1. Все буде добре

25 грудня

У вухах Бонда стоїть шум. Цілителі про щось перемовляються, Вільям перед ним щось продовжує говорити, а ще тихий білий шум у вухах, що наростає з кожною секундою.

"Мені дуже шкода", ― сказав Вільям мить тому. Сказав після того, як Бонд невідомо скільки часу, мабуть, всю ніч, просидів очікуючи на відповідь, очікуючи на таке важливе, таке потрібне "все в порядку". Все мало бути в порядку, а не "шкода". Він же обіцяв, що не помре. Сказав, що не помре і всміхнувся йому, весело, нахабно, через біль всміхнувся. Він не міг просто взяти і померти після такого, він не порушує свого слова, ніколи не порушував.

― Бонд? ― Вільям обережно торкається його плеча. ― Ти як?

― А як я маю бути? ― тихо відповідає Бонд, кліпає очима. ― Я можу?.. ― в горлі встає щось, якийсь згусток всього, що не дає сказати до кінця, однак Вільям розуміє без слів, киває, опускає руку і йде до палати. Бонд з затримкою робить крок слідом. Він просто забув, що треба рухати ногами, аби кудись потрапити.

На порозі кімнати пляма крові. Його крові, адже хто ж іще міг стільки загубити. Вона вже загустіла, стала темна-темна і її важко буде відмити навіть магією. Бонд надто довго дивиться на цю пляму, наче вперше бачить кров. Вільяму доводиться повернутися й обережно повести його далі під лікоть, як важко хвору людину.

Він лежить на білих простирадлах і одразу помітно, яка в нього бліда шкіра. Незвично бліда. Навіть літня засмага, що, здається, ніколи не сходила з його обличчя, зараз кудись поділася. Біле-біле, аж синювате обличчя, шия, відкриті груди… темними плямами на них проступають синці і глибока рана на животі.

Бонд не вірить. Очікує, хоче побачити як ці груди все одно піднімуться, вдихнуть повітря, наповняться життям, як рани магічним чином загояться і все знову буде добре. Як він сяде, незграбно пожартує, побурчить, що за нього дарма переживали й дасть Бонду щигля по лобі за зайві хвилювання. Але жодних вдихів. Жодної магії.

Бонд знову дивиться у його обличчя і в глибині душі радіє, що хтось додумався закрити йому очі, бо навряд би Бонд виніс його мертвий, скляний погляд.

― Ми залишимо вас, ― тихо говорить Вільям і киває комусь у кутку кімнати. Боковим зором Бонд бачить Паттерсона, його погляд крізь окуляри. Здається він хоче щось сказати, однак Вільям тягне його за рукав з палати. Двері закриваються.

Бонд облизує пересохлі губи, вдихає холодне повітря, робить ще один крок до ліжка й обережно торкається пальців. Холодні. Грубі, холодні та слизькі через опіки, які залишила на них магія. Та сама, що знищила його паличку, та сама, що залишила всі ті синці та рани, та сама, що… Опіки мають бути гарячі, а не такі, не крижані.

― Будь ласка, ― шепоче Бонд і ледве впізнає свій голос. ― Будь ласка, Моране… Прокинься.

Рік тому 

7 січня

― Він тобі сподобається, гарний хлопець, ― казав Паттерсон, крокуючи коридором міністерства. ― Іноді грубий, але на нього можна покластися і спину він завжди прикриє. До того ж детектив та і керівник штабу з нього прекрасний, давно його треба було на цю посаду висунути, а на полі бою краще бути на його боці, тож я тобі навіть трохи заздрю.

― Якщо заздриш, чому сам з ним не працюєш? ― Бонд весело позирнула на Паттерсона. Позирнув. Треба вже входити в роль і не дозволяти собі не тих займенників. Стара подоба залишилась в Америці, а нова має сидіти, як друга шкіра. ― Коли так розказують, одразу хочеться запитати в чому ж підстава.

― Я працював, давно, правда. Втім, ти відчуваєш суть справи, ― Паттерсон важко зітхнув, поправив окуляри і зупинився біля чергових дверей. Вони вже були на потрібному поверсі, у крилі, де розміщалась штаб-квартира аврорів. На дверях, біля яких вони зупинилися, була золотиста цифра "6". ― Просто деяким твоїм попередникам було складно з ним спрацюватися, нічого більше. Певен, у тебе таких проблем не буде.

― І скільки ж людей відмовилося з ним працювати? ― з підозрою запитав Бонд. Паттерсон на цьому питанні чомусь дуже зацікавився тим, як на ньому сидить піджак. Надмірна нервовість, як на керівника відділу дотримання магічних законів.

― Це не важливо. Менше десятка, тож тобі нема про що перейматися.

― Ти вже вдруге про це кажеш, оце змушує мене перейматися.

― Послухай, ― Паттерсон розгорнувся на підборах і поглянув Бонду прямо в очі. ― Коли я відправляв тебе під прикриттям в Америку, я і подумати не міг якого досвіду ти там набудеш. Такого як у тебе, немає ні в кого в тому кабінеті, навіть у Морана. Тож навіть якщо у тебе не вийде працювати з ним, я знайду для тебе місце в іншій групі, як і обіцяв. Але якщо ти приживешся тут, зможеш потоваришувати з ним, то ви, по-перше, станете найкращою парою, я в цьому не сумніваюся, а, по-друге, Віллу не прийдеться знову сушити мізки над новим планом. Твоє повернення було дуже своєчасним, повір мені.

Бонд закотив очі. Він вже сто разів це чув і якщо на початку такі слова тішили його его, то зараз починали вже дратувати.

― Все буде добре, Ірен, ― Паттерсон йому підбадьорливо всміхнувся.

― Мене звуть Джеймс Бонд, бовдуре, ― пробурмотів він у відповідь. ― Пішли вже, мені кортить познайомитися з тим, кого ти так нахвалюєш.

― Звісно, як скажеш.

Паттерсон всміхнуся, повернувся до дверей з цифрою шість і штовхнув їх не стукаючи.

Звісно, Бонд знав, що його внесок в безпеку країни зроблений із-за моря, коли йому довелося під прикриттям працювати в складі американського штабу аврорів, був неоціненний. Мало того, що він отримав досвід закордонних партнерів, зрозумів систему роботи місцевого міністерства, а також дістав кілька дуже-дуже цікавих та цінних документів, але він також зміг вийти з операції й повернутися в Британію так і не бувши розкритим, а значить і не напустивши проблем на Британське міністерство магії. Це було дійсно неймовірно, піком його акторської кар'єри, можна сказати. Однак це були важкі три роки. Дуже важкі три роки постійної гри, постійного ходіння на краєчку леза, постійного обману, який, м'яко кажучи, остогид. За ці три роки Бонд завів багато знайомств, створив чимало зв'язків з колегами, однак жоден з них не був дружбою. Не був справжнім партнерством. Тому по поверненню в Британію Бонд планував це все надолужити вже в місцевому штабі аврорів і ставати в пару з проблемним хлопцем ну ніяк не входило в його плани.

― Я бачу вам весело, ― пробурмотів Паттерсон, переступаючи поріг. Через його високе плече Бонд не бачив що саме викликало таку його реакцію, але вже було цікавою. ― Однак я радий, що ви не нудьгуєте, особливо ти, Моране. Я привів тобі новенького.

Паттерсон ступив крок в сторону, тож Бонд нарешті побачив кабінет і його мешканців.

― І тобі доброго ранку, Паттерсона. Тобі та твоїм, безперечно, гарним новинам.

То ось він який, Моран. Навіть поки він сидів за столом, Бонд відмітив, який той височенний. Хоча, його друг за сусіднім столом, вже сивий і з козлиною борідкою, схоже, зростом не поступався. Взагалі кабінет трохи дивував. В Америці у Бонда був не кабінет навіть, маленький стіл, вічно завалений звітами, газетами та таким іншим. Він міг не розгрібатися тижнями, через потік роботи. Власне, тут столи виглядали так само, з єдиною різницею: вони були більші, значно більші, простору між ними також було більше, та й коло кожного розташовувалися шафи під робочі матеріали. Цікавих речей на столах і тих поличках було чимало. Зокрема у Морана окрім традиційних папірців і газет на столі стояв горщик з квіткою, яка підозріло нагадувала мандрагору у гіршому своєму вигляді, імпровізована плитка з казанком на ній, абсолютно звичайна, маґлівська підставка для канцтоварів і стосом валялися порожні теки разом з ножами та виделками, на перший погляд, срібними. Над столом при цьому літав з десяток літачків зі службових паперів, між яких саме загасали спалахи ще якогось заклинання, імовірно воно і викликало зауваження Паттерсона. У другого, сивого аврора стіл був похований під перами й папірцями, а на всьому цьому майже естетично лежав довгий ремінь з купою дрібних ножів на ньому. Після слів Морана про "безперечно, гарні новини" власник цього гармидеру якось підозріло фиркнув, тож кілька пір'їн розлетілись на підлогу.

― Дозвольте представити вам пана Джеймса Бонда, нового аврора в ваших рядах, ― продовжував тим часом Паттерсон. Бонд одразу ж зловив на собі погляд Морана. Той був наче здивований… До речі, його риси обличчя були Бонду віддалено знайомі. Невже вони зустрічалися раніше? І Моран її впізнав? Та ні, виключено! По-перше, Бонд зараз він. По-друге, якби вони були настільки близькі, то і він би Морана впізнав, чи не так? До речі, чого цей аврор так довго дивиться на його груди? Бонд же наче доволі гарно їх приховав, з-під сірого костюма точно не видно, що ж Моран там такого намагався побачити? ― Пан Бонд буде твоїм напарником, Моране. Не ображай його.

Бонду захотілося копнути Паттерсона за останні слова. Він сам кого хочеш образить! Що за прохання такі?

― Ти так кажеш, наче я спеціально знущаюсь з новеньких, ― пробурмотів Моран очевидно теж невдоволений зауваженням Паттерсона. ― Вони самі тікають, не винувать мене в цьому.

― Повірте, пане Моран, я не збираюся тікати, ― Бонд подумав, що саме час подати голос, аби його не почали вважати тихим хорошим хлопчиком. Подати голос і дружньо всміхнутися. ― Сподіваюся, що ми з вами спрацюємося.

Моран знову поглянув на нього. Такий уважний, чіпкий погляд. Бонду ставало незручно під ним.

― Я не пам'ятаю тебе на іспиті цього року. І на минулих теж. Хто допустив тебе працювати з нами?

― Моране… ― обурено, з натиском мовив Паттерсон, однак Бонд скинув руку, зупиняючи його. Не треба сцен, не тоді, коли Моран просто хоче знати що за кота в мішку йому підсунули. Бонд цілком міг зрозуміти його почуття і трохи потерпіти.

― Вас не було на моєму екзамені, який проходив чотири роки тому, пане Моране. Повірте, відтоді мої навички стали лише кращими і якщо бажаєте, можете перевірити їх прямо зараз.

Моран зиркнув на Паттерсона. Той нічого не сказав і навіть вираз обличчя не змінив, але, схоже, Моран отримав свою відповідь, попри зовнішню непроникність керівника. Вони вміли подумки спілкуватися, чи що?

― Поки не треба, ― пробурмотів Моран тихо і знову поглянув на Бонда. ― Я не сумніваюсь в навичках підбору персоналу Паттерсона.

― От і добре, ― Паттерсон поправив окуляри на носі. ― Пан Бонд починає виконання своїх обов'язків від сьогодні, ви будете в парі, тож на найближчі кілька днів розподіліть виклики так, аби ви двоє були вільні та займались передачею справ, а не гасанням по місту за дрібнотою. В кінці місяця я б хотів поговорити з вами обома і дізнатися як проходить адаптація. А тепер на все добре. Певен далі ви розберетеся без мене.

Він стримано кивнув і полишив кабінет. Запала тиша. Моран тяжко зітхнув, піднявся із-за стола, зробив два кроки та зупинився перед Бондом, простягаючи праву долоню для рукостискання. Бонд ковтнув слину. Зростом він був Морану лише трохи вище плеча і це відчувалося трохи гнітюче. Однак долоню він все ж потис. Долоню в чорній, шкіряний рукавичці, під якою відчувалось щось значно жорсткіше, аніж людська плоть.

― Вітаю в штабі аврорів, Бонде, ― мовив Моран, міцно стискаючи його руку, немов залізними лещатами. ― Просто не буде.

― Не сумніваюся, ― Бонд видав одну з найбільш вбивчих своїх посмішок: впевнених і холодних. Якщо цей здоровань намагається його залякати, то не на того напав.

― Отам твій стіл, ― Моран кивнув на місце коло себе. Якщо придивитися, то за завалами можна було дійсно побачити іще одне робоче місце, на диво чисте. ― Одяг ми залишаємо на вішаку біля входу, ― кивок на двері, ― докази, зберігаємо в темних шафах, документацію ― на поличках. Полички для кожного за його спиною. Як тільки поличка заповнюється розкритими справами, за традицією аврор бере відпустку. Раз на рік по теки приїжджає працівник архіву. Якщо не встигаєш заповнити поличку до його приїзду ― сидиш без відпустки.

― Доволі сувора традиція, ― відмітив Бонд, оглядаючи кабінет. Тільки зараз він помітив, що в тут взагалі-то є третій хлопець: молодий, блідий, з темним коротким волоссям, що стояло дибки і трошки втомленим виглядом. Його стіл був за дверима і він сам був надто поглинутий роботою, аби підняти голову та навіть голос подати весь цей час. Навколо нього було штук п'ять пергаментів, над якими кружляли самописні пера і лиш один хлопчина заповнював сам. Власне, весь кабінет був не те щоб занедбаний, але було очевидно, що його власники не надто переймалися прибиранням. Лише одна полиця тут була в ідеальному порядку. Погляд Бонда зупинився на тій, що була за столом Морана. На ній теки були відсортовані по кольору і стояли так рівно, ніби їх під лінійку виставляли. Виглядало трохи дивно на фоні гармидеру на столі. ― А ви, пане Моране, бачу саме в робочому процесі. Буде цікаво приєднатися.

― Не сказав би, що прямо в процесі…

В цей момент плитка на столі Морана зашипіла, видаючи характерний гіркуватий горіховий запах. Бонд здивовано кліпнув, дивлячись як з казаночка тікає кава. Моран вилаявся, вихопив з задньої кишені джинсів паличку і заходився прибирати напій, що вже збирався повзти у вогонь. Але варто йому було зробити крок до столу, як крізь маленьке віконечко під стелею в кабінет як блискавка влетів паперовий літачок і закінчив свою швидку подорож врізавшись точнісінько в скроню Морану і застрягаючи у його темному, неслухняному волоссі, що стирчало навсібіч.

Бонд не втримав смішок. Було схоже, що "гарний хлопець" Паттерсона був трохи незграбним. При усій його суворості, це навіть можна було назвати милим. Залишалося сподіватися, що в справах він все ж більш охайний.

― Сподіваюся ти приніс із собою чашку, бо гостьових у нас немає, ― пробурмотів Моран невдоволено, знімаючи каву з металевої решітки імпровізованої плитки однією рукою і дістаючи літачок з волосся іншою.

― Звісно, ― Бонд усміхнувся і поліз в кишеню свого піджака, на яку заздалегідь наклав заклинання розширення. Простий фокус, що дозволяв притягти з собою на роботу в кишенях майже весь улюблений арсенал і при цьому вразити нових колег рідкісним фокусом! Однак Моран так і не обернувся, щоб подивитися звідки Бонд дістає чашку, тож вистава з тріском провалилася.

Після того, як Моран розлив каву по чашках, він перейшов до вступної лекції, коротко описуючи чим вони наразі займаються. Слухаючи його і потягуючи гарячу несолодку каву, Бонд задумливо розглядав нового напарника. Окрім того, що він був високий, він ще був і просто здоровий. Майже вдвічі ширший від Бонда в плечах, з долонями, в яких могла б поміститися новонароджена дитина, і ногами, які банально не вміщалися під столом і стирчали з іншого боку, коли Моран відкидався на спинку стільця. Він спокійно і коротко говорив про справу, яку штаб зараз вів разом з відділом нагляду та контролю за магічними істотами, і при цьому жестикулював лівою рукою. Не надто активно, але все ж. Його брови наче прилипли до перенісся, надаючи обличчю похмурий, незадоволений вираз. Поки Моран розповідав про другу справу, про прокляте сімейне срібло, що любило поласувати кров'ю поточного власника, Бонд відмітив, що цей хлопець є рідкісним власником абсолютно чорного волосся. Не темного, а саме чорного, як вороняче крило. На ньому, мабуть, буде гарно видно сивину, коли він стане старшим…

― Тут краще починай записувати, бо розкриття справи й арешт підозрюваного: це лише пів роботи, ― зітхнув Моран, ловлячи погляд Бонда, який аж надто довго дивився не туди. ― Далі треба написати звіт про умови арешту, звіт про всі докази та обставини за яких вони були знайдені, за наявності зізнань, занотувати зізнання та отримати підпис підозрюваного під ними, а якщо зізнань немає, докладно описати зв'язок між доказами та справою окремим документом. Все це треба підшити й подати Паттерсону на стіл, бажано в той же день, що відбувся арешт. Потім готуєш текст виступу для журналістів, його теж затверджує Паттерсон. Говорити журналістам щось окрім "ми займаємося цим" до офіційного розкриття справи, суворо заборонено, ― Моран серйозно поглянув на Бонда. ― Ніяких таємних інтерв'ю, "розказати другу за кухлем пива" і таке інше. Серйозно, запиши хоч на лобі, це залізне правило, за недотримання якого можна вилетіти не тільки зі штабу, але і з міністерства.

― Я все це і без записів чудово запам'ятаю, ― відмахнувся Бонд роздратовано. Тон яким з ним говорив Моран, особливо оці зауваження, був йому не до вподоби, складалося враження, що Моран чи то вважає Бонда за сопливого новачка у справі, чи просто не полюбив його з першого погляду. Хотілося вірити, що це надто поспішний висновок і далі Бонд зрозуміє стиль спілкування цього хлопця. ― Хоча система бюрократії звісно вражає. Ви ведете облік кожному доказу і свідченню в процесі розслідування?

― Звісно, ― Моран звів плечима. ― Це економить час під кінець. Самописні пера в такому випадку дуже допомагають, тож знайди собі парочку, в столі мали залишитися, там же має бути чистий блокнот, я клав минулого тижня, сподіваюсь ще ніхто не встиг його вперти.

Бонд одразу ж перевірив стіл. Блокнот був на місці, та й кілька пер та звичайних ручок очікували його в тому ж ящику.

― Попри весь ваш незадоволений вигляд, ви готувалися до прийняття нового напарника, ― відмітив Бонд з усмішкою. У Морана смикнулась брова. Схоже, це було зайве зауваження.

― Не задавайся, ― похмуро буркнув Моран. ― Перший тиждень займатимешся папірцями і якщо за той час не з'їдеш з глузду, візьму тебе на опитування свідків в будинок для старих.

― Ви жорстокі, пане Моран! ― Бонд скорчив страждальницьку гримасу. Ні, звісно він не думав, що його з першого ж дня потягнуть на великі справи, але цілий тиждень за папірцями? Це було аж занадто… Хоча це шанс познайомитися з іншими, звісно, та все ж сидіти цілий тиждень за документами точно не входило в плани Бонда.

― Життя жорстоке, ― спокійно парував Моран. ― А поки ми закінчили зі вступним словом, зроби ласку, віднеси теки, що на твоїй полиці в архів. Це закриті справи твого попередника, тобі доведеться заповнювати полицю по новій. Фред тобі зараз допоможе, зробиш ласку, Фреде?

Хлопець, що сидів за дверима і весь цей час не припиняв щось строчити на своїх папірцях, підняв на Морана втомлений погляд. Здається іти він нікуди не хотів.

― Не треба допомоги, не думаєте ж ви, що я від цього зламаюся? ― Бонд насмішкувато кинув погляд на поличку. На ній стояло лише чотири теки. Дві з них були зовсім тоненькі, але дві інші були щільно набиті звітами і описами, тож мали важити кілограми по два-три кожна. Близько семи кілограмів разом буде. Не проблема навіть якщо тягнути їх в руках, а не магією. Чого це Моран вирішив, що йому потрібна допомога? ― Впораюся самостійно.

Моран зітхнув. А потім знову поглянув на Бонда. В район грудей.

― Як скажеш. Коли повернешся, влаштуємо маленьку дуель, подивлюсь на що ти здатен. Я довіряю Паттерсону, але і сам би хотів пересвідчитися.

― Та не питання!

Бонд дістав паличку. Один помах і теки злетіли з полиці, слухняно склалися в стосик і посунули слідом за Бондом в коридор. Двері за ними, стосиком і Бондом, закрилися самі собою, але трошки гучніше, аніж мали б. Бонд був злий. Не може, не може такого бути, що цей зазнайкуватий аврор відчув у ньому стать. Бонд був певний, що добре постарався з маскуванням сьогодні зранку: вкоротив світле волосся, трошки підправив риси обличчя, так щоб не сильно від своїх відрізнятися і легше було підтримувати, але все ж виглядати мужніше; старанно заховав обриси талії та грудей, додав трохи в плечах. І все ж зараз, він абсолютно точно був впевнений, що Моран запідозрив в ньому жінку. Запідозрив і поводив себе відповідно, хоч і досі грубо. Засранець. Бонд йому ще покаже. Моран сам буде плакати як дівчисько на їх тренуванні.

Минаючи дзеркальну панель на стіні, Бонд краєм ока помітив, що від люті біляве волосся стало відливати рудим, а очі буквально потемнішали до насичено синього кольору. Він кліпнув, видихнув, поправив сірий костюм. Все повернулося в норму. Такі трансформації зараз були б недоречні.

Однак того дня Бонду довелося гарно постаратися, аби не втратити контроль над змінами у своїй зовнішності на емоціях. Особливо ― під час імпровізованої дуелі з Мораном, яку вони проводили в шафі, розширеній всередині до розмірів повноцінної тренувальної зали. Хай там яким був неприємним Моран в розмові, в бою дійсно хотілося бути на його боці, як і казав Паттерсон. Не лише тому, що він створював заклинання так швидко, що лише встигай відбиватися, і являвся за спиною, варто було на мить втратити пильність, але і тому, що він, щоб його дракони згризли, не цурався користуватися перевагою у фізичній силі. Магічні сутички на те і магічні, що відбуваються не на кулаках!

"Маленька дуель" затягнулась майже на пів години й жодну секунду з цього часу Бонд не почувався у виграшні позиції проти Морана. Може було кілька разів, коли він майже повірив, що проб'є його захист і зможе затримати Морана достатньо, аби мати змогу втекти, однак надії на перемогу не було взагалі.

― Монстр, ― пробурмотів невдоволено Бонд, коли Моран заявив про перерву, і важко видихнув, опускаючи паличку. Нарешті можна трошки розслабитися і проаналізувати бій. Моран використовував виключно паралізуючі заклинання та більш-менш звичайні щитові чари. Кілька разів намагався зв'язати Бонда, один раз мало не спіймав його у силовий захват і Бонду тоді справді пощастило встигнути роз'явитися. Отже, в бійці він бере швидкістю та простотою заклинань: ті що вивчені та відточені практикою не потребують багато часу на формування, тож дозволяють використовувати їх дійсно швидко. Бонд думав, що створює свої заклинання достатньо швидко, не просто краще за пересічного мага, але і на достатньо високому рівні, як для аврора. Та Моран був швидшим, та ще і не стояв на місці. Мабуть, наступного разу його для початку треба загальмувати, змусити потрапити в пастку, а вже потім розбиратися, адже складно попасти по магу, що скаче по всьому залу, та ще і норовить тобі руку зламати звичайною грубою силою.

― Ти непогано тримався, ― зауважив Моран. Звідкись з темного кута зали він приманив чарами дві пляшки води, спіймав їх однією рукою і простягнув Бонду. ― Значно краще, ніж я очікував.

― В мене складається враження, що ви думаєте наче вам підкинули студента-новачка, а не повноцінного співробітника, ― відказав Бонд сердито. Пляшка з водою була дуже доречна, дуель дійсно була гаряча. ― Нехай мій вік, чи статура не вводить вас в оману.

― Справа не у віці та не в статурі. Я взагалі не знаю скільки тобі років, Паттерсон вирішив не давати мені твоєї особової справи, ― Моран відкрив свою пляшку і зробив кілька ковтків. Бонд з якимось вдоволенням подумав, що хай там як, а цього самовпевненого хлопця він теж поганяв добряче. ― Я просто не готовий довірити спину першому ліпшому незнайомцю, от і хочу дізнатися на що ти здатен. Нічого більше. Щоб ти там собі не надумав, я не маю упереджень стосовно новеньких і того, як вас набирає Паттерсон.

― А поводитесь так, наче маєте, ― насуплено відказав Бонд, закриваючи свою пляшку. ― Хоча стосовно довіри, я можу зрозуміти, нам обом потрібен час, аби звикнути одне до одного, чи не так?

Моран поглянув на нього. Знову. Знову цей чіпкий, уважний погляд. Бонд зловив його, зазирнув в очі Морану і з подивом відмітив незвичний колір: карі навколо зіниці і зелені по краю райдужки. Темно-зелені, як сосновий ліс.

― Говориш на диво розумні речі.

― Я що, виглядаю тупим?

― Ні.

― Тоді до чого це зауваження "на диво"? ― Бонд випростався і схрестив руки на грудях. ― Пане Моране, я ваш напарник, а не підлеглий. Годі вашої поблажливості. Мені не до вподоби таке ставлення і я певно на нього ще не заслужив.

Моран закотив очі та тихо цикнув.

― Добре. Вибач.

"Ого, він що, дійсно перепросив?" ― Бонд точно не очікував такої реакції, однак треба визнати, вона була нормальною. Була б навіть дорослою, якби не оце закочування очей.

― Однак нам дійсно ще треба притертися.

― Можемо почати просто зараз. У вас же є справи в роботі, певний, разом розберемося швидше! ― Бонд всміхнувся і схилив голову набік. Якщо вже Моран готовий трошки поступитися своєю пихатістю, то варто брати з ситуації все. ― Навряд паперова робота допоможе нам потоваришувати, тож логічно почати хоча б з опиту свідків, підозрюваних або пошуку вашого проклятого столового срібла.

― Ні, ― різко відрізав Моран. ― Спочатку вчишся заповнювати документи зі старим, Джеком. З тебе не буде ніякої користі, якщо ти розкриєш справу, але не підготуєш документацію. Тож сьогодні робиш опис того срібла, що вже лежить в мене на столі, Джек перевірить і я потім гляну як повернусь. Як закінчиш, можеш бути вільний на сьогодні.

― Та ви знущаєтесь! ― вигукнув Бонд. Так різко йому крила ще не обламували.

― Скиглиш, як студент-новачок, ― Моран прибрав паличку у задню кишеню джинсів і окинув Бонда поглядом. ― Ти ж наче хотів аби я ставився до тебе серйозно. То тримайся серйозно. Як тільки вивчиш правильне заповнення всіх необхідних документів, візьму тебе в справу. Не раніше. Тож постарайся розібратися швидко.

З цими словами він рушив повз Бонда на вихід з зали-шафи. Лише проходячи повз, скинув руку і несподівано дав Бонду щигля. Прямо по лобі. Не сильно, але неприємно, зненацька, після чого спокійненько пішов собі далі.

― Засранець… ― прошипів Бонд і коротко змахнув паличкою. Дрібне, пакосне заклинання мало зробити в вузьких, піжонських, чорних джинсах Морана дірку, прямо на дупі. Однак Моран зник за дверима перш ніж заклинання його наздогнало. ― Останній засранець.

Бонд зітхнув і підняв погляд до стелі, дерев'яної, як і мало б бути в шафі. Вдих-видих, треба заспокоїтися. Як би йому не хотілося цього визнавати, але попри всі грубість, впертість та просто жахливий характер, Моран був абсолютно правий стосовно документації. Її просто треба навчитися заповнювати.

***

Моран повернувся в кабінет вже під вечір, коридори міністерства були майже порожні й лише окремі працівники цілодобових служб поодиноко блукали великими залами. Чергові аврори нічної зміни не блукали, а цілком спокійно байдикували в кабінеті штабу. Коли Моран перетнув поріг, там на нього чекали Джек і Лестрейд, які ліниво грали в карти.

― Я думав, що ти сьогодні одразу додому підеш, ― зауважив Джек, коли Моран, не знімаючи пальта, широким кроком пройшов до свого стола і кинув на нього товстого робочого блокнота. ― Невже щось сталось з твоїм неоціненним сріблом? Чи новеньке щось приніс.

― Та ні, просто вирішив зазирнути як у вас справи, ― він поглянув через плече Лестрейда в його карти та тихо хмикнув. ― Як там мій новенький? Закінчив з папірцями?

― Ти здивуєшся, але закінчив ще до четвертої, ― Джек поклав свої карти на стіл і вказав на робоче місце Бонда. ― Я дав йому зразок, пояснив як робити опис доказу, де взяти твої замітки до всього цього і він доволі прудко з усім розібрався. Наскільки я бачу, навіть без помилок пише.

― Он як? ― Моран озирнувся на стіл Бонда. Там охайним, самотнім стосиком лежали звіти, а біля них ― коробка зі злощасним сріблом. ― І що ж він робив після четвертої? Втік?

― Ні, ― Джек весело всміхнувся і відкинувся на спинку свого крісла. ― Пішов десь о шостій, навіть затримався трохи. Весь вільний час він балакав з нами, з черговим сусідів, про тебе багато розпитував.

Джек зробив паузу, уважно дивлячись на Морана, який саме пройшов за стіл Бонда і сів читати зроблений опис. Ставити питання той не поспішав, тож Джеку довелося додати:

― Дуже багато розпитував, особливо про професійну діяльність, тож я дав йому почитати газетні вирізки про тебе.

Моран зиркнув понад папірцями на Джека.

― Серйозно?

― Абсолютно.

Лестрейд, що до цього лише спостерігав за ними двома, тихо розсміявся.

― Що б ти там не думав, Моране, але газети ― найшвидший і простіший спосіб про тебе розповісти. Після тієї гучної справи з каналом контрабанди проклятих китайських ляльок, газети тебе люблять.

― Справи, яку я не розкрив, ― похмуро нагадав Моран, повертаючись до перечитування проміжних звітів Бонда. ― Я просто перервав канал постачання, бо ті ляльки вже наробили біди. Хто саме стояв за схемою, я так і не дізнався, бо…

― Бо бісів Артертон, так, ― закінчив за нього Джек. ― Сподіваюся Паттерсон не просто так язиком плескав і ця заноза в дупі якщо не сяде, то хоча б втратить будь-який вплив в міністерстві.

― І все ж ви розкрили справу попри те, що Артертон кидав вам колоди під ноги, ― Лестрейд поглянув спочатку на Джека, потім на Морана. ― Вам є чим пишатися, чи не так? Люди в безпеці ― це головне.

Моран важко зітхнув і відклав папірці, які уважно вивчав до цього.

― Ні, не в безпеці. Ми перекрили один канал, але скільки їх іще існує з іншим товаром? Скільки ще небезпечних штук попадає в Британію, а потім іде далі? Той канал я викрив випадково, якби не стрибнув у портал за тим засранцем Бейлом, ніколи б не знайшов ту базу, та мені ще й пощастило вибратися живим звідти. Ще одна дірка, пам'ятаєш? ― він вказав на свої груди, де лише зо два тижні тому були пов'язки під сорочкою. ― Повторити таке я не візьмусь. Тому все що мені приписує Віщун сильно перебільшене і взагалі наполовину брехня, ― він кинув похмурий погляд на Лестрейда. ― Тож наступного разу давайте без газет.

― Як скажеш, як скажеш, ― Джек на це хрипло розсміявся, поки Лестрейд намагався сховати погляд. ― Просто в мене справді не було часу як слід пояснити, а твій Бонд, схоже, взагалі новинами останні кілька років не цікавився. Як з місяця звалився, чесне слово! Не знав навіть про зміну директора у Гоґвортсі, уяви собі.

Моран, що тільки но повернувся до паперів, знову глянув понад ними на Джека.

― Тобто він знав як пройти в архів міністерства, але не знав останніх новин?

― Ловиш на льоту, ― Джек йому підморгнув. Моран задумливо насупив брови іще більше, ніж зазвичай і потягнувся до кишені свого пальто. ― Ні-ні, Моране, ти не димітимеш тут своєю гидотою! ― одразу ж запротестував Джек, лише помітивши цей рух. ― З цигарками вали на вулицю, або ж додому, твоя зміна давно закінчилась.

― Коли це мене турбували терміни зміни, ― Моран всміхнувся, показово дістав пачку, взяв до рота цигарку і роз'явився прямо зі свого стільця, прихопивши з собою записи Бонда.

― Він неможливий, ― пробурмотів Джек, беручи свої карти зі столу. ― Але я готовий поставити десять галеонів, що пройде місяць-другий і він буде співати хором з нашим новеньким. Залишилося сподіватися, що Бонд на нього позитивно вплине.

― А мені здається він втече за пару тижнів, ― зітхнув Лестрейд, поглядаючи у свої карти. ― З того, що я встиг побачити, ваш новенький ще зовсім зелений стручок, не витримає він Морана, не той тип. Скільки вже Моран напарників вижив? Шістьох?

― Вісьмох, якщо рахувати тих, що бігли від нього за тиждень, ― поправив його Джек. ― Якщо ти такий певний, як щодо парі?

Лестрейд поглянув на нього невдоволено, очевидно не готовий ставити гроші на свої прогнози. Та знадобилося всього три секунди зорового контакту, аби він тихо цикнув і простягнув долоню Джеку.

― Закладаюсь, що вони не спрацюються і в цей же день наступного року буде наш Моран знову одинаком.

― Гарне формулювання, ― Джек криво всміхнувся і потиснув простягнуту долоню. ― Але за рік вони будуть таким дуетом, що весь Лондон гудітиме. Я приймаю ваше парі, пане Лестрейде.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Данаріс
25.02.2023 18:16
До частини "1. Все буде добре"
Спойлер!
Ой знали б вони, завидки Бонд виліз, то не говорили так про нього! Цей жінкочоловік всім сраки надере своїми ніжними руцями! Можна я під кожним розділом буду писати, що ти вбила Морана, поки не переконаюсь в тому, що ти його таки не вбила? 👀
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • YayaTyts
  28.01.2023 00:19
  До частини "1. Все буде добре"
  Спойлер!
  Ну як же так? 25 грудня мене просто розтоптало, але краще вже відразу, доки я не так прикипіла до героїв. Бо звикання буде однозначно! Бонд з "його" маскуванням; набором всякої всячини у диво-кишені для показухи, яку Моран обламав); думки про сивину на чорному волоссі; міцні словечка — щоб його дракони згризли; спроба проробити дірку в джинсах на дупі — просто шик! Ну як тут не полюбити такого персонажа? А Моран? Це ж милий мужлан Моран! P.S.: прокляті китайські ляльки?🤝 І головна фраза цього розділу для мене — "...не спрацюються і в цей же день наступного року буде наш Моран знову одинаком".  Бо одиноким може бути Бонд😭 (о, я оптиміст і до останнього віритиму у воскресіння) спойлери то я уникала)))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Наталя (BurningBright)
  28.01.2023 11:37
  До частини "1. Все буде добре"
  Спойлер!
  Дуже наївно з вашого боку думати, що "краще відразу", кхм Ця сюжетна лінія розбиватме вам серце ще довго. А Бонд з Мораном - це любов з перших рядочків. Хоча може і не з перших, але все одно любов)) Насолоджуйтеся!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше