Епіграф

До ресторану почав раз на місяць приходити дивний відвідувач: він замовляв вісім чарок горілки, мовчки випивав їх одну за одною, розраховувався, і так само мовчки йшов геть. Працівникам ресторану було цікаво навіщо він це робить, і от один з офіціантів, коли відвідувач в черговий раз зробив замовлення, не витримав, і запитав:

- Перепрошую, пане, скажіть будь ласка, навіщо ви кожного разу замовляєте по вісім чарок горілки, і випиваєте їх на самоті? Що це за ритуал?

- Розумієте, - відповів чоловік, - нас вісім друзів. Ми разом воювали. Коли закінчилася війна, перед тим як роз’їхатися по домівках, ми домовилися, що раз на місяць кожен з нас буде випивати по вісім чарок, ніби ми як і раніше разом зустрічаємося, спілкуємося, відпочиваємо.

- Зрозуміло, - кивнув офіціант.

Чоловік продовжив приходити, до нього всі звикли, і в обумовлений день накривали для нього столик із традиційними восьми чарками. Але якось чоловік попросив офіціанта прибрати одну чарку, випив решту сім, і збирався йти.

- Прийміть мої співчуття, пане, - сказав йому офіціант.

- Що ви маєте на увазі? - запитав здивований клієнт.

- Ну, мабуть один з ваших друзів помер? - відповів збентежений офіціант.

- Чому ви так вирішили? Всі мої друзі живі і здорові.

- Але ж сьогодні ви замовили на одну чарку менше, - пояснив офіціант.

- Он воно що, - засміявся чоловік. - То я просто пити кинув.

"Бородатий" анекдот.

Події описані в книзі, є вигаданими. Це не документальний твір, і не історичне розслідування. Будь-які збіги з долями живих або померлих людей є випадковими.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.