2011

Вона стояла при дорозі, тримала в руках блокнот з ручкою й замальовувала завитки кованого паркану, щоб згодом, вдома, точно передати всі деталі на картині. За чудним дорогим парканом ховалася непримітна сіра домівка. Сану завжди дивувала така невідповідність, тож, зрештою, вона вирішила передати це на полотні. Сюжет був вартий дипломної роботи в художній школі, яку вона відвідувала двічі на тиждень в районному центрі. Насправді часу до здачі було ще більш як пів року, але вона хотіла зробити все якнайкраще.

Десь вдалині почувся різкий вигук. Сана швидко сховала блокнот під куртку, злякавшись, що то мати прийшла її шукати. Але то була лише якась жінка, яка поганяла патиком норовливу корову. Взагалі-то Сана повинна була принести від сусідки неподалік металевий дзбан, який та недавно позичала, але, дізнавшись, куди мати її посилає, не втрималася і вирішила вбити двох зайців одним пострілом. Нічого ж страшного, якщо вона трохи затримається? Скаже, що сусідки вдома не було й довелося довго її шукати.

Сана знову витягла блокнот і захопилася процесом малювання, аж поки хтось над її плечем не сказав:

– Гарно виходить!

Вона підстрибнула від несподіванки. Обернулась, а побачивши, хто стоїть поруч, зашарілася. Хлопчачі карі очі дивилися з легкою насмішкою через її реакцію, уста ж щиро усміхалися, так що було видно два ряди рівних білих зубів.

– Романе! Ти налякав мене.

Дещо старший за неї, Роман був місцевим красунчиком і мрією багатьох дівчат. Не дивно, що й Сана потрапила під його шарм. Правда, ніколи не показувала почуття, милуючись об'єктом свого захоплення здалеку, адже не вірила, що він може звернути на неї увагу. Але ось він тут, перед нею, зробив комплімент, та слів, щоб відповісти якось оригінально, вона не знаходила. Навіть просте "дякую" ледь з себе витиснула.

– Мрієш стати художницею? – запитав він.

– Н-н-не знаю, – відповіла, затинаючись. – просто подобається малювати. Та й мати каже, що художник – то не професія, хоч й сама вийшла заміж за різьбяра по дереву. Тому я ще відвідую курси інформатики.

– Розумію, – він знову усміхнувся. – Мої також змушують мене поступити на економіста, хоч я залюбки пішов би на історичний.

– І як ти вчиниш?

– Думаю запропонувати їм компроміс і стати юристом. Професія престижна. Там й історію вчать, і не треба в цифрах розбиратися.

– Компроміс, кажеш… – вона притулила ручку до губ, – я подумаю про це.

– Оксано!

Матір все-таки пішла її шукати й тепер стрімко наближалася до них. Мабуть, терпець їй увірвався раптово, бо з-під бортів новенького шерстяного пальта, яке вона одягала на роботу, виглядав поношений домашній халат.

– Оксано, тебе як за смертю посилати! – гукала жінка на всю вулицю.

Сана опустила очі, розглядаючи камінці під ногами. Переживала, що ж тепер про неї подумає хлопець.

– Ми сьогодні ввечері біля озера збираємося, – несподівано сказав Роман. – Будуть шашлики, музика. Приходь.

Вона відкрила рота від здивування й навіть нічого відповісти не встигла, як хлопець вже пішов, видно, не бажаючи стати об'єктом гніву її матері.

Мати нарешті підійшла до неї і сердито заговорила:

– Я тобі роботу даю, а ти тут ляси з кимось точиш? Хто то був?

– Роман. Той, чиї батьки магазин мають.

Дівчина була все ще зачарована несподіваним запрошенням і літала у хмарах. Та реакція жінки на її слова різко спустила на землю.

– Не здумай крутити з ним шури-мури, зрозуміла мене! Я серйозно кажу тобі, не смій!

– Що не так?

Сана не знала в чому проблема, адже в них з матір'ю завжди були хороші стосунки. Буквально недавно вони говорили за хлопців і ніякого непорозуміння не виникало. Навпаки, мати щиро цікавилася, чи подобається їй хтось, але Сана не хотіла ні з ким ділитися новими для неї почуттями.

– Я забороняю. Розмова закрита! – відповіла мама, так нічого й не пояснивши.

Розвернулася й зайшла в сусідню хвіртку, щоб забрати той проклятущий дзбан. В сум'ятті, Сана попленталася за нею.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Таліана
09.11.2021 15:09
До частини "2011"
Довелося дивитись значення "збан". У чеській є слово "држбан" з подібним значенням, але я однаково не здогадалась. Цікавенький початок! Історія затягує.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Ярина Мартин
  09.11.2021 16:18
  В селі моєму так говорили. Саме збан, а не дзбан, як мало б бути за словником, тож я так і запам'ятала. Але ще не редагувала, тож, напевно, виправлю.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше