8.Час її кінчати

Людство завжди пристосовується, організовує все так, щоб відносно нормально жити. Навіть в часи Апокаліпсису. На фоні падіння звичних суспільних устоїв, священикам доводиться пояснювати пастві, що ж відбувається, де нині Бог та чому їх кусають зомбі.

Добре, що з Біблії можна насмикати цитат для будь-чого. Погано, що активніше священників, то роблять божевільні радикали. Всі знають, що вогонь в очах краще розпалює віру в серцях наполоханих людей.

Озирніться. Люди взагалі забули, що таке історія, культура, велика відстань у часі між нами та тими, хто писав Біблію. Важливо лише те, що вони бачать в тексті, як вони його розуміють. Начхати, якщо контекст говорить про інше, чи що історичні дані суперечать висновкам. Це дає неймовірні можливості: у тексті можна знайти все що завгодно. А якщо ще й підключити хвору уяву...

«Слава Несплячим померлим» - гасло таких як Валентин прихильників секти Темних пророків. Сектанти хочуть допомогти людству якомога скоріше стати живими мерцями. Бо чомусь вірять, що у такому стані Господь і задумував життя.

- Померлі Твої оживуть, воскресне й моє мертве тіло. Тому пробудіться й співайте, ви мешканці пороху, бо роса Твоя це роса зцілень, і земля викине мертвих. – сказав Валентин. ( 1 )

Новачок, у справжній злій сутності, стояв на столі та тримав на мушці директора. Він продовжив:

- І пророкував я, як наказано. І знявся шум, коли я пророкував, і ось гуркіт, а кості зближалися, кістка до кістки своєї. І побачив я, аж ось на них жили, і виросло тіло, і була натягнена на них шкіра зверху, та духа не було в них. І сказав Він мені: Пророкуй до духа, пророкуй, сину людський, та й скажеш до духа: Так говорить Господь Бог: Прилинь, духу, з чотирьох вітрів, і дихни на цих забитих, і нехай оживуть! І я пророкував, як Він наказав був мені, і ввійшов у них дух, і вони ожили, і поставали на ноги свої, військо дуже-дуже велике. ( 2 ) Мерці повставали бо на то їх призвав наш Господь. Всі мерці підвладні йому. Треба лише знайти його, або самому досягти його рівня.

Він різко обернувся та зробив секундну чергу пострілів у жінку в синій сукні. Прямо у живіт. Рожеві квіточки на сукні повільно перевдягали чудовий синій фон на брудний червоний.

«Це ж… Ксеня.»

Жінки закричали. Чоловіки сіпнулися до стрільця, але несамовито льодяний вигляд ще гарячого дула зупинив кожного, хто рипнувся.

- На місця! - скомандував Валентин.

Кароліна вже і зраділа. Що не може усе відчувати. Аж настільки їй зараз погано.

У протилежному кутку вона побачила подругу. Видіння з горя чи від докорів сумління? Дівчина у синій сукні мовчки одягла піджак сусіда і Кароліна здогадалась. Подружка жива. Валентин вбив її копіювальницю.

Кароліна поглянула на Сердечника. Хам сидів поруч і уважно вглядався їй в лице, обережно тримав за дві руки.

- Шеф розкажіть мені про проект «Туман війни»? Чи мені і далі вбивати, поки доберусь до вашого любимчика?

Шеф мовчав. Першим серце здалося у Крадія і він з перекошеним обличчям впав на підлогу. Хам кинувся до нього, вирівняв положення тіла горизонтально та підклав під голову пляшку.

- Йому потрібно у лікарню. В нього інсульт. – сказав Хам.

- Звідси ніхто не вийде. Рятуй як хочеш. Або хочеш я перетворю його на Несплячого?– зловісно промовив Валентин і стояв, націлившись у шефа далі. Чекаючи клятих відповідей.

Хам не відповів. Лобуряка пересів на його місце і став заспокоювати Сердечника. Крадій залишався при свідомості. Просто мугикав і не міг рухати правою рукою. Хам усіляко утримував його при пам’яті. Просив, щоб той висолопив язика, сам показував як, вимагав посміхнутися.

Кароліна не чекала такої турботи від Хама. Чомусь він дуже обізнаний в інсультах і діє зараз мило і як на автоматі. Спершу не полишав Сердечника, нині ризикує життям задля Крадія.

То може цей дурень і її Несміяну намагався врятувати? Дурко, її проблема заскладна для його комплексу рятувальника.

Апокаліпсис крокує світом. Адепт зомбі нервово вимахує зброєю перед носом. Мертва, хоч і сама в тому винна, колега поруч і може в будь-яку мить стати зомбі. Людина он при смерті і без надії на допомогу медиків. А вона хвора невиліковно, бо їй вперше за тривалий час нестерпно смішно.

Хам ризикує життям заради Крадія, який через страх перед ним же майже відкинувся. Так, цей світ ще здатен здивувати і розвеселити її.

Вона смачно відковтнула кави і вже потім здогадалася, що зі сторони це виглядає не дуже. Валентин стоїть поруч. Вона найближче до нього. Обоє мертвенно-бліді як спільники. Але йому подавай вбивства, а їй хочеться простого людського «піти вчасно додомку».

Кава в термосі трохи вистигла, а вона не любить таку. Думки в одну халабудку заганяє лише кава, така ж гаряча як дуло вбиваючої зброї.

Вона натиснула на чашці кнопку нагріву. От тепер файно, гармонія. Пекло в роті і довкола.

Знизу пролунав глухі удари в двері.

- Це Несплячі, прийшли на обід. Зачекаємо їх тут? – глибшим і хрипкішим голосом сказав Валентин. Він все більше ставав зомбаком.

Нікому з присутніх не хотілося стати обідом. Але ніхто не знав, як цьому зарадити.

Хам різко витягнув пляшку з під шиї Крадія та жбурнув її прямо в голову Стажера. Пляшка влучила у скроню, а її осколки розлетілись по всьому кабінету. Валентин навіть не ворухнувся. Він чекав надважливу відповідь від шефа і щойно знайшов добровольця на смерть.

Стіл перед Кароліною залило молоком. Скляна дрібнота подряпала в двох місцях на лобі.. Бляха, вона вперше в житті пораділа, що на обличчі маска.

Відбите донце пляшки з нерівною кромкою і залишками молока, впало на коліна. Вона спокійно переклала його на стіл. Немов їй запропонували то випити, а вона чемно відмовилась.

«Вона вогонь на себе не просила. Дуже добре,що обновку сьогодні не одягнула. Хто ж так кидає? Треба було… Знову мусить вигрібати сама.»

Вона відпила кави. Зняла кришку, різко піднялась, ейкнула Валентину. Новачок обернувся, Кароліна облила його кавою. Руки, зброю і обличчя.

«Сьогодні я гаряча штучка. У чоловіків від мене все палає. Бу-ха-ха.»

Валентин хотів було розрядити обойму їй в шкідливу голову, але механізми пістолету-кулемета залипли від потрійної дози цукру у каві. Правду кажуть, що багато цукру шкідливо.

Кароліна діяла інтуїтивно. Вона закатала рукав та вистрілила ЗІВом у голову фанату зомбі. Стажер завмер. Стояв і не мигав. Декілька митей гнітючої тиші.

Валентин з противним мокрим лясканням, натиснув на гашетку ( 3 ). Постріл не пролунав. Раз за разом, через три секунди, новачок намагався її вбити.

Ствол пістолета-кулемета, коли вглядається в твої ясні очі, кого завгодно виведе з рівноваги. А Кароліна взагалі не фанатіла від мазохізму чи російської рулетки.

Знизу калатання у двері посилилося. Довго двері вони не витримають. Ще трохи і зомбі прорвуться в Інститут.

Кароліна поставила зігнуті в ліктях руки перед собою, і правою ногою вдарила Валентина по підколінним ямкам. ( 4 )

Удар вийшов гарним, наче для шефа. Програма в пневмогруші точно поставила б за таке «Молодець», а стажер мовчки впав спиною назад. Прямо на стіл. Потилицею прямо на її розочку. Густа червона і ще густіше чорна кров витікали з поїхавшої голови Валентина. Кров змішалася з молоком, як тиша із захватом у залі.

Найшвидше оговтався шеф. Відчув повернення влади у свої руки і почав сипати командами.

- На цьому оголошую оперативку закритою.

- Ксеня забирайте звідси трупи. Очистіть ганок від зомбі. Спишіть цих двох як зомбі, так менше тяганини. І поліцію не треба тривожити.

- Хам на вас медична допомога Крадію. Допоможіть йому хтось винести на низ.

- Лобуряка набери «102». Хай з’їздять перевірять до Фаната. Щось я за нього переживаю.

- Всі інші по робочим місцям.

- Так, Кароліна, ви зараз умиваєтесь і пишете пояснення, чому не залишили зброю. І кава? То ж кава у забороненому обсязі, я правильно розумію?

Він підійшов і вмокнув палець в краплю кави на столі посеред розсипів скла, коктейлю з крові і молока. Збоку з відкритими записниками і з ручками наготові стояли два зами.

Всі сиділи, стояли, як хто, але приголомшені з цього. Сил ні на що ні в кого не лишилось. Всі мовчки вийшли.

Кароліна дивилася у скло над умивальником і не розуміла, чому за порятунок усіх … її зараз звільнять. Ще й певно по статті. Це жопа якась. Вона такого відношення не стерпить. Зламає йому носа. Правий прямий найкраще підійде для такого. Умилась прохолодною водою, але бажання розправи не зникло.

«Треба змусити себе зараз відчути хоч щось, крім люті, жалю чи пофіг. Сміятися - це найкращий спосіб. Що з тобою Попелюшко? Ти ж ніколи такою не була.»

ВОКАЛІБУРЄС:

1.Реальна цитата з Біблії (Ісая 26:19)

2. Реальна цитата з Біблії (Єзекіїль 37:7-10)

3. Спусковий гачок, собачка, гашетка, застар.цингель — деталь ударно-спускового механізму ручної вогнепальної зброї, на яку безпосередньо діє стрілець для відкриття або припинення вогню. Не курок натискають, щоб зробити постріл.

4. Підколінна ямка – по простому, задня сторона ноги, де коліно.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.