4. Дістатись мети

Шість жертв. П’ять відомих і одна ні.

Розпочнемо з невідомого. Під сходами на другий поверх в НДІ зробили комору з холодильником і мікрохвильовкою. Працівники залюбки там лишали їжу та перекушували.

Але відеоспостереження встановили раніше і камер в коморі не було. Одна паскуда (поки все, що про неї вдалося з’ясувати) скористалася цим і крисятничала з лотків.

Хорошого щура розпізнати не можливо, розпізнаєш лише поганого. Спершу зникла одна, потім дві фрикадельки. Апетити росли. Сосиску, сардельку. А за тиждень цьому нахабному князю Ігору весь колектив древлян хотів пояснити принципи взаємодії мила, мотузки і берези у їх дворику.

Найскладніші системи замикання лоточків не допомагали. Хитромудро замкнені лотки розбивались і в якості покарання зникав весь обід. Аналізувати відео даремно, оскільки всі дуже часто ходили перекушувати і керівництво на то не сварилося. А от за те, що не вберегли своє, могло і прилетіти. Як вони тоді оберігають довірені їм наукові секрети?

Додайте до цього гидливість у часи, коли всюди шастають мертвяки і отримаєте вулкан, що от-от мав вибухнути хвилею руконогоприкладства та істерії.

Вчора Кароліна зробила хід конем. Залишила зломщику овочевого рагу з нереально смачним сливково-кавовим соусом.

5 ст. л. сметани, 7 ст.л. цукру, 2 жовтки, 1 ч.л. розчинної кави, мелений чорний перець на кінчику ножа.

Містер «Х.» ( і то не ікс) не встояв перед екзотикою і все з’їв.

А сьогодні, в тій же страві третина пляшечки соусу «Ass Kickin' Carolina Reaper» ( 1 ). Всі крадії діють швидко, тож і цей явно не паличками обідає. Гостринка подіє не відразу. Розбійник матиме час насолодитися фантастичним, зігріваючим, багатим смаком і фруктово-ягідним ароматом. Дальш ілюзія безпеки мине, і все, що матиме значення - марш мільйону Сковілів. ( 2 )

Пекло проникне у кожну клітину тіла і одночасно запалає. Гострі шпичаки немов пронизають тіло наскрізь. Сльози побіжать струмочками. Тисяча розжарених вугликів зачнуть язичеський хоровод на честь вогнедишного перчику у роті, горлі й стравоході.

Тиск підніметься, лице почервоніє. З носа потече не пойми що. Сильно виділятиметься слина.

Злодій почне пітніти. Потреби не буде, це мозок думає, що навколо екстремальна спека. Нарешті сірка з вух ніби запалає і повалить гарячий дим. Гикавка, відрижка, рандомні смикання тіла.

Навіть, як він згадає найгарніших дівчат, яких бачив і все одно, від Жнеця буде гарячіше.

Вибухикати бронхи, видудлити баклагу води - все марно.

Нереальна пекучість Кароліни Ріпер для новачків катуватиме і одночасно пеститиме рецептори переливом ноток смаку. Може йому навіть сподобається? Цього смакового терориста виводили для знищення раку. Чому не провчити ним паразита? Він подихатиме, а з її колонок гратиме тихий розслаблюючий дезметал.

Звідки в Кароліни гострений соус? Колишній подарував, з словами, що то її двійник серед їжі. І справа не у тьозкуванні. Хлопчик був науковцем і метафорами сипав рідше за компліменти, які в свою чергу траплялись рідше за повернення комети Галлея. ( 3 )

Якось о другій ночі вона вирішила закрити цей гештальт і таки розібратись з братом по розуму Гуглом, про що їй там наклали в душу.

Перець не безневинний, це так. Але він не палить людину сам по собі. Капсаіцин в його складі діє на рецептори, що бдять температуру.

Мозок обманюють, і він посилає не хазяїна, а сигнал до мозку про опік як від полум’я. Сльозо-слино-шмарклі, перцева сліпота – це все нешкідливо. Хіба опіки стравоходу через екскурсію кислотної каші з шлунку в стравохід.

Опік власною кислотою зсередини - це занадто епічно, щоб наш мозок допетрав. Він фіксує: ґазда з’їхав з глузду, бо проковтнув жменю лави і сигналізує пограти в гарячу картоплину наодинці, себто виблювати.

Судини розширюються, щоб вивести надлишок тепла, у кишечник виділиться вода, його скорочення посилюються, щоб виштовхнути розпечений шмат. Ось так корисний зміст кишечника людина втрачає сама.

Стрес і паніка – ось, що призводить насправді до опіків. Сам перець не завдає хімічних пошкоджень. Навіть чистий капсаіцин вирубає від сенсорної перевантаження, але це все. Так само організм реагує на уявні опіки. Вода чи алкоголь не допоможуть, це лише посилює ефект.

Колишній забагато сил і часу вклав у це порівняння і тому у них не задалось. Або він просто лось.

Загадка явно заскладна. Вона виходить як лютий перець. Влаштовує великий переполох у маленькому мозку. Але як розберешся, вся шкода від неї надумана, людина накрутила все сама.

Божечки, та вона ж лускає цю науку як гарбузові сємки, лушпиння навиліт, у всіх сферах! Їй треба отримати диплом і вибиться в люди. Нобелівку отримати. Коло кактуса на полиці з улюбленим Нордом поставить.

Не переживайте, що вона така бліденька і ще й голодує. Вчора і сьогодні, у презентабельній «Шаурмейстреській», що стінка до стінки стоїть з її кав’ярнею, вона замовила королівську шаурму з усіма начинками. І до неї кавовий соус. Бариста, як почув за соус, закотився зо сміху під прилавок. Певно думав, що з такими людьми ніколи без роботи не залишиться.

Так, час братися за інших. Власний кабінет № 34. Відділ міжнародних зв’язків і маркетингу готової наукової продукції – це і є він. Найкращий продажник кантори. Продасть і закупить все. Наглий, високий, стрункий, гарний і самовпевнений. Здатен перевернути світ, але лише для втіхи свого его. Щоб ви не плуталися називатимемо його далі Нарцис.

На відео від учора чітко чути: він психує і матюкається, бо ніхто не похвалив за підписання надвигідної угоди. Тому він дослівно «манав» братися за наступну.

Інколи робота вимагає затрат. А якщо дасть маху цей кадр, навіть премії можуть всім урізати. Аж такі важливі для загального валу коштів угоди Нарциса. Тому … Кароліна покладе йому на стіл Снікерс, але не простий, а з написом «Найкращий».

Кабінет № 13 - Нормальний хлопець, займається зведенням показників по всім звітам, аби ті циферки бились одна з одною. Пекельна, тяжка, заморочена праця. Єдиний плюс – великий монітор.

Перенавантаження цифрами не минула дарма. Відео не обманює. У нього поїхав дах, і він став потайки періодично залипати на «Проникливі, Одурманючі, Різносторонні, Неймовірні, Обожнювані» відео.

Може і щоб підбадьоритися, бо не лише робота клеїтись перестала. Так, так. Він скаржився собі вголос, що в нього вже нічого не працює і як йому соромно йти з цим до лікаря.

На записі Кароліна чітко побачила батончик Снікерсу як активного учасника вакханалії. Можна покласти батончик і на цей стіл. Переляк приводить до пам’яті. Але вирішувати дві проблеми одним способом - банально.

Вона швидко загуглила народні рецепти. Один точно вселяв довіру і був майже від усіх на світі болячок, крім Z-вірусу.

В півлітровий слоїк, треба до половини насипати змолотих в кавомолці двісті грам мертвих бджіл - стерв’ятників і залити спиртом на 3 сантиметри вище бджіл. Ще один показник гарного рецепту – спирту найбільше. Настоювати місяць і приймати по чайній ложці зранку натщесерце.

Із протипоказань – не можна приймати людям з кардіостимулятором, вагітним, годуючим мамам і дітям до 3 років. Зайняття статистикою в протипоказаннях не має.

Точно згодиться. Вона розумна як вудка. Через телефон відправила рецепт на друк. Прямо з принтера заручника екрану.

Називатимемо його Залежний.

Кабінет № 32. Дуже нервова дама за 40 з інсультом за плечима. Куди їй бути крутим працівником, але в силу своєї сердечності, непередаваємої милоти і можливості заговорити будь-кого була дуже цінним кадром у відділі міжнародних зв’язків і маркетингу перспективних технологій.

Там де тараном своєї харизми спасував Нарцис, відправляли її. Під натиском оповідок панні міжлюдські бар’єри розтавали. Вона була здатна на все, лише якщо її не злити.

Викрадення їжі її злило. Найсмачніші страви саме вона носила, тому найбільше таскали у неї.

А вона ж могла не помітити, що в лоток хтось лазив і з’їсти обмацаний кимось обід. Усвідомлення, що в твою їжу чіпали не помитими руками з невідомими бацилами, малювало в її уяві жаскі наслідки. Отруєння, зупинку шлунку, ящики ліків, палати з капельницями…

Від паніки її як паралізувало останнім часом. Вона ні з ким не хотіла говорити. Кароліна просто налила файного заспокійливого їй в кулер.

Її назвемо, попри можливі складнощі для сприйняття, Сердечник.

Кабінет № 34. Цей стіл колись побачиш і впізнаєш серед тисячі. Купа документів, що зростала кожного дня. Він працював у відділі науково - технічної інформації і здавалося прагнув зібрати її на планеті.

Хаос здавався безсистемним, але є один секрет, який Кароліна дізналася з відео. Термінові контролі хазяїн кабінету ховав під самий низ, після чого потихеньку розбирав папери зверху. Найшизофренічніша прокрастинація.

Кароліна дістала схований контроль. Він на позавчора. Як шеф ще не порвав йому сідало на німецький хрест? Певно втомився кричати і чекав приводу звільнити.

А воно ж не ледаче, просто дурне. Заблочити йому дистанційно замок і не відпускати з роботи поки все не зробить? Її можуть вичислити.

Така собі ідея, є кращі. Кароліна зробила сто копій контролю і розклала їх усюди. На столі зверху, на стільчиках, на підвіконні, під кришку і на МФУ, між москітною сіткою і вікном, в кожну шафку по кабінету. Подружку прибиральницю попросить не заходити сюди до вечора. Ідея-пушка, має вистрілити.

Такому кадру гріх лінуватися, щоб вигадати прізвисько, тому він буде Лобуряка.

Останній – Хам. Імені Кароліна вже і не пам’ятає, зачасто обзиває його чи просто огризається сарказмом.

Старший у відділі удосконалення і розвитку розробок наукових технологій. Хлопець 26 років. Кмітливий, працьовитий. Високий, коренастий. Завжди в сорочці з запонками, брюках і начищеним взуттям.

Все поки звучить добре, але він постійно і паскудно з неї жартує. Спершу безневинно і це навіть смахувало на флірт. Потім підняв градус негативу і перейшов на витончені підколи. Таке не поігнориш, і сама не поугораєш. І стало у них все жорстко. Наче перегавкування.

«Я розумно промовчу, а не буду тупо говорити як ти… Так, наявність мозку і посада начальника відділу – це ще не каже про наявність інтелекту… Послала б тебе… так ти тільки звідти повернувся.» - це останні фрази, якими Кароліна відповідала на вихватки Хама.

Що ховалося за водоспадом зухвалого гівно-сарказму, вона вже давно зрозуміла. Він просто перфекціоніст - пересмішник і хоче, щоб вона посміхалася. Куцими, як у ховраха (не в образу їм) мізками, Хам не доганяє, що вона цього не може через хворобу. А откровєнічать з козлами про такі речі, самі знаєте, не хочеться.

Цілий місяць вона хоче підловити Хама на чомусь такому, але він єдиний хто самовіддано працює. Нічого, колись він видасть брудну таємницю і вона влаштує таку епічну розплату, що Шекспір перевернеться в могилі, а Джордж Мартін кінцівку «Ігор престолів», навіть як дописав, перепише.

Остання його витівка вийшла особливо жорстокою. Він переконав шефа, що в неї симптоми отруєння свинцем. І якщо Кароліна помре, ЗМІ пов’яжуть це з діяльністю Інституту. Заговорять про вихід з під контролю небезпечних експериментів.

А чого не люблять великі начальники, так це великих скандалів. Кароліна тиждень була відсторонена від роботи, поки не притарабанила шефу результати аналізів. Кароліна викинула за це сім сотень, і Хам за це мав відповісти.

Знову нічого на записі. Хоча...? Він як контрабандист, що через брак виховання і ущербність мозку, не бачить особистих кордонів інших людей.

Не так. Бачить кордони і свідомо йде на їх порушувати, бо що? Що змушує його бути нестерпним, невпинно тригеруючим паразитом? Поки не розберешся, ніби і карати незручно. Тому спершу невелика кара. Кароліна просто поставить його у незручне становище, але щоб вийшло красиво.

Якщо задуматись, то і вона оцими рятуваннями порушує особисті кордони. Благо, в неї ціль, яка виправдовує всі засоби.

ВОКАЛІБУРЄС:

1. «Ass Kickin' Carolina Reaper» - реально існуючий соус з найгострішого в світі перцю сорту Carolina Reaper, або Каролінський жнець. Назва соусу для не понятливих «Каролінський жнець, що надирає зад»

2. Шкала Сковіла — це міра пекучості перцю чилі в одиницях пекучості Сковіла, на основі концентрації капсаїноїдів, серед яких переважаючим компонентом є капсаїцин.

3. Комета Галлея — найвідоміша з комет і найяскравіша з короткоперіодичних комет. Вона наближається до Землі кожні 75—76 років.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Данило Великий
03.12.2022 09:56
До частини "4. Дістатись мети"
Дуже не вистачає якогось позитивного персонажу. Усюди негатив та ненависть. Я розумію що апокаліпсис й низький рівень життя, але якогось персонажа, який завжди посміхається й випромінює щастя недостатньо
  • Поскаржитися
  • Антинаціональний контент
  • Диверсійна діяльність
  • Спам
  • Іншомовний контент
  • Порнографія
  • Порушення авторського права
  • Інше