5. Свіжа кров

Кораблики на полі для морського бою розкладено. Робочий день наступив. Від справ для душі можна повернутися до прямих обов’язків. Сьогодні Кароліні пришлють стажера і за непотрібною нікому Інструкцією вона три дні тестуватиме чи він нормальна людина.

Хоча всім адекватним ясно – година спілкування і враження про людину вже ніколи не змінити. Вона передивилася на службовій пошті лист з тестами і офігіла. 10000 питань одній людині за три дні. Виходить дев’ять питань за хвилину робочого часу і без відпочинку. Вони подуріли там всі? Ладно, щось вигадає до кінця дня. Як звичайно.

Новачок Кароліні як всяка нова людина сподобався. Але практика показувала, що наодинці люди діставали паскуду з підсвідомості і їй то в чудовій якості видно по відео. Кароліна почала з анкети в особову справу. Він заповнював анкету, а вона в голові складала свою.

Валентин Бограч. Молодий приємний брюнет, на голову вище за неї. Худий, коротко стрижений. У сірих очах бігав цікавий срібний відблиск. Квадратне, бліднувате обличчя з парою прищиків. Але він хоч іноді посміхався. Проблем, як у неї, не виникне.

У впевненій мові тіла відчувалась сила і рішучість. Навіть після знайомства з шефом. Це багато чого говорить про молодого вченого.

Чомусь стажер вирішив, що вчені мають одягатися карикатурно, тому одягнув під розкішне кашемірове пальто спортивну по фігурі білу сорочку і чорні класичні брюки, але якісь заширокі.

«Наївна душа. Він не знає, що більше дослідів вчені люблять лише принижувати інших вчених. Хам би сказав… Так, стоп. Чому вона про це думає? Гній залишимо гнойовикам.» - подумала Кароліна.

Час від часу він нервово зиркав на свій телефон старого зразку. Ну, з тих що раніше робили, на всю руку.

Найбільш мороки у новачків звичайно з автобіографією, але вона відксерила її у попереднього стажера і сподівалась на розторопність цього. На диво, документи стажер заповнив гарним почерком і дуже швидко. Наче тренувався. Ото вигадала. Навіщо таке людям?

Запитала чи не забув взяти маску, бо до шефа тільки в них пускають.

«Він же зранку там був? От забувачка! А це вона просто відволіклась і цілих десять хвилин без кави. Недопустимий недогляд.»

Старе правило про маски пішло з часів, коли ще не розібралися, що Z-вірус передається через укуси. Шефу, маски як прояв влади сподобались, тому на оперативку, худоба, будь люб’язна, в намордниках. А від неї у Кароліни шрам неприємно нив.

Кароліна вирішила показати Валентину, де тут минає відбуваловка з 8 до 5 та познайомити колектив з новеньким. Попереду місячне стажування у всіх відділах. Опісля, як шеф вирішить, туди він і піде. В тупорилій інструкції трохи інакше, але у кросівок куди бігти дозволу не запитують. У шефа поепікфейліше звучало.

Спершу заходили до продажників. Валентин вів себе культурно, вітався та з інтересом розглядав своє майбутнє місце роботи.

Потім до статистів. Все норм.

У підрозділі захисту науково - технічної інформації десь подівся начальник. Підлеглі сказали, що йому дуже поплохєло і він вийшов. На столі стояли документи про патенти і дві пляшки молока. Одна пуста. Під столом ще дві пусті пляшки від мінералки.

«Ага, попався Арсен Люпен розливу міста Ж. Нагуглив таки, що єдине, що працює проти гострого - це білок казеїну, який є в молоці. Гугл, на відміну від феномену приватної власності, Крадій освоїв.»

Кароліна взяла під мишку одну пляшку молока. Валентин здивувався, інші не помітили. Вона йому підморгнула. Але без усмішки, тому стажер не зрозумів, що він вже частина хитросплетеного плану. Мета - трохи видовищ у канторі, що пропахла протухлим паперами. Вони мовчки вийшли з коридору і пішли далі.

- Зараз ми йдемо до розробників, там є один персонаж. Працьовитий, але дуже, дуже гострий на язик і тупий на голову. Готуйся до жартиків про бліду шкіру. Він дасть ім’я або прізвище кожному твоєму прищу. Почне про молоду траву, що преться через асфальт не по зебрі. Пояснить наслідки спілкування зі мною. Запитає чи рекрутувала я тебе вже на війну між зомбі і вампірами. Телефон свій огромезний не показуй, бо відразу почуєш це: А що ти собі ним компенсуєш? Не клади трубочки Валентине тут, бо ще стіл зламаєш…

- Звучить весело.

- Тільки перші 50 разів. Потім ти розумієш схему. А він перейде до жорстких і пришелепкуватих шуток-мінуток в стилі бикоко.

- Ну, я завжди можу переконати його фізично.

- Та ні, він кабанчелло ще той. Побільше тебе. Ось і двері. Ти готовий?

- Як ніколи при житті.

Дарма хоробрились. Хам вийшов у справах. Підлеглі інженери вже його зачекались, аби він розрулив їх колективний інтелектуальний тупік. Кароліна помітно лише для стажера залишила молоко на столі Хама.

- Він вічно перепрацьовує і забуває перекусити.

Помста, як сторони рівнобедреного трикутника, має бути симетричною – сказано в старозавітній геометрії в розділі про таліон ( 1 ). Може вона щось і наплутала, чи змішала, але саме так їй подобається.

План помсти вийшов достобіса витонченим, аж на стільки, що вона сама до кінця не усвідомлювала в чому тут помста. Деколи вона діяла дуже імпульсивно. Іноді навіть не встигала все обдумати, покладаючись чисто на інтуїцію.

Біля столу Хама стояла урна з написом «Мрії і надії». Найгірше, тут вона з ним годна. Але від цього не вела себе як недоумок, а цей міг. Тиждень тому вона дала колезі флешку. Її побачив Хам, розглядів наклейку з філіжанкою кави, склав у голові підмет з присудком, викрав флешку і потайки додав прикметник «сумний» в назву кожного з ста з гаком файлів та підкинув назад.

Сумний звіт за травень, Сумна нова папка(2), Сумні мої документи, Сумне навчання, Сумні мемчики.

Кароліна з всім тим була згодна. Це дійсно смішно, але не відміняє її бажання пошматувати руками безпардонного вилупка на однакові шматочки і варити їх до повної готовності у чайниках під регіт і металкор.

Вона далі екскурсувала хлопчика. Познайомила з подружкою Ксенею. Чоловіки зазвичай були в захваті від неї. Мініатюрна молода дівчина, ледь за двадцять. Гарна фігурка обгорнута в чергове чудове плаття. Дуже рідкісні, що бувають лише у немовлят, сині очі. Ніжніший за гагачий пух ( 2 ) голос і манера говорити ніби Білосніжка у діснеєвських мультиках.

Ксеня розповіла стажеру трохи про свою роботу, показала дюжину своїх плазмових гармат для масового знищення зомбі чи бджіл. Поскаржилась Кароліні на ніготь, що тільки зробила, а він падлюка відпав, а в майстрині поруч вікна, як завжди не має. Поматюкалась на Свєтку з відділу маркетологів, яка в минулий четвер зробила зачіску, як у неї, а сьогодні взагалі прийшла в такій точно синій сукні з рожевими квіточками.

Валентин, зовсім притих, певно його цікавили більше вчені, аніж дівчата. Він нічого не слухав і пари слів толком зв’язати не міг. Таке буває. Дівчачі теревені іноді втомлюють більше за всяку науку. Або може йому просто забагато вражень.

На цьому екскурсія скінчилась. Загальний посил наступний.

Тут і там сидять твої шизонуті колеги, які вялотекуще займаються видумуванням некончєкорисних штук. Тут спробують продати все, що ти вигадаєш. Тут за успіхи можливо скажуть, який ти розумний, але точно заплатять як дурному.

Кароліна навіть задумалась чи не перегнула з негативом на свою кантору. Так, вона хоче тут все рознести, але такої одної у штаті точно досить.

В кабінеті Кароліна перейшла до архіважливих, але тупих тестів на IQ.

За п’ять хвилин до обіду, в найгірше творіння доапокаліптичної науки – робочий чат у Вайбер, з гидким пискотом надійшло повідомлення від шефа:

«Через хвилину загальна оперативка. Маски! Всім бути готовими доповісти про показники і проблеми по напрямку»

Секунд двадцять після таких СМС, Кароліна на постой хотіла стати матір’ю трьох дітей, щоб не бачити дратівливої роботи ще десять років. Шкода на ринку чоловіків, як і на вулицях, страшенний Апокаліпсис, то ж особисте життя так швидко не налагодити.

Кароліна схопила зі столу скручену в дулю маску і стакан з кавою. Перепитала чи взяв Валентин маску і поспішила з ним до шефа.

- Нічому не дивуйся. Спершу почитають моралі, роздадуть халявних люлєй, а потім може і до справи дійдуть.

Місце збору змінити не можна.

Як і трьох хвилин очікування, за які зам відмічає присутніх. Сьогодні не прийшли два співробітники. Їх загризли зомбі. Від такої новини, всі мовчки знизали плечима і перекличку продовжили.

На перекличці важливо встигнути одягнути маску, поки ваші з замом очі не зустрілись і він не почав тираду про «ну, скільки можна». Можна одягнути і відразу, але втрачати хоч краплину волі, Кароліна не хотіла.

Але зам на те і зам, давно здогадався про її гру, тому просто рахував її останньою.

Тяга до ігор розуму цього разу зіграла з нею злий жарт. Кароліна одягнула маску останньою і всі, навіть спокійний як двері зам, заржали. На її масці масною товстою лінією намалювали червоним маркером усмішку.

Хам світився від захвату за своє творіння. Валентин показав їй вказівним пальцем лінію на своїй масці. Кароліна закипіла, але зовні лишилась спокійною. В неї ще є час для короткої дуелі. Вона вказала рукою на Хама, представляючи його новачку:

- Це наш місцевий неповноцінний аналог Джорджа Карліна. Для повної схожості він мусить нарешті навчитись смішити людей і скоріш померти. І я, тобі скажу, скоро йому підсоблю з пунктом два.

- Дивись стажисте, щоб вона не розівчила тебе усміхатися. - спарирував Хам.

Кароліна хотіла продовжити, але помітила, що Хам несе на оперативку підкинуте молоко. Ні, вона подумає краще і знищить його завтра, але вже ніяк не алегорично. Ігри розуму все більше тягнуть її на темну сторону. Пітьма давно манила її. У пітьми є файні печеньки. Фізична розправа над ворогами. Кого таке не цікавить?

Інколи доля грає з нами в злого вчителя. Зараз тобі погано, а стане гірше.

Бляха, вона так спішила, що не зняла свій ЗІВ! І Валентина забула попередити! Всі вже заходять, часу вертатися немає. Вона натягнула рукави кофти і сподівалася, що її не застукають.

ВОКАЛІБУРЄС:

1. Таліон — давній принцип справедливості, за яким міра покарання повинна дорівнювати тяжкості вчиненого злочину. Око за око, зуб за зуб – каже нам Старий завіт.

2. Гагачий пух – найніжніший пух, що вважають найкращим утеплювачем.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Данило Великий
03.12.2022 10:32
До частини "5. Свіжа кров"
Все таки події розповідаються від третьої особи. Товком діалогу немає хоча, стиль написання цікавий)))
  • Поскаржитися
  • Антинаціональний контент
  • Диверсійна діяльність
  • Спам
  • Іншомовний контент
  • Порнографія
  • Порушення авторського права
  • Інше