Берізка

Ця берізка примудрилася вирости на даху будинку, якому вже дві сотні літ. Дивиться на всіх згори, шелестить на вільному вітрі, в буквальному сенсі вище суєти містян. Замість ґрунту під нею — червоні цегляні стіни, місцями потріскані, поряд — надбита шибка запиленого фронтонного вікна, а вона росте собі, радіє життю.

— Вона не знає, де знаходиться, і що на неї чекає. Пишається, що зрівнялася висотою з мамою-березою, — Настя, що підійшла зовсім непомітно, зітхнула і філософськи видала: — Те, що не має підґрунтя, на жаль, недовговічне.

Сказала і загнала свої білі зубки в зелене яблуко.

Мілан глянув на неї скоса і знову став роздивлятися дім. В офісі його називали замком — через химерну архітектуру.

«Фронтон праворуч міцніший. Гак можна закинути за оту міні вежку.»

— Ти на корпоративчику завтра будеш?

— Ні.

— Бо Галинка не піде?

Чомусь захотілося схопити Настю за талію (а він легко міг би зробити це однією рукою), підняти і потрусити. Його колега така гнучка, що руки-ноги звісилися б, як у тканинної ляльки, а сині очі сховалися б за золотистими кучериками і не дивилися б …так. Сам знає, що Галинка вертить ним, як хоче.

— А я буду, Марину Михайлівну краще не гнівити, — Настя знову захрумкала яблуком, не дочекавшись відповіді, кинула «бувай» і пішла додому.

Мілан ще раз глянув на берізку.

Учора став свідком цікавої розмови: Галинка розповідала про давній ритуал, деревце зі стрічками. Мояліш. На Закарпатті в перший день травня хлопець прикріплював його на воротях тієї, до якої хотів би залицятися.

Ритуальне деревце уявилося так яскраво, що Мілан аж почув, як шурхотять - розвіваються його стрічки, а Галя шепче радо: «Так»!

— А останнього дня квітня відьми збираються на шабаш! — встряла тоді Настя.

Видіння зникло, Мілан і Галя відірвали один від одного погляди.

— І до чого це? Ми про наші традиції говоримо.

— Ну, так. Але всі знають, що тут колись жили переселенці з західних країн (їхні будинки досі он стоять), деякі традиції привезли з собою. Тридцятого вночі з дому краще не виходити!

— По-перше, переселенці були богомільними, а по-друге, вони як приїхали, так і поїхали, — зауважив Мілан.

— Угу. А їхні відьми залишилися. Вони до-о-овго живуть. В триста виглядають на тридцять, а в двісті — на двадцять, — Настя красномовно глянула на Галинку. Та захлиснулась чаєм, пробуравила її злим поглядом. Настя, задоволена, блиснула білими зубами. От наче тямуча дівчина, завжди знає, що каже. А тут на тобі, придумала: відьми, шабаш.

— Це нісенітниці, — заявила Галинка, роздосадувано витираючи пляму на блузі.

— Звичайно, нісенітниці, — підтримав її Мілан. — Все життя виходив, коли хотів, і нічого, ніхто мітлою на перехресті не збив.

— Це нісенітниці, нісенітниці, — проговорив Мілан уже втретє.

Бо їхати зовсім пустим містом моторошно. Рівно о дванадцятій він вийшов з під'їзду. Спочатку навіть не звернув уваги, що навколо тихо, нема ні молоді, що поверталася з пізніх гулянок, ні місцевих пиятик.

Якщо не зважати, що назустріч не трапився ні один автомобіль, доїхав без пригод.

«Ну і добре, ніхто не помітить, як я забиратимусь на історичну пам'ятку».

Побудована на схилі доволі крутої гори, обрамлена темними кронами старих тополь і беріз, вона тонула в ще темнішій тіні сірих багатоповерхівок, навмисне намагаючись відійти на другий план. Але це не спрацювало: стара гостроверха будівля з численними фронтонами завжди впадала в очі. Єдиний на всю вулицю автомобіль зупинився саме проти неї; світло фар вимкнулося. Ліхтарі теж не горіли. Лиш зоряне небо розкинулося угорі і місяць то виглядав, то знову ховався за пух хмаринок, ніби відчував за Мілана іспанський сором.

«А де інакше я візьму берізку для мояліш? Рубати в парку шкода. А ця все одно без майбутнього."

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Магда Май
10.07.2023 01:33
Дякую.) Трохи поцікавилася традиціями, і придумалася нова історія. Але знову непередбачувана 🙈.)
  • Поскаржитися
  • Антинаціональний контент
  • Диверсійна діяльність
  • Спам
  • Іншомовний контент
  • Порнографія
  • Порушення авторського права
  • Інше