Біле мариво

Після дівчачого походу в покинутий будинок пройшло чимало часу. Проте неспокій від того дня їх не полишав ні на крок, це подруги помітили вже давно. Залишавшись наодинці, виникало почуття, що ти й зовсім не один. Що за тобою стежать...

Холодними осінніми вечорами бажання гуляти, що щойно зародилось, вмирало одразу. Тож цього разу Юна та Бесті вирішили посидіти вдома в одної з них та погрітись, випивши какао. Обидві одягнули гарбузові светри, щоб ще більше додати теплої атмосфери в не дуже теплий дім.

Бесті прийшла трохи раніше, ніж домовились і застала подругу за підготуванням приймання гостей. Дівча наводило лад у своїй кімнаті, зокрема у шухлядах, коли її увагу відвернув стукіт у двері. Зітхнувши, що не встигла доробити все до кінця, Юна усміхнулась, в захопленому передчутті гарного дня, та спустилась на перший поверх до дверей.

— Нарешті відчинила, квіточко. Я, часом, не зарано приперлась? — глузувала Бесті, але потім все ж таки щиро обійняла подругу.

— Тобі чесно? — спитала Юна, на що дівчина кивнула. — Тоді, звісно, зарано.

— Але ж ти не залишиш свою любу приятельку стояти на морозі? — Бесті, жартуючи, «прохально» закліпала, дивлячись на Юну.

Флоренс на те лиш закотила очі та показала жестом, мовляв, заходь. Разом зайшовши до її кімнати, вона раптово згадала, що залишила величезний бардак на своєму столі. Дівча випередило подругу та заступила стіл, щоб Бесті не побачила, які таємні речі ховають її шухляди.

Але прикривання лиш додало вогника в її цікавість, і вже за мить між ними розгорілася така собі дружня бійка. Юна, як могла, не давала подрузі дістатися до робочого столу, а Бесті в свою чергу, намагалась відсторонити її від нього. Ну а в результаті — вони обоє попадали на підлогу в пориві шаленого сміху.

Заспокоївшись, дівчата встали й вже без проблем підійшли до стола. Побачивши, що на ньому, вони поглянули один на одного, відчуваючи кожна щось своє. У Юни це допіру неприємні спогади, а от в Бесті лиш одне захоплення.

На столі лежали листи.

— Ти думаєш про те що і я? — хитро усміхнулась Бесті.

— Ні, я не хочу туди вернутись. Ні в якому разі ти мене туди не затягнеш, навіть і не думай собі. Я й так натерпілась всього під час останнього візиту.

— Ну Юнаааа, — заскиглила подруга. — Тільки не бреши, що не відчуваєш тривогу відтоді. Думаю, будинок розгнівався на нас, що ми вкрали ті листи. Дай хоч почитаю, що там.

Не чекавши дозволу приятельки, Бесті потягнулась до одного з листів. Згадавши, що їх треба відкривати обережно, бо хто зна чи покинутий будинок розлютиться ще більше за пошкодження його майна, вона в поспіху майже не кинула конверт на підлогу. Потім поставивши вже на стіл, дівчина з якомога більшою акуратністю вийняла аркуш паперу звідти. Носом вона відчула запах столітньої давності і старості, як це було й насправді.

На папері красувався охайний почерк, де-не-де були калюжі чорнила. Бесті колись пробувала писати пером, але єдине що в неї тоді вдалось — це заплямити весь свій робочий стіл чорнилом. Відтоді дівчина вирішила, що все ж таки краще користуватися ручкою і закинути те перо якомога далі в темні нетрі набитих всякою всячиною шухляд.

Як у всіх давніх аркушах, кути мали такий вигляд, що здавалось, ніби їх спеціально підпалювали. Букви малі, зате підпис величезний. Але не зважаючи на це, дівчата спромоглися розібрати майже всі слова. Очима вони швиденько прочитали:

«Ох, дорогая Марто, ти не представляєш, як я за тобою тужу. Я надіюсь, що ти гарно проводиш час і в безпеці, не те що я. Іноді, мені так стає моторошно, що я готовий полишити всю цю справу, лиш тільки би взяти ноги в руки звідси. Але боюсь, що Голланд дізнається й затягне мене назад. Йому надоїло вже бути наглядачем, але я не збираюся його міняти. Щиро надіюсь, що скоро вже розкрию всі таємниці й повернусь до тебе.

ТВІЙ РІЧІ.»

Дівчата мовчки перезирнулись та ковтнули слину. Що ж міг означати цей лист та що за наглядач, справа? Хіба Річард не жив там завжди й це не його приватна власність? Кожна думала про щось своє, але у них обох палало бажання дослідити все це, навіть якщо Юна намагалась затінити його іншими думками. Проте Бесті, щойно прочитавши листа вже почала обдумувати план походу.

— Ну а тепер, ти думаєш про те що і я? — запитала Бесті.

— Ні, я не думаю, як нам знову туди пробратись, — зітхнула Юна, розуміючи що її слова вже значення не мають.

І була права, бо Бесті навіть не чекала відповіді, а вже вивертала свій рюкзак, шукаючи те, що стане у пригоді їм у майбутній подорожі, тож біляві залишилось лиш змиритись й просто спостерігати за діями її невгамовної приятельки. Вони дружать вже досить багато, щоб дівчина знала — Бесті так просто не відмовити, а тим більше зупинити.

Вона, поки Юна роздумувала, в яку халепу потраплять вони сьогодні, бо з її подругою, так ще й в той жахливий будинок, без них не обійтися, вже майже знайшла усе. Бесті завжди надіється, що по дорозі їй зустрінуться пригоди, тож весь час носить з собою речі такі, як ліхтарики, гудок, щоб в разі чого, покликати на допомогу, та аптечку. Дівча поглядом сказало подрузі, щоб та теж почалась збиратись до походу. Юна на те лиш кволо кивнула, досі сподіваючись, що якимось дивом Бесті передумає, і попленталась шукати речі.

Через деякий час, вони стояли перед дверима вже знайомого будинку. Подумки, Юна ще розглядала шанс втекти назад. І єдине, що її тоді стримувало, це думки, що вона залишить подругу саму серед цієї глухоти. Та, було схоже, що чорнявка аж не тямиться від цієї холодної темені і дивиться в неї повними очима захоплення.

Бесті всередині згоряла від нетерпіння. Вона відчайдушно боролась з бажанням усміхнутись, бо знала, що її приятельку це тільки роздратує. Дівчина оглядала будинок, щоб запам’ятати кожну його деталь та в майбутньому згадувати про ці пригоди. В її уяві миттю постав цей самий будинок, але цілий, ще сотню літ назад, у всій своїй красі. Елегантний, повністю відповідає тим часам, дім, що викликає трепет всередині. Та зараз, побитий і «зношений», викликати він міг лише мурашки на шкірі, і не від думки «який же він чудовий», у всіх, крім Бесті.

— Ми точно мусимо туди увійти? — сторожко спитала Юна, хоча відповідь вона вже дізналась на лиці Бесті. — Добре, добре, ми справді туди підемо.

— А давай...

— Ні, в жодному разі, я не хочу розділились. Я вже й так потрапила в пастку минулого разу, — перебила її Юна. — Я щось не горю бажанням відкрити ще одну потаємну кімнату.

Приятелька у відповідь тільки зітхнула й вони разом удвох перетнули поріг страхітливого будинку. Цього разу першим вирішили детальніше дослідити правий коридор, там де раніше була Бесті. Щойно вони увійшли в кімнату, Юна поглянула ще раз назад.

Усередині в неї похололо. Рівно навпроти дівчат за ними слідкувало прозоре, біле мариво.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Chmonder
29.10.2022 22:47
До частини "Біле мариво"
З деяким запізненням відгук в рамках ланцюжка фідбеку:) Зазвичай не дуже люблю читати впроцесники, але правила є правила) дуже захоплива робота, сподобалися характери дівчат, нечасто можна зустріти цікаво прописаних ОСів разом. Видно, що над мовою тексту та стилем довго працювали: чи то в мене око замилилося, але не помітила суттєвих стилістичних/граматичних/лексичних багів, дуже приємна, легка мова, читати одне задоволення! Насправді мені не вистачало трохи моторошних геловінських історій, тому з нетерпінням чекатиму продовження! На найцікавішому місці обірвали оповідь, хех) Сподіваюся з героїнями буде все гаразд, а загадка листів та будинку буде успішно вирішена Сил та натхнення у подальшому створенні укрфф, у вас все вийде, ви дуже талановитий та цікавий автор!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • сreatiochrysty
  30.10.2022 11:37
  До частини "Біле мариво"
  авввв, дуже дякую! так, вибачте, якось вже вийшло, що ще не дописала((( але дуже дякую вам за відгук!!!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше