2021

Виставка її картин вже тиждень як відбулася, а люди все ще писали привітання. Сана сиділа на твердій дерев'яній лаві у вагоні приміської електрички, і, напевно, вже всоте вистукувала по клавіатурі смартфону слово "дякую". Потяг похитувало, пальці часто оминали потрібні літери. Від кожного хибодруку Сана морщила лоба і тихо та невиразно шипіла щось собі під носа.

Не те щоб ці привітання були їй неприємні. Зовсім ні, навіть навпаки! Вона довго добивалася того, щоб її роботи продавали в найкращих галереях, а ім'я стало відомим у творчих колах. І ось про її виставку зробили репортаж, а про Сану Білінську почув кожен, хто має телевізор і дивиться новини о шостій вечора. Попри популярність соцмереж, це все ще велика кількість людей. Та хіба вона могла знати, що бажання бути відомою зіграє з нею злий жарт, і тепер доведеться їхати туди, де, думала, ніколи більше не з'явиться. До людини, яка колись давно прогнала її з дому за ніщо, а тепер потребує її допомоги.

Потяг мчав сільською місцевістю, минаючи ліса з пожовклим листям та поля, з яких вже зібрали урожай. На частих зупинках входили й виходили люди, рипали дверима вагона та запускали всередину прохолодне осіннє повітря. Сана відклала телефон, розвернулася до вікна, але майже не зважала на барвистий пейзаж. Думками настільки глибоко поринула в минуле, що навіть не одразу зрозуміла, як витріщається на вивіску на сільському вокзалі, не усвідомлюючи, що саме тут повинна зійти. Лише коли оголосили зупинку "Озерчани", вона підскочила, підхопила спортивну сумку з речами й стрімголов вискочила з потяга, поки машиніст не надумав рушити далі.

Рідне селище привітало дрібним дощем. Сана натягла на голову каптур спортивної куртки, поправила сумку і попрямувала битою асфальтовою дорогою в бік сільських домівок. Розглядала витіюваті будинки, пригадувала мешканців, які жили в них, і дивувалася, що за десять років зовсім нічого не змінилося.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.