1.

- Рубай!

Тріск сокир по дерев'яних воротах. Неначе барабани, що набирають обертів. Чоловіки знервовано переглянулись. Десяток з них стояв перед воротами зі списами та рогатинами напоготові. Стукоти по воротах відбивали швидкий, дикий та непередбачений ритм. По цей бік воріт не було нікого, хто б не боявся. Вони знали, що загарбників більше, озброєні вони теж краще. Але це був їх дім, їм нікуди було відступати. Позаду них голосив старий згорблений дід. Він закликав їх заступників заступитись за них.

На мить стукіт лез сокир по дерев'яних воротах стих. Невже їхні молитви 
почуті?

Балка, що тримала ворота зачиненими тріснула по половині. Дві половини воріт відчепились від частоколу і впали в багнюку розкидавши її частинки на 
захисників.

- Стіна щитів! — заголосив староста. — Рогатини вперед!

Стіна щитів дасть їм змогу відбитись. Дала б, якби в село не залетіли кінні воїни. Два ряди коней стрілою врізались в оборонців селища, розбивши всю стіну. Селище потонуло в кроках тих, котрі полягли під копитами. За ними по багнюці затупотіли піші воїни Їх стіна щитів виглядала впевненіше. Вони повільно насувались на охоплених панікою людей.

Один з кінних скинув шолом. Молодий з довгим русявим волоссям, що спадало йому на плечі. Через ніс до щоки тягнувся гидкий кривий рубець.

- На коліна! — Заволав вершник. — Наказом могутнього князя Володимира Великого, наказую вам схилитись перед його дружинниками та відректись від ваших фальшивих богів.

Обвів всіх присутніх поглядом і тихо додав: Або згинути з ними.

Говорити переконливо вершник не вмів. Хтось з натовпу селян розмахнувся і кинув в нього списом.

- Арей! — заволав хтось з його людей.

Але вершнику не була потрібна нічия допомога. Він притулився до коня, якраз вчасно, Спис пролетів зовсім близько. На вогку землю посипалось кілька волосин з його голови. Спис же з тупим звуком заліз в дерев'яну огорожу, продовжуючи хитатись.

- Бий, убивай! — Арей не втрачав жодної миті. — Полонених не брати!

Двічі повторювати не довелось.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
lemodream
05.11.2021 08:56
До частини "1."
Перебіг подій інтригує
Іван Дурський
05.11.2021 09:02
До частини "1."
Радий, що вам подобається!