3. гірка опівнічна сльоза

Вальону важко було спати навіть у зручній постелі, але не через чужу атмосферу. Якраз це його не хвилювало. Він весь час без кінця моніторив новини, зокрема село батьків. Все було погано. Окупанти там міцно засіли, і новини звідти йшли дуже невтішні. Так промайнуло майже два тижні. Всі сиділи в телефонах, моніторили новини, дорослі спали по черзі, щоб у разі тривоги всіх підняти й повести в підвал. За той час уже почали звикати до постійних тривог і різної гучності вибухів. Вже навіть починали вгадувати, де свої стріляють, а де чужі.

Аж раптом в один з днів прийшло Вальону смс від батька: "Все добре, живі. Чекаєм Юрця на чай." (він сховав старий кнопковий телефон, в якому була запасна сімкарта, і написав те повідомлення, зайшовши, вочевидь далеко в поле серед ночі, аби окупанти не побачили, й сильно надіючись, що з'явиться зв'язок і воно відправиться). От тоді, опівночі, Вальон вперше з початку активної фази війни відчув, що плаче. Він з подивом торкнувся мокрої лінії на щоці, в прочиненому роті, що хапав повітря, стало солоно. І невимовно гірко. Не бажаючи будити Богдана, він тихо вийшов на кухню, де б його ніхто з цих добрих людей, що його прихистили, не почув.

І дав волю почуттям.

Він би так і лишився непоміченим, але Люба прокинулась від спраги та звично пішла на кухню попити води. Там вона почула тихі зхлипи й побачила у темряві, освітленого лише світлом з екрана телефону заплаканого Вальона. Там була відкрита та саме смс-ка.

Він поспішив витерти лице і одночасно другою рукою вимкнути екран гаджета.

- Гей, що сталось? - підсіла вона до нього.

- Батько прислав смс з окупації, у них все добре. Чекають на нашого фея.

- Добре, що вийшли на зв'язок.

- Ага... Я вже думав все, готувався до найгіршого. Новини з деокупованих сіл жахливі...

- Вірю, що їх скоро звільнять, - випалила Люба, а потім зашарілась і поспішила зтишити голос, аби не розбудити батьків і брата.

Він здивовано зиркнув на неї, а тоді тепло всміхнувся.

- Дякую.

Вони помовчали деякий час, Люба збиралась з думками, Вальон думав про щось своє, обхопивши руками худорляві коліна.

- Цей, ми завтра виїжджаємо на захід. До маминої троюрідної сестри. Поїдеш з нами? - нарешті наважившись, запитала Люба.

- Твоя мама вже питала. Я не знаю...

- А з Юрієм говорив?

- Ага, він аж занадто радо погодився. І вмовляв мене їхать.

- Тоді поїхали?

- Цей... А я точно не заважатиму? Все ж це зайвий клопіт твоїм батькам...

- Зараз не той випадок, коли треба про це думати, - різко відповіла Люба, хоча сама дивувалась власній рішучості.

На підтвердження її слів залунала тривога, жіночий голос з телефонів сказав пройти в укриття. Батьки і Богдан миттю прокинулись, й за пару хвилин усі п'ятеро летіли сходинками в укриття. Коли вже були у підвалі, почули як десь не близько щось бахнуло, потім знову і знову. Будинок навіть злегка струсонуло - вочевидь не у зовсім вдалому місці побудований був.

- Якщо не поїдеш з нами, то куди підеш? - запитала Люба, коли вони вмостились на старий запилений диван у підвалі. - Зараз небезпечно кудись виходити.

- Ага, - кивнув Вальон. - Але я взагалі нічого з собою не взяв, мені б хоча б речі зібрати.

- А, це легко, - вмішався Іван Григорович. - Завтра поміж тривог заїдемо і за твоїми речами. От на заправках черги, то я вже не лягатиму, й поїду чергу займу в заправку, аби раніше набрати із запасом, каністри ще в гаражі захоплю. Бо далі довгий час не буде можливості заправитися. А як звільнюсь і якщо буде тихо одразу поїдемо до тебе!

- Дякую, ви такі добрі... Колись, я обов'язково віддячу, - зніяковіло відповів старшокласник.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Інра Урум
20.05.2023 01:20
До частини "3. гірка опівнічна сльоза"
У вас "окупанти набухані спали, надіючись що з'явиться зв'язок і воно відправиться“)) – зрозуміло про що насправді ідеться, але синтаксична непевність лишається
  • Поскаржитися
  • Антинаціональний контент
  • Диверсійна діяльність
  • Спам
  • Іншомовний контент
  • Порнографія
  • Порушення авторського права
  • Інше