14. Життєві настанови

21 квітня 2012 р.

Курячі ніжки крутилися по каструлі з окропом. Пухнаста піна все швидше підбиралася до верху. Поки газ не зменшили та вона не перейшла у звичайну булькотючу воду.

Пара від каструлі розносилася по всій кухні. Перетворюючи її на справжню лазню. Джеймс відчинив вікно. Від різкого і холодного подиху вітру, короткі фіранки підкинуло майже під стелю.

— Я ж сказав — дрібніше. З такими успіхами ти її можеш повністю кинути. Результат буде той самий

Марк міцно зчепив щелепи та пройшовся ножем по кубиках картоплі, роблячи їх дрібнішими.

Джеймс поставив руки на талію та уважно спостерігав за рухами онука. Те, що він стояв прямісінько за спиною, нервувало Марка ще більше. Він поклав половинку картоплі плоскою стороною на дошку, і почав подрібнювати її.

— Кубиками, а не соломкою, — поправив Джеймс.

Марк глянув на короткі смужки, що цілком могли зійти за кубики. І знову почав робити їх дрібніше. Паралельно бурчачи собі під ніс:

— То чищу не так, то ріжу. Зараз все кину, сам робитимеш

— Правда? Тобто як і завжди? Вчись, давай. Поки є, кому навчати

Марк зиркнув на нього з-під брів. Що викликало у Джеймса лише легку усмішку. Він зітхнув і сів на стілець, поряд з маленьким обіднім столом, так само продовжуючи стежити за онуком.

— Ти не вчиш, а чіпляєшся. Яка різниця кубиками чи ні? Смак від цього не зміниться.

— А ти пробував? Може й зміниться

Марк промовчав. Скинув подрібнену картоплину у тарілку і потягнувся за наступною. Він сильніше втиснувся долонею в руків'я ножа. Лезо почало швидко різати овоч, постукуючи по дерев'яній дошці.

— Не психуй

— Я не психую

— Та що ти? Правда?

Марк голосно видихнув. Усмішка на обличчі Джеймса засяяла ще сильніше

— Даремно ти так до цього ставишся. Я ж тобі тільки краще хочу. Хто тебе ще цим звичайним речам вчити буде? Кому воно потрібне? А в житті все знадобиться. Не обов'язково ж тобі дружина все робитиме. Все в житті може бути. Може, знайдеш таку, що по дому все тобі робити доведеться. А може, трапиться що з нею. Не дай Боже, звичайно, але все можливо.

Марк висипав порізану картоплю в каструлю. Постійно ухиляючись від бризок гарячої води. І поставив брудну тарілку на кухонну тумбу. Поставив так, що дивно, як вона не розсипалася від такого удару.

— Готово. Що далі?

— Засмажка

— Це як?

— Цибуля, морква, перець. Все це ріж

Марк переніс миску з очищеними овочами ближче до себе. Металева миска закружляла, як монета, що впала, поки він її не зупинив рукою.

— Заспокойся

— Я спокійний

— Заспокойся, бо зараз поріжешся

— А ти не каркай під руку

Джеймс роздратовано дивився в його потилицю

— Кар

Він посунув Марка, поклавши поряд з його, ще одну дошку і підключившись до подрібнення овочів.

Напружене мовчання. В обох усередині вирували емоції. Від чого куточок, де вони стояли, здавалося, став найгарячішим на кухні, випередивши окріп. Він же спокійно побулькував собі, поступово піднімаючи курячі ніжки нагору і продовжуючи їх покручувати. Весняний, але ще холодний вітер зрідка залітав усередину. Обволікав спини. Але все ж таки не міг охолодити, те, що було потрібніше.

Марк витрусив великі рештки моркви з тертки й відвернувся до вікна. Спершу він склав руки на грудях. Але коли усвідомив, який настрій цим показує — просто прилип долонями до кухонної тумби.

— Та навіть якщо не так далеко забігати. З дружиною то я, напевно, дуже поспішаю. А ось поки ти зі мною. Хтозна, що може статися. Я теж не вічний. А ти маєш бути готовим до всього

Джеймс відвернувся за сковорідкою, а коли повернувся, зустрівся зі злим обличчям, але схвильованими очима.

— Що таке?

— Не говори так. Ти ще молодий.

— Звичайно, молодий. Тільки це вже від віку не залежить, — цибуля, що активно плавала в олії, зашкварчала. — Так! Гей! Я кому тут показую? Ану, давай. Запам'ятовуй, запам'ятовуй. А краще записуй. І припиняй себе через дрібниці накручувати.

— Я спокійний.

— Так-так. Я ж тебе наскрізь бачу. Іди, краще, макарони діставай. Давай. Зміна діяльності

Марк швидко заморгав і всміхнувся. Рука, що злегка тремтіла, потяглася до шафки з крупами.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.