Від автора

Пропоную читачеві поговорити про психологію та пограти в образні ігри. Це буде «подорож» до тієї царини, де все начебто знайоме та відбувається з нами щодня. Але навіть за умов буденності явищ та подій, ми не завжди самі себе добре розуміємо. Ми щоденно маємо можливість подивитись на себе у дзеркало, але чи додає така дія здатності краще зрозуміти власні вчинки? Може, існує якесь спеціальне «дзеркало», яке дає змогу розгледіти себе збоку? Пошукаємо його за допомогою уяви та фантазії.

Для цього побудуємо кілька схематичних моделей, які допоможуть нам в ілюстрації деяких практичних процесів у психології людини. Навіщо все це потрібно – схеми, моделі? Для наочності та кращого розуміння складних процесів. Складні процеси відбуваються у психіці людини, у них часом важко розібратися без наочних підказок. А ми ці процеси образно опишемо за допомогою добре знайомих фізичних моделей – для розуміння їх взаємозв'язків та структури. Принцип побудови такої моделі – «На що це схоже?» На який предмет або явище природи це схоже? Асоціативно чи за зовнішньою подібністю…

Які саме моделі пропоную створити? Назву їх так – моделі світогляду людини. Вони матимуть різні фізичні форми, відповідно до різних ситуацій та життєвих випадків. Таким чином, ми уявимо мислення, різні способи мислення, світогляд різних людей у вигляді різних фізичних конструкцій, які за своїми властивостями образно відповідають цьому мисленню. Головною властивістю таких моделей має бути їх певна подібність реальним явищам, з урахуванням їх структури та взаємозв’язків складових частин.

На що взагалі може бути схожий людський світогляд? Включимо асоціативне сприйняття та образну фантазію.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.