну любов пожерти, а й внаслідок гормональних порушень. Натомість, люди, які працюють, займаються спортом і ведуть активний спосіб життя, не гладшають, навіть якщо іноді з'їдять трохи зайвого. Те, що некрасивих жінок не пускають до закладу - це взагалі дивна дискримінація. Та й уявлення про красу в різних людей відрізняється. Взагалі склалося враження, що клієнтки в закладі, наче предмети декору для головного героя, хоча навпаки це персонал ресторану можуть підбирати так, аби він максимально приваблював клієнтів.
  Вставки біографії гг до біса нудні.
  Текст має безліч проблем: коли оповідь від особи автора, але навіть автору не відомо, що та чому сформувалося в свідомості персонажа.
  Купа описів замість того, щоб показати читачеві цікавий сюжет.
  Коли з'явився опис оздоблення під'їзду, то закралася підозра, що це якась пародія, такий собі експеримент з метою поглянути, яке місце займе в конкурсі текст, створений, аби випробувати витривалість читачів.
  Є 2 паралельні реальності й у творі не відбувається нічого від слова зовсім. Так і не з'ясувалося, яким чином вдається уві сні перемістити свою свідомість в чуже тіло з паралельного всесвіту. Науки явно бракує.


  Ведмежий посол
  https://arkush.net/book/15461/read
  Це ще один переможець в номінації "Найнудніший твір".
  Опис відвідин клозету - явна несподіванка в банальному початку з пробудженням та амнезією.
  Речення місцями надто громіздкі. Міркування про час, наче підручник з фізики: сенс цього усього, мабуть, до біса важливий та цікавий, але читання зовсім не захоплює.
  Зовсім невдала ідея розривати одну змістову частину складного речення іншим.
  Якщо трактувати цю теорію попередвизначеності по простому, то попередні дії людей і сукупність різних обставин визначають наступні. Тобто є причини і наслідки.
  Сюжетні лінії розривають одна одну: то йдеться про останню пригоду Павла, то про печери.
  Читається важко внаслідок громіздких речень і великих абзаців. Оповідь майже без діалогів.
  Текст розтягнутий непотрібними подробицями.
  Спойлер!
  Розчарував відкритий фінал. Дуже багато особистого життя Павла, але кацапів так і не перемогли, тож найцікавіше лишилося за кадром. Те як Павло відвідував клозет та любовні лінії можна було б взагалі прибрати й сюжет би не постраждав.
  Також персонаж не зустрічає вагомих перешкод на шляху до мети: просто з'являється космічний корабель і його легко беруть у команду. Й за чарівним збігом обставин зореліт прямує якраз на Сатурн, де є потрібні технології для перемоги над кацапами. Уявляю собі реакцію капітана, коли новий член команди розповідає про злиття свідомості й паралельну реальність, обґрунтовуючи необхідність летіти на Сатурн. Та такого вар'ята в кращому випадку ізолюють, а в гіршому - виштовхають у відкритий космос.
  Навіть іншопланетяни та умови життя на Сатурні не показані. Виглядає так, що ще мінімум половина твору просто не влізла.
  Історія занадто сконцентрована на головному герої, а не на тих теоріях, які могли б бути цікавими за вдалого втілення.


  Месія
  https://arkush.net/book/17892
  Не подобається, що вкотре застосовується біблійна тема там, де є безліч варіантів обійтися без неї, тим паче на конкурсі нф.
  Якщо на росії знищити лише всю панівну верхівку і встановити диктатуру цих прибульців з належною охороною від кацапні, то й трупів буде мало і не треба буде чекати, поки обрана гг виносить обрану дитину-мутанта й ця дитина якимось магічним чином переконає кацапів припинити бути такими виродками. Де ж загубилася хоч якась подоба науки?
  Цю обрану головну героїню не надто й питають, чи вона хоче бути частиною сумнівного досліду прибульців. Якби вони дійсно переймалися долею людства, то б значно раніше знайшли набагато простіші способи вгамувати кацапню.
  А коли цей суперобраний месія ґиґне, рашка знов нападе на когось. Такий собі план.
  Сумнівно, що росія почне війну з Китаєм. І США навряд чи вагомо втрутяться у війну між Китаєм і Тайванем.
  І в результаті прибульці, які б могли раз переміститися в часі й усе виправити, страждають на фігню. Або щось приховують. Щось погане й нехороше.


  Азад Мунаді
  https://arkush.net/book/18673
  Сибірський ліс, який знищила квантова бомба, дуже шкода. А ось кацапських дітей, про яких говорять персонажі, які проти запуску бомби по рашці, - ні.
  Думаю, варто було б спершу зробити багато квантових бомб і лише тоді їх запускати всі й одразу, щоб рашка не встигла відповісти ядеркою. Рослинний і тваринний світ шкода, але без рашки стало б значно краще.
  Твір не дописаний. Дратує ідея пацифізму до ворога, такого, як кацапи.
  Гнітюче й песимістичне оповідання, адже виходить, що українці мають гинути на війні десятиріччями, бо на клятих кацапських виродків не можна скидати бомбу, бо, бачте це не гуманно.
  Оцінка 0.


  Своїми життями
  https://arkush.net/book/16359
  Зомбованих кацапів неможливо переконати. "Чисте серце" в таких - це безглузда нісенітниця. Дуже дратує, що на патріотичному конкурсі головна героїня - москалька, яка раптом виправляється. І тут гг навіть не мирна одноклітинна істота, що жила "внє палітікі", а падлюка, яка аж фонтанує тим рашистським лайном, що їй показали по зомбоящику. І починає "виправлятися" вона чарівним чином саме в той момент, коли наші військові знаходять її пораненою.
  За це твір вартий дискваліфікації.
  Оцінка 0.


  Дякую ЗСУ, Аркушу і всім, хто робить все можливе для наближення перемоги!

  16

  Коментарі

  Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
  Катерина Бондарєва
  31.05.2024 08:46
  Цей твір я написала суто під умови конкурса - крізь час, крізь простір, крізь цінності через нестандартні світи 😅 Він мало кому сподобався, як можна помітити по таблиці) А ще ви вгадали мене 🥹 тож за кілька творів вже є який не який «крінжовий», але свій, стиль ))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Moonrise Darkness
  31.05.2024 14:08
  Це поширена ситуація, коли в одного автора є твори, які сподобалися і які не сподобалися, і все це в межах одного конкурсу.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Катерина Бондарєва
  31.05.2024 14:23
  У будь-якому разі вдячна вам за відгук, було цікаво) моралізаторство я прибрала, але телепузикам бути 😅
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Moonrise Darkness
  22.05.2024 23:08
  Коментар видалено автором
  Катря Костюченко
  22.05.2024 05:32
  Велика добірка. Цікаво, що з моїми і п'ятірками, і одиницями перетинається. Тільки оцінки нуль на конкурсі нема 🤷‍♀️
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Анастасія Вовк
  21.05.2024 23:47
  На "Тепер уже скоро" точнісінько така сама реакція була. Ну, окрім зірочок, бо вже не до них було з такою ідеєю. Але він вже вибув з конкурсу. У коментарях до "Останнього слова" автор якраз пише, що позитив у тому, що наша реальність на фоні не така жахлива ))) Тут ви не помилились)))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Moonrise Darkness
  22.05.2024 23:11
  Власне за ідею така оцінка і є. (Оформлення, то дрібниці). Але у якому-небуль фентезі про світ не пов'язаний з реальністью, ця ідея б могла виглядати цілком нормально: хтось пише книжки, й потім виявляється, що все справджується з якимись поселеннями ельфів.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Анастасія Вовк
  23.05.2024 16:49
  Так, могла б, і ця ідея у широкому розумінні втілена у багатьох творах. Але ж тут явна подібність до наших реалій, а конкурс називається "Квантова УКРАЇНА".
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Ія Лін & Ізумі Хо
  21.05.2024 23:42
  погоджусь.. одиниці я хоч і не ставлю, хоча руки чухаються, але реально в вашого списку взагалі не зрозуміла, що деякі з творів на конкурсі роблять і як завжди радісно, що моїх тут немає))))))))))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Ія Лін & Ізумі Хо
  22.05.2024 23:43
  ой, а мені вже якось не дуже.. я завжди не розумію, що на 1-му місці робить переможець (з тих, де була) технічно, всі ці самосудні конкурси дуууже суб'єктивні - починаючи з того, що "судді" читають лише частину, і як повезе.. закінчуючи тим, що більше уваги тому твору, який піарять.. і знову як повезе (в плані, сподобається твір найбалакучішому на сайті, чи він його навіть не прочитає)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Увага!
  Сайт працює у режимі альфа-тесту. Про помилки пишіть Аркушу або на support@arkush.net!
  Новини
  Результати конкурсу 🇺🇦⚡️ Квантова Україна ⚡️🇺🇦
  13.06.2024

  Слава Україні, аркушики! 🇺🇦

  Знаємо, що ви вже зачекалися, проте час настав! Вітаємо всіх з результатами конкурсу "Квантова Україна" 🥳⚡️🇺🇦
  Це був довгий марафон, але результатом стала чудова підбірка фантастики в українському мультивсесвіті 💙💛

  ... Детальніше
  Блоги
  Наукове обгрунтування жанру "Колективний літературний печворк"Босорка
  15.06.2024
  УДК 82.0 КОЛЕКТИВНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ПЕЧВОРК ЯК НОВІТНІЙ ЖАНР СУЧАСНОЇ ЛІТЕРАТУРИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ... Детальніше
  Конкурс "Антиутопія: маніфест -2024"Зорян Костюк (Костянтин Зотов)
  15.06.2024
  До 75 – річчя з дня першої публікації📕 роману Джорджа Орвелла «1984» оголошується неофіційний авторс ... Детальніше
  знайомство pigulka🎀
  14.06.2024
  привітик!!! сьогодні я вперше опублікувала щось на аркуші,тому не знаю,чи прийдеться вам це до вподо ... Детальніше
  Це здійснилося! | Розділ 20-й. Візуалізація ♥♥♥Ханна Трунова
  14.06.2024
  "Дощ із гірко-солодким присмаком" ― 20-й розділ "Пір року. Зникнення Зими" вже можна читати! 💋 ✍️ Т ... Детальніше
  Перше оповіданняМаркус Коен
  14.06.2024
  Історія, значить, така. Реєструюся на Аркуші, думаю що не буду нічого публікувати, я тільки почитати ... Детальніше
  Що роблять бібліотекаріМавка (Ганна Заворотна)
  15.06.2024
  Як колишня бібліотекарка абонементу вирішила написати, чим займаються бібліотекарі, бо коментар під ... Детальніше
  На Аркуші вже:
  11342читачів
  134343коментарів
  Щиро вдячні всім, хто підтримав нас переказами на рахунок!
  А також всім, хто приєднався до нас на Патреоні!
  Наші патрони
  Всі кошти підуть на розробку та розвиток Аркуша! А підтримати нас можна тут: