Частина 4. Не давайте глядачам шарудіти фантиками…

Які ж із перерахованих засобів слід застосовувати на практиці? Всі одразу чи по одному, вибірково? Майстер-актор використовує всі ці засоби одночасно або вибірково, частково або повністю використовуючи весь комплекс можливостей, але неодмінно відповідно до власного смаку та досвіду, зі своїм розумінням сутності сценічного образу у всій його складності та багатогранності. Почуття міри – найважливіше у будь-якому виді мистецтва – підкаже досвідченому майстру достатність того чи іншого засобу. Недограти – погано, переграти – теж погано.

Лаконізм використовуваних засобів не має суперечити широті акторських можливостей. Аби гра була виконана майстерно та переконливо, на користь яскравості та органічності сценічного образу, посилення глядацького інтересу.

Грамотно побудувати сценічний образ часто допомагає гармонійне поєднання кількох дій, виконаних у безпосередній логічній та пов'язаній послідовності. Наприклад, загальновідомо серед професійних акторів, що класичну тріаду становлять погляд, слово та жест, вміле поєднання яких дає ефект їхнього взаємного посилення. Актор у такому разі – як варіант – повинен спочатку виразно подивитися на співрозмовника, потім звернутися до нього і на додаток вказати пальцем. І все це – у безпосередній послідовності як триєдина дія. У цьому важлива, скоріш, не конкретна послідовність, а саме пов'язана триєдність такої дії.

Закінчу тією простою думкою, що на цікавій виставі при захопливій дії на сцені та майстерному акторському виконанні ролей ніхто в залі не «встромляється» у смартфони, не шарудить цукерковими фантиками, не мріє про коньяк у буфеті та не розмовляє з сусідом – бо цікаво, не відірвешся! Глядачеві доводиться пам'ятати про пристойність свого вигляду, щоб не сидіти з постійно відкритим у подиві ротом. За таку якість акторської майстерності варто поборотися!

Отже… актори, не давайте глядачам шарудіти фантиками в залі! Глядачі, не шкодуйте долоні для оплесків! Мистецтво варте того…

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.