Розділ 1. Роланд

На широкому ліжку, прихованому від поглядів присутніх важким балдахіном, покоїлося тіло.

Небіжчик був худим і сивим. І, як і належить мерцю, жовтувато-блідим. Обличчя його бороздили глибокі, рвані зморшки, що безперечно свідчило лише про одне: чоловік прожив довге та неспокійне життя. А безтурботний вираз обличчя натякав на те, що спокій він усе ж таки знайшов, на відміну від його близьких, що зі скорботними обличчями оточили ліжко.

— Мертвий, — констатував молодший брат померлого, сорокарічний лорд Карл Норберт, після того, як пішов сімейний лікар. Розстебнувши ґудзики на манжетах, Карл чомусь закатав рукава, ніби збирався власноруч закопувати родича.

Його молода дружина жалібно схлипнула і піднесла до щоки хустку з вишитою вогненною літерою «N» –вензелем роду. Схоже було, що вона мала намір граціозно зомліти, однак, зрозумівши, що ситуація не сприяє бурхливому прояву почуттів, стрималася. Лише обмежилася сльозами.

Роланд скривився і відвів від неї погляд. Він ніколи не плекав до Брунгільди теплих почуттів. Ні в той раз, коли вона вперше приїхала до замку просити заступництва після раптової смерті батьків, ні після того, коли він застав її у власному ліжку безсоромно оголеною. І вже точно не в той день, коли, усвідомивши, що молодий вдівець і спадкоємець клану не поспішає знову одружуватися, вона відразу вискочила заміж за його дядька, а через дев’ять місяців народила сина.

Через це Роланд опинився в дуже незручному становищі. Ширилися чутки, про те, що стародавній клан вогняного змія вироджується, що молодий спадкоємець не може мати дітей. І якщо так, то чи не краще передати владу тому, хто ще здатний відродити силу клану, його колишню міць? Дитину Карла та Брунгільди поза очі називали надією роду.

Роланда це сердило. А ще той факт, що кілька років тому його власний син народився мертвим, що могло означати лише одне: Роланд невірно вибрав. Поклався на силу чужої магії, яка виявилася не такою великою? Або ж просто був зачарований жінкою, яка виявилася неспроможною виносити спадкоємця сильного роду? Адже не кожна чарівниця може народити здорового хлопчика, який наповнить магією джерело. Елла не змогла.

Вирок жили завжди суворий…

І тепер Роланд майже не має часу, щоб зміцнити своє становище в клані.

«Як невчасно ти спочив, батьку», — із роздратуванням подумав Роланд і торкнувся висохлої, покритої пігментними плямами руки небіжчика. Вона була ще теплою.

Сьогодні жила поглине це тепло. Можливо, у Роланда вистачить сили протриматися. І сміливості виконати ризикований план щодо відродження вогняної жили, запропонований королем. Адже якщо Роланд зробить це, то ні в кого не виникне й тіні сумніву, що він утримає владу. І подарує світові спадкоємця.

А королю… Королю потрібен сильний клан.

— Нам треба скликати нараду, — обізвався Карл, ні до кого безпосередньо не звертаючись, але дивлячись при цьому на Роланда. У його погляді був прямий виклик.

«Як швидко він пішов у наступ», — посміхнувся Роланд про.

— Клан збереться не раніше, ніж запалають вогні Млекфейта, — тихо, але твердо відповів Роланд. Відпустив руку покійного батька і глянув прямо в очі Карлові. — Ні ти, ні твої посіпаки не осквернять час пам’яті дрібними чварами. Жила не стерпить.

— Жила вмирає! — різко перебив його дядько. І кулаки стиснув, тому на сильних руках воїна напружилися м’язи.

«Не варто недооцінювати його, — подумав Роланд. — І його бажання влади».

— Отямся вже, хлопче, — зло продовжував Карл. — Доля роду Вогняного змія залежить від того, наскільки швидко ми відреагуємо на зміни. Світ охоплений війною, а нам нема чим захистити навіть те мале, що залишилося від сили клану. І якщо ти прийдеш до тями…

— Вже, — спокійно відповів Роланд, — отямився. Незабаром з’явиться на світ спадкоємець, це я можу урочисто обіцяти перед нарадою. Але лише після того, як відпалають вогні Млекфейта. Праху батька потрібен час, щоб охолонути. А джерелу — увібрати його тепло.

Карл відкрив було рота, але тут же стулив його. Видно було, що відповідь здивувала його. Інших присутніх також. Кузини-близнята охнули синхронно, Ханна опустилася на стілець у кутку, а Ліра поклала руку на плече сестрі. Поділ її світлої сукні витончено хитнувся вбік. Брунгільда випустила хустку й закрила рота долонею.

— Поясни, — промовив дядько, не зводячи з племінника колючого погляду.

— Звісно, — знизав плечима Роланд, проводячи долонею по гладкій поверхні стійки для балдахіна. — Декілька місяців тому я мав честь познайомитися з Лаверн Срібноволосою і зробити їй цікаву пропозицію. Для нас обох. Ти ж знаєш, наскільки вона могутня. Вона зможе подарувати мені не одного, а одразу кількох дітей.

Роланд зробив паузу і з задоволенням відзначив, як змінилися вирази на обличчях дядька і його дружини. Кузини після цих слів завмерли у своєму кутку і, здавалося, ловили кожне слово Роланда.

Ще б пак, адже згадана леді була досить знаменитою, і молоді незаміжні дівчата намагалися брати з неї приклад. Роланд частенько помічав спроби Ханни та Ліри висвітлити свої руді кучері, сподіваючись досягти того самого платинового відтінку, який був такий знаменитий серед юних чарівниць. Багато хто намагався копіювати зовнішність Лаверн, однак, на думку тих, хто зустрічався з нею, спроби залишалися марними.

Краса й жіночність срібноволосої німфи, а найголовніше — її унікальний дар усе ще були неповторними та жаданими для багатьох. І ризикували залишитися такими ще багато років. Холодне серце Лаверн залишалося байдужим до пропозицій руки навіть найзнаменитіших лордів. Деякі відверто нахабні чоловіки заявляли, що неприступна красуня холодна не тільки серцем. Що поміж ніг у неї така ж зима, як і в погляді.

Роланд давно розучився вірити чуткам. І схилявся до думки, що між ногами в жінок однаково тепло.

— Хочеш сказати, що Лаверн Мелорі погодилася на твою пропозицію? — скептично поцікавився Карл. — І подарує тобі сина? Тобі? Невизнаному спадкоємцю занепадаючого клану, у якого в підпорядкуванні від сили два десятки слабеньких магів?

— Двадцять п’ять, — виправив Роланд і скривився. — Їх двадцять п’ять, дядьку. І не такі вони вже і слабкі. Ти також частина цього клану, не забувай.

— Сумніваюсь, що вона взагалі говорила з тобою, а вже обіцяти таке…

Карл багатозначно подивився на дружину, і та відповіла йому глумливою усмішкою.

— Вона дала собі час подумати над моєю пропозицією, — ухилився від прямої відповіді Роланд.

— Навіщо їй взагалі думати? — вирвалося в Брунгільди, краса якої відразу померкла, перекреслившись гримасою ненависті та зневаги. Дивно, наскільки дурість і жадібність спотворюють людей.

— Бо в мене є те, що їй потрібне.

Насправді Роланд не мав нічого, крім блефу й порожніх обіцянок. А також придуманої королем історії про можливий шлюб зі знаменитою Лаверн Мелорі, очільницею клану вільних магів, із тією, що «вбиває словом» та вміє дарувати життя навіть мертвому джерелу. Але й це «нічого» допоможе потягнути час, а час йому зараз дуже потрібний. Роланд майже отримав потрібний артефакт. Майже…

І коли Роланд його отримає, то кине Лаверн до ніг. А потім пообіцяє принести ще. Він ритиме землю, але доб’ється бажаного. Інакше йому не втримати клану. І жила, що віддає останні крихітки магії, згасне…

У сімейному склепі було темно і холодно. Занадто холодно, якщо врахувати, наскільки близько пролягала родова жила. Протяг посмикував вогонь свічки, і той тремтів, рвався на волю, ніби відчував поруч споріднену душу. Мріяв про возз’єднання.

Джерело дрімало. Роланд відчував його спокійне дихання, хай вогонь і не вмів дихати. Ув’язнена в тісні обійми каміння, жила ліниво відгукувалася на присутність Роланда й ніби сердилася, що її потривожили. А ще зовсім недавно біснувалася, раділа тому, хто продовжив її існування, влив чимало сили у вогняне гирло магічної річки.

Нещодавно… Десять років тому? Дванадцять? Чому Роланду здавалося, що час усе виправити ще є? Чому він думав, що їх точно не спіткає доля кланів, що повільно вмирають? І був такий впевнений, що він зможе вберегти сім’ю від загибелі?

Карл під час усієї церемонії мовчав і навіть не дивився на Роланда. Повірив у вигадану історію? Злякався? І як швидко кинеться доповідати Капітулу? Залишається сподіватися, що король знає, що робить. І що йому важливий рід Вогняного змія — один із наймогутніших в історії, той, що завжди підтримував інтереси корони. У цій ситуації королю потрібні сильні маги.

Підтримка Капітула потрібна не менше. Поки верховні крізь пальці дивилися на спроби Лаверн дістатися легендарного джерела, але тільки тому, що вони не мали успіху. Чарівниця далеко не така вже й близька до мети, як намагається показати. Що буде, якщо Роланд допоможе їй наблизитися?

Дядько ніби прочитав його думки і подарував йому суворий погляд, запечатуючи саркофаг із батьковим тілом істинним полум’ям. Роланд дозволив це, але не тому, що вважав гідним. Силу треба берегти, вона буде в пригоді в поточній війні, а також у спілкуванні з Лаверн.

Уже після поховання, коли сімейство покинуло склеп, залишивши плакальниць поминальною піснею вказати душі дорогу до джерела, Карл вирішив знову заговорити з Роландом. Посадивши Брунгільду в карету й давши розпорядження охороні, підійшов до племінника, тримаючи під вуздечки міцного коня.

— Ти пам’ятаєш, що думає Капітул про наміри дівчинки, — нагадав Роланду Карл, погладжуючи блискучий бік коня.

Із неба сипав дрібний сніг, який тут же танув, залишаючи на рукавах дублета рясні краплі. Сіре небо опустилося низько, зависло, ніби норовило розчавити цей світ, що вмирає, гниє зсередини. Небо було важким, неповоротким і давило на плечі.

Настрій Роланда повністю відповідав погоді.

— Пам’ятаю, — кивнув він. — І повністю поділяю їхню позицію.

— Якщо ти знайшов уламок…

— Від одного лиха не буде.

— У неї їх більше, ніж один.

— Але менше половини. Вона ніколи не збере картку.

— Ширяться чутки… — Карл підтягнув попругу, поправив сідло і нагородив Роланда серйозним поглядом. — Не тільки вона намагається зібрати карту.

Такі чутки справді ходили. Й уламки стародавньої карти, що нібито вказує на роташування міфічного джерела, стали метою багатьох шукачів пригод. А точніше, безумців. В основному, через легенди про нібито потужну магічну силу, що крилася в них. Однак лорд Бішоп, близький приятель Роланда, стверджував, що тримав у руках один із уламків і жодної сили в ньому немає. Інакше навіщо б Алану знадобилося продавати його? Алан розповідав, що колекціонер артефактів, некромант і алхімік Сверр Морелл, дуже скептично поставився до заявленої Аланом ціни і знизив її майже втричі.

Із цього випливало, що ніякої магії в уламках стародавньої карти немає. Або ж ця магія запечатана так глибоко, що розкрити її буде досить складно. Капітул побоювався, що в Лаверн вистачить сил зібрати карту й активувати шлях до джерела, і тоді воно розколе світ на сотню дрібних шматочків.

Вірити в легенди Роланд припинив ще у глибокому дитинстві.

— Це означає лише одне, — різко, мабуть, занадто різко, ніж того вимагала ситуація, озвався Роланд. — Лаверн ніколи не зібрати карту, поки уламки перебувають у приватних колекціях мисливців за артефактами.

— Деяким артефактам краще ніколи не бути знайденими, — промимрив Карл, спритно скочив у сідло й наостанок застеріг: — Поміркуй, що вона зробить, коли дізнається, що ти її дуриш.

Роланд уже подумав. Він думав про це щоночі після розмови з королем. І все більше переконувався, що мета виправдовує засоби. Зрештою, хіба можна порівняти розчарування однієї незнайомої людини із загибеллю цілого клану? Його клану…

До того ж Лаверн –лише жінка, а з жінками Роланд ладнати вмів.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Дарія Гульвіс(Денисенко)
22.01.2023 00:06
До частини "Розділ 1. Роланд"
Історія починається дуже гарно і цікаво) Враховуючи, що в жанрі вказано "темне фентезі", уже відчуваю запах розчарувань головного героя... :З
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Злата Соловей
  22.01.2023 00:33
  Скажімо так, Роланд отримає зовсім не те, на що сподівається 😏 Але хто зна, можливо, йому сподобається те, що він здобуде. Дякую за відгук!)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Ярина Мартин
  13.11.2022 03:26
  До частини "Розділ 1. Роланд"
  Початок чіпляє. Є таємниця, інтрига, намічений шлях, куди все вертиться і думаю, за цим буде дуже цікаво спостерігати.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Алла Чумаченко
  29.10.2022 11:31
  До частини "Розділ 1. Роланд"
  Світ здається дуже великим, та багато таємниць і це притягує. Що до гєроя, то хлопець дуже самовпевненний. Цікаво що утворить його дядько, бо він не стане очікувати доки племінник зробе задумане. І цікаво чому Лаверн розпочала шукати ту мапу, які в неї цілі, просто знищіти світ, ну так собі мета.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Злата Соловей
  30.10.2022 11:42
  Дякую за відгук!) Світ насправді дуже великий і не обмежиться одним континентом. Ані Роланд, ані його дядечко не будуть сидіти на місці. А самовпевненість Роланда трохи зменшиться, коли він дізнається, у що лізе)) Ні, звичайно, Лаверн шукає джерело не для того, щоб знищити світ. Одного разу дізнаємося, навіщо.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Eriloor
  04.09.2022 01:05
  До частини "Розділ 1. Роланд"
  Ну що ж, початок мені вже подобається) Є герої, в них є мотивація і обмеження по часу, і сила, щоб щось робити, а не просто скиглити і ховатися. Вони проактивні, ось. Вони вийдуть за поріг і щось таке утнуть) Частково щось вже є про закони, за якими працює магія. Думаю, потроху ми дізнаватимемося про це все більше... Інтрига - що буде, якщо зібрати карту? Чи вдасться героям порозумітися? Що буде, коли (не якщо) все піде шкереберть? Переклад непоганий, тут нічого не впало у вічі, щоб причепитися. Не знаю чому, але про сніг було якось дуже атмосферно... Тобто наразі є все, щоб історія працювала. Тепер я знаю, що читати буду не просто тому, що обіцяла - історія цікава і я рада, що вас знайшла)
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Злата Соловей
  04.09.2022 09:25
  Дякую! Дуже рада, що історія вам сподобалась)) Дійсно, мотивації для потрапляння в халепи героям вистачить 😆 І шкереберть все одного разу піде, але це довготривала інтрига - аж на три книги.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Надія Мак
  31.08.2022 12:09
  До частини "Розділ 1. Роланд"
  З першого ж розділу помітно, що нас чекає смертельне протистояння, захопливий магічний світ з купою таємниць і заплутані любовні перипетії. Чесно, хочеться читати паперовий варіант осінніми вечорами.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Злата Соловей
  31.08.2022 13:16
  Дякую :) Так, дійсно, на героїв чекають заплутані інтриги попереду. З приводу любовних перепетій... любовні лінії тут досить драматичні, та й світ досить жорсткий, щоб чекати легкого розвитку подій. З приводу паперового варіанту - якщо колись я назбираю грошей на нього, то все може статися))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Діана Вінтер
  30.08.2022 00:43
  До частини "Розділ 1. Роланд"
  Ой ой ой! Мене взагалі важко зачепити з самого початку, а у вас вдалося! Роланд здається дуже завзятим та самовпевненим, як бі це йому не вилізло боком 😅 але подобається. Й описи Лаверн дуже яскраві. Хочу вже з нею познайомитися. Мені дуже імпонує світ, такий магічний. Про нього теж хочеться більше дізнатися. І щодо самого стилю написання — легкий та атмосферний. Навіть не помітно, що переклад!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Злата Соловей
  30.08.2022 08:18
  До частини "Розділ 1. Роланд"
  Дякую! Дуже переживала через те, що це моя перша спроба перекладу, і я не була впевнена, що текст сприймається цільно) Роланд обовʼязково втрапить у халепу, він ще не розуміє, куди вліз 😂 А з Лаверн ми неодмінно познайомимося трохи пізніше - вона тут ключова героїня, без неї нікуди))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Діана Вінтер
  30.08.2022 10:13
  Така, по назві це зрозуміло, ух, буду чекати з нетерпінням! Сьогодні постараюся увечері ще почитати ☺️
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше