2.1

"А ти ще й піддражнюєш!" — подумки обурилася Лада, а вголос просто змінила тему:

— А як у вас називається сонце?

— Світоч. Сонце теж можна казати, тебе зрозуміють, але краще — Світоч. Це дар Осяйного, — відповів Равд. Невдовзі Лада дізналась, що Осяйний — божество, покровитель людей, магів і всього світу. А от місяць — Ліка, календарний місяць називається місяцем чи колом Ліки, в ньому також тридцять—тридцять один день, назви збігаються і це добре — не треба вчити. Ще взнала, що королівством править король Ларден і його рада, що королева-мати, Зорана, теж з переселенок... і багато чого іншого. Невдовзі Лада почала опасатися заплутатися в іменах і назвах, тому перестала запитувати і залишила Равда в спокої.

Сонце піднялося вже високо, коли Кеф довів всіх до відома, що він втомився, зголоднів і хотів би відпочити "он в тій долинці". Його одразу послухались.

Все навкруги, як на Землі: пахуча трава з дрібними квіточками, прозора чиста вода, берізка така ж і з такою ж назвою. Тільки золотистий дракон мирно пасся неподалік, нагадуючи, що вона в іншому світі.

Хлопці розстелили плащ, дістали з рюкзака хліб, сир, куски сушеного м'яса, свіжі овочі і запіканку з картоплею і грибами. Коли наїлися, Кеф розговорився, згадуючи Дейру:

— Тільки подумаю про неї — починаю тремтіти. До такої жінки краще появлятися ситим, хоробрим і веселим. Ось, Ладо, з'їж чогось солоденького: тобі потрібно бути сильною. — Він протягнув їй на долоні кусочки сухих фруктів.

— Не перебільшуй, Дейра нормальна. Просто трохи своєрідна, — потягнувся до солодощів в руці Равд.

— Скажи краще — зарозуміла, Дивиться так зверхньо, що одразу втекти хочеться. — Кеф вправно відвів руку від Равда, висипав в долоню Лади оранжеві, світло – зелені і жовті кубики.

— Звичайно, зверхньо. Вона ж висока, не така, як ти.

— Ну і що? Лада теж не низенька, але усміхається, як своя. А може, ми не будемо її Дейрі залишати? Я от роздивився краще: Лада і так гарна.

— Ого. Приємно чути це від того, хто мене старою назвав. Ти перший за все життя, до речі, — Лада розкусила оранжевий кубик, роздумуючи, що ж він їй нагадує на смак: наче лимон, але ні. — Жаль, від старості нікуди не подітися.

— Чому ж не подітися? Члени королівської сім'ї не старіють. Самій Дейрі теж невідомо, скільки віків. І взагалі, ми тебе веземо до неї, щоб ти стала молодою і красивою. От побачиш себе потім у дзеркалі й зрозумієш, як тобі з нами пощастило.

— А розкажіть про чари Буйного лісу? Що це таке? — запитала Лада, як тільки дожувала зелений кубик, однозначно ківі. Охочих відповідати не було. — Будь ласка.

— Ем... Властивості природних артефактів, частин самого лісу. Джерел з Живою і Мертвою водою. Є й рукотворні чарівні речі. Я мало про це знаю, краще Жехарда запитай. — потер висок Равд.

Вираз обличчя Жехарда підказував, що він знає не набагато більше.

— Чесно кажучи, я не маю поняття, які ці Джерела, але бачив результат їх дії. Вражає. — Він подивився на Ладу, примружив очі. Напевно, подумки приміряв їй новий образ.

— А скажіть, якщо королі довго живуть і не старіють, то повинні б правити вічно. Куди подівся попередній король? Керсан, здається. Так, Равде?

Равд кивнув.

В повітрі повисла мовчанка, тільки Кеф хрустів сухофруктами.

— Ви мені відповісте, чи не відповісте?

— Його вбили. З королями таке трапляється, — сказав Жехард.

Схоже, цей світ не такий прекрасний, як здається.

— Тут небезпечно?

— Не більше, ніж в будь-якому іншому світі.

— А в порівнянні з характером Дейри всяка інша небезпека дріб'язкова, — додав Кеф.

Утішив, називається.

Равд усміхнувся, а от Жехард залишався мовчазним і, здавалось, байдужим. І якщо говорити про зверхній погляд, то це про нього: завжди дивився так, що Ладі вважалося, що він вищий і старший за неї.

Після перекусу хлопцям захотілося поспати, а Лада відійшла далі, сіла, схрестивши ноги на подобі лотоса і почала медитувати.

Все, як завжди — розтягнути дихання, дослухатись до себе, до навколишнього світу, уявити, що вона лиш оболонка, котра розчиняється... і раптом відчула, що почувається по-іншому: в її тілі хвилювалась прозора невагома енергія, яку ледве заспокоїла зусиллям волі. І завмерла, відпочиваючи в невагомості.

"Так просто в цьому світі медитувати," — майнула і щезла думка.

І враз голос Жехарда над вухом, гучний, зляканий:

— Ладо, Ладо, поверніться!

Розплющила очі:

— Тихше, прошу... Жехарде, що сталось?

— Ви стали скляною, Ладо, — промовив глухо.

— Я просто медитувала. Нічого страшного, я часто так роблю.

— Ми знаємо, що таке медитація, — присів поряд Равд. — Але ти не вчилася, Ладо. А ми за тебе відповідаємо.

— Розумію, що ви турбуєтесь, але цьому я якраз вчилась у своєму світі. У мене був хороший вчитель.

"А те, що він був недовго, вам знати не варто..."

— Добре, продовжуйте. Але пам'ятайте, що в нашому світі думки мають вагу значно більшу, ніж у вашому. Навіть більшу, ніж слова, особливо в стані медитації. Ви зрозуміли?

Лада кивнула.

Не можна допускати тривожні думки, не можна сумніватися, хоча вона одна в чужому світі.

— Продовжуйте, я буду поряд. — Жехард дав знак, хлопці відійшли, сам же сів поряд, так само схрестивши ноги.

Знову все по втоптаній колії, знову свідоме розчинення, легкість в тілі. Деякий час так посиділа, потім подумки почала читати завчені слова земної молитви. І знову нове відчуття: здавалося, енергія Лади вібрувала, як від дзвону. Збоку почулось гучне зітхання — чи то від здивування, чи то від захвату.

Повільно відкрила очі: за кілька кроків перед нею блищав невеликий білокам'яний храм з золотистим куполом, стрільчастими вікнами, відчиненими дверима.

— Храм Осяйного! — почувся радий голос Кефа.

Світ став яскравішим, красивішим.

Ладу охопила легка святобожність й інтуїтивне розуміння важливості моменту.

— Ладо, ідемо, поки не щез. Можна загадати одне бажання, — в голосі Кефа почулось радісне хвилювання.

— Знайди квітку чи травинку для дарунка, — попередив Равд. — Швидше.

— А вона не зів'яне?

— Ні, це ж для Осяйного! Сама побачиш, що станеться.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.