5. Материн браслет

— Цікаво, — хижо посміхнувся Струк. — З чого ти взяв?

— Брешеш тут лише ти, Холмогоров! — знову обурилася Яна. — Ви як хочете, але з мене досить! Він морочить вам голову, Струк! Я йду звідси! — дівчина підхопилася на рівні, але Струк повернув її на місце одним окликом:

— Сидіти!

І коли Яна з незадоволеною пикою всілася в крісло, Струк повернувся до мене:

— Розумний ти хлопець, Кириле, — знову посміхнувся він тою самою хижою посмішкою, що мені так не подобалася, — але практики тобі бракує.

Припустимо, з цим я був згодний, але до чого він веде? Але Струк поки не збирався пояснювати. Натомість, він гримнув на мажорів:

— А ну, вивертайте сумочки та кишені! — і, звернувшись до мене, тихо і з натиском сказав: — парфуми, Холмогоров, парфуми!

Звісно, нетверезе товариство не второпало, чого від них зажадав Струк, але я... Міг би бути і розумнішим! Замість допиту і порівняння свідчень, Струк перейшов до банального обшуку. Що ж, він міг бути правий — і злощасний флакон все ще лежав у сумочці чи кишені одного з них. Але практично... Особисто я б їх викинув, ті парфуми, в ту ж мить, коли б зрозумів, що накоїв.

— Хлопчики і дівчатка! — зловісно прошипів Струк. — Раджу вам бути слухняними діточками і швидко виконувати мої накази.

Першою здалася все та ж Яна. Ця дівчина взагалі багато репетувала, але варто було на неї трішки натиснути, як вона миттєво робила все, що від неї зажадали. Відверто кажучи, я вже давно викреслив її із свого списку підозрюваних.

Струк ліниво покопирсався у вмісті її сумочки, серед помад, якихось папірців та іншого дівочого брухту. Не знайшов там нічого цікавого і звелів:

— Наступний!

Наступним з тихим гарчанням вивернув кишені Гера. Струк помахом руки звелів зайнятися хлопцем. Я підійшов до нього, намагаючись ігнорувати лютий погляд, яким він мене зустрів. Було гидко. Не таким уявляв я процес розкриття злочину.

— Сука ти, Холмогоров! — голосно сказав Гера, поки я перекладав з місця на місце його ключі, гаманець і пачку презервативів. — Шакал! — він різко смикнув до себе ключі, і пачка кондомів відлетіла під ноги комусь з дівчат.

Струк засміявся. І раптом, всі незрозумілі до цього деталі склалися в єдину картину. Я аж рота відкрив у захопленні, але Струк випередив мене:

— Не звертай, Кириле, не звертай! Всі вони так говорять. Ти ж хотів спробувати себе в ролі детектива? Ну, дивись! Це буває і ось так.

Тепер я був точно впевнений, що не повинно бути саме «ось так», але лише відступив на крок від Гери і кинув Струку:

— Цей чистий!

— Наступний! — твердо сказав Струк.

Поряд з ним стояла Ліка. Дівчина явно вагалася, тому він просто різко смикнув з її рук сумочку. Ліка скрикнула, а з сумочки посипався крам: якась пудрениця, знову ж таки помада, пачка цигарок, розрізнені купюри, браслет з камінчиками і пачка грошей, перев'язана у банківський спосіб.

— Стривайте, — спантеличено сказав Славко. — Це ж... це ж матусин браслет!

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.