Авторська примітка для другої редакції

Привіт, читачу чи читачко! Маєш перед собою другу редакцію роману «Білий вовк та восьминіг», випущену до першого дня народження цієї історії.

Що означає «друга редакція»? Означає, що я, авторським помахом пальців над клавіатурою, повиловлювала дрібні хибодруки, логічні помилки і кілька стилістичних моментів, які мені не подобалися. У вступній частині історія отримала парочку нових сцен, також вступ був переписаний і трохи спрощений, а головний герой став трохи більш похмурим, аніж був. Сюжет під час цих маніпуляцій не постраждав!

І остання, але найважливіша зміна ― імена деяких героїв. Раніше робота була кросоверним фанфіком, тепер це оригінальні персонажі в сеттінгу магічного світу Гаррі Поттера. Шерлок та Майкрофт Голмси стали Джеремі та Томасом Скарбеками, брати Моріарті ― братами О’Коннор, Джеймс Бонд тепер Леслі Бонд, пан Лестрейд ― шановний Вунш, Блітц Ендерс ― Майкл Ендерс, а Чарльз Огастес Мілвертон ― Чарльз Остін Райхерт.

Наразі в роботі третя частина до серії і вона буде випущена виключно з новими іменами героїв. Версія з кросоверними іменами, себто перша редакція, буде зберігатися на АО3 і ви завжди можете почитати її там.

На цьому все, традиційно дякую пані @JacklinOtus за неймовірні обкладинки, і докладаю до примітки словничок. Якщо ви погано пам’ятаєте термінологію світу, він вам допоможе розібратися з основними поняттями.

Словничок магічних термінів всесвіту Гаррі Поттера в романі "Білий вовк та восьминіг"

Аврор ― службовець міністерства магії, який фактично виконує функції магічної поліції, спецназу й іноді СБУ.

Штаб-квартира аврорів ― відповідно магічна поліція. Штаб аврорів входить у склад відділу дотримання магічних законів.

Чарівна паличка ― інструмент кожного мага, без якого той не може творити чари.

Явлення і роз’явлення ― спосіб переміщення магів, щось схоже на телепортацію.

Летиключ ― зачарована річ, що в певний час переміщує всіх, хто за неї тримається, у певний пункт.

Гоґвортс ― єдина в Британії школа магії та чарів, розміщена в Шотландії.

Ґрифіндор, Слизерин, Рейвенклов, Гафлпаф ― гуртожитки Гоґвортсу, у які учнів відправляє магічний сортувальний капелюх, відповідно до певних рис характеру: сміливість, амбітність, винахідливість та працьовитість відповідно. На Гафлпаф також потрапляють учні, які на думку капелюха не мають чітко проявлених рис для інших факультетів.

Дементор ― живий мрець, потопельник у дранті, що літає над землею і живиться радістю людей. Дементорів використовують для охорони магічної в’язниці, Азкабану.

Патронус ― заклинання, створене, щоб відганяти дементорів. Достатньо потужний патронус набуває форми звіра, для кожного мага ― свого. Також патронус може бути використаним для швидкої доставки коротких голосових повідомлень.

Маґл, маґли ― люди, позбавлені здатності творити чари й не знайомі зі світом магів. Маги в цьому світі приховують своє існування від маґлів.

Круціо ― катувальне прокляття.

Багатозільна настоянка ― зілля, що при додаванні часточок тіла іншої людини (волосся або нігтів, зазвичай) дозволяє перетворитися на цю людину. Після додавання часточок, зілля змінює колір, запах і смак, вони стають унікальними для кожної людини.

Квідич ― магічна гра, у якій усі гравці літають на мітлах. Детальніше можна почитати тут.

Кнізл ― магічний кіт, відрізняється від звичайного зовнішньо більшими вухами та хвостом із китицею.

Виманологія ― магічна практика, що дозволяє чаклуну залізти у думки та спогади людини. Чаклун, що практикує таку магію — виманолог.

Метаморфомаг — маг, що має вроджену здатність змінювати свою зовнішність без додаткових заклинань.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
YayaTyts
10.01.2023 23:01
До частини "Авторська примітка для другої редакції"
Це той момент, коли переглянув Моріарті щоб бути в темі, а треба було Поттера))) Щоправда Моріарті мені дуже сподобався, тому не шкодую про свій вибір. За такий вступ дякую, люблю коли все ясно! А за словничок ще більша подяка, бо хоч і дивилася фільми, проте не спеціаліст.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Наталя Кош
  11.01.2023 08:32
  До частини "Авторська примітка для другої редакції"
  Ахах, мені здається, що я багато разів писала, що не обов'язково знати канон, щоб читати мої АВ, але так ви не впустите локальних приколів, звісно) Рада, що ви нарешті тут!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше