15. Підкидьок

— Тад? — жінка по той бік з'єднання говорила глухо та втомлено.

— Я, — глухо озвався він. Власний голос був сиплий та низький. Погляд зачепився за незнайомий пейзаж за вікном та яскраво жовті бліки на легких фіранках. По центру вікна стояла якась квітка в горщику, припилюжена та злегка зів'яла, не підлита.

— Говори, поки я маю час, що ти хотіла? Він міг додати, щоб обійшлась без зайвих вибачень і стогонів, від них відверто нудило. Та промовчав. Не хотів робити цю розмову ще жорсткішою ніж вона була. Слабак. Або дурень.

Це вже як глянути. Ранок зустрів його тишею. Мірним перестуком годинника… порожнім ліжком. Підітканий ковдрою зі всіх боків, Тадеуш навіть на мить відчув себе гусеницею, закутаною в кокон лялечкою.

Любчик, схоже, встиг піти на роботу. Записок не лишив, однак на телефоні висвічувалось декілька непрочитаних повідомлень від нього. Тад їх не чіпав. Вирішив для початку розібратися з мачухою.

Жінка трішки помовчала. Тад же, відчуваючи незвичний спокій, пройшовся по чужій порожній квартирі та набрав води в перше ліпше горнятко. Від того простого дійства раптом уподібнив себе до злодія, який без дозволу рухає чужі речі.

— Я, мабуть дарма прошу, — нарешті почала вона, — але ти завжди був хорошою і талановитою дитиною…

Слухав дурнуваті характеристики та поволі підливав висушену землю в горщику. Стирав пилюку пальцем з нижніх м'ясистих листків. Без такого відвертого шару пилу та рослина вже не виглядала такою кволою та занедбаною.

Вода певний час затрималася на сухій землі, зібравшись в округлі краплі, а потім почала повільно всотуватися і через мить потекла підвіконням. Тарілки, яка б мала ту вологу зібрати, не було. Любчику б дати по пальцях за таке.

Тадеуш зітхнув і пішов шукати якусь ганчірку. Було негоже заливати чуже підвіконня землею.

— Що тобі треба? — зрештою перебив він мачуху і знову зіштовхнувся з її важким сопінням. Вона мовчала так довго, що Тад вже хотів скинути дзвінок. Однак, Тетяна все ж забурмотіла. Від її слів в голові вмить стало порожньо.

— Твій батько хворий. Нам потрібно зрозуміти чи ти сумісний, чи зможеш бути донором. Будь ласка, допоможи…

Вона ще щось верзла.

Тадові було самотньо і холодно. Ті її нісенітниці були схожі на те, як веліти висушеній екібані цвісти та плодити.

Чи Тад їм винен, що для нього це прозвучало настільки дико? Чи винен, що не відчув ні жалю, ні потреби бути біля батька поряд вже і негайно?

— Це дуже тупий жарт, мамо, — якось геть глухо відповів Тад і відкинув телефон на ліжко. Застиг, дивлячись як прозора вода розтікається і скапує на підлогу, несе з собою чорні крупинки.

Тихе відлуння коротких гудків донеслося до нього не одразу і тільки тоді він усвідомив, що навіть не збив той дзвінок, перед тим як пожбурити телефон у сторону.

Мабуть, надія дійсно вмирає останньою, раз матінка Таня шукає допомоги підкидька. Наче факт наявності спільного проживання пересилить те, що генетично Тад для батька ніхто.

Здавалося, що його тіло в раз поважчало. Так ніби матеріальність отримала кожна його думка і бажання, щоб через мить укластися в ноги та в руки, змусити скорочуватися м'язи та передавати імпульси по нервах: болісні та нестримні. Якось геть не до ладу згадалася та перша ніч: Макс схилений над його синцями та обіцяючий мститися за кожен із них.

Цікаво, якби Тад тоді сказав йому:" Я згоден, мсти", — щоб тоді було? Чи була б ця розмова і, чи були б ті важкі пів року? Тад не міг відгородитися від цієї думки і не міг сказати, що не хоче тої помсти. Ще й як хоче. За кожен синець і за кожен слід від пряжки… за кожне Максове бажання… від всієї своєї душі й до чорної безтями прагне.

Так по дурному.

І так дратує… тепер думати про це.

***

Питання власної спраги за помстою нагадувало про себе ще не один день. Зранку Тад займався в парку, вечорами ходив в тренажерку. Між тим пропадав на роботі. Періодично дивився на телефон в дивному очікуванні, що знову подзвонить мачуха, але та наче забула. І все було абсолютно звично у цих наступних добах збалансованого буття, окрім одного — Тад безтямно і тривожно чекав. Чекав чергових слів мачухи, ще однієї провокуючої листівки й… Любчика.

Йому здавалося, що кожної наступної миті щось відбудеться таке, від чого не зможе ні втекти й сховатися, ні проігнорувати. Звичайно, від такого розвитку власної параної йому було не солодко. За останній тиждень він раз п'ять поривався подзвонити до Любомира і сказати, що звільняється і їде. Ще декілька раз йому норовилося подзвонити до слідчого по своїй власній справі і запитати чи все добре, чи часом нічого не змінилося, і чи раптом ніхто не вийшов на волю? Щоб цього не робити, він закидав телефон якнайдалі удома, або глибше у шафку на роботі.

Дурні думки впиралися в той факт, що йому навіть не було з ким поділитися ними, спустити їх. Вчепитися ними, як мацаками в когось, і тримати до скону. І тут вкрай не підходив психолог. Бо людина та підтримувала виключно робочі, тимчасові відносини. Так би мовити "на вимогу". Тад же на силу зізнався собі, що хотів когось постійного і теплого біля себе. В кого б він міг врости емоціями та надіями, страхами.

Це було схоже на щось середнє між "хочу пригорнутися" і "хочу поскаржитися" обов'язково щоб тримали в міцних обіймах і не рухалися.

Біда того бажання була у тому, що мама, яка б так пригорнула, давно була на небесах, а мачуха і батько… десь.

І ось знову… Ловити себе вкотре за мовчазним вивченням екрана телефона в очікуванні дзвінка мачухи чи співробітника — дивна річ. Це схоже на слабкість, легку паніку, тривожність, нав'язливу ідею. І годі зрозуміти в яких воно усе пропорціях і що насправді краще.

У будь-якому разі це схоже на "я готовий до змін".

Чомусь тільки у кінці тижня, поміж купи робочих груп у месенджері, Тадеуш помітив все ще не прослухані та не прочитані повідомлення від Любомира. Власні вуха вмить почервоніли від відчуття власної пришелепкуватості та ідіотизму.

***

— Хей, Тад, — вдоволено стрекотіло голосове повідомлення, — ти спав, тому я вирішив тебе не будити. Якщо дзвонитиме Захар, пошли його. Схоже йому на бубочку міль наступила. Якщо захочеш їсти, холодильник у твоєму розпорядженні. Якщо захочеш забратися, просто захлопни за собою двері, вони на автоматичному замку. Але май на увазі, назад повернешся тільки зі мною. Бажаю гарного дня, скрипалику.

— О... I ще одне. Якщо ти раптом вирішив удати, що нічого не трапилось, або ж зробити з цього всього пригоду на одну ніч, хоча б попередь мене, щоб я не відчував себе дурнем.

Ще нижче під обома голосовими повідомленнями йшло опитування з вкрай дивними питаннями. Тад читав їх і здавалося, що з ним тут насправді не в відносини, а так ніби на роботу приймають.

Серед простих анкетних звичностей на кшталт улюбленого кольору напою і страви траплялися і досить неочікувані, наприклад: що ви вдієте, якщо з вами трапиться ось така ситуація. Перелік ситуацій був настільки різноманітний і довгий, що Тад зрештою просто відписав: "Навіть ліньки читати, пропоную замість ось цього всього свої два варіанти подій: нах…й і відсм…кчи. Сподіваюсь не варто розшифровувати трикрапки?"

Коротке повідомлення датоване "сьогодні" навпроти минулотижневих розлогих Любчикових, виглядало грубо і не доречно. Та видалити Тад те гидотство не встиг.

Миттєва Любчикова відповідь була як сніг на голову і викликала мурахи по шкірі.

— Мене тішить, що ти відкинув варіанти "нічого не було" і "на один раз", котику. — прикрасив він те діло смайлами.— І мене повністю влаштовує, що варіант з на**й, що з відсмо*чи. Але Тад, твоя здатність приймати рішення запаморочливо повільна. До вечора."

Якби хтось пхнув зараз Тадеушу у руки дзеркало, він би помітив на своєму обличчі дурнувату усмішку. А так, все що йому лишалося, дивитися на коротку відповідь, легко прийнятий в оборот посил, і якийсь новий рівень спілкування.

Раптом стало значно легше: одна з-поміж його особистих проблем і тривог, різко перестала мати значення.

----

Зауваження від Автора:

Я чесно здивувалася що у слова "підкидиш" є варіант "підкидьок".Але, зрештою, чому б йому не бути?

Тад трошки бубочка тут. А Любко неймовірно терплячий. Сподіваюся, вони не пересваряться найближчим часом. З тим, як я вирощую персонажів в суб-особистості усе можливо.

Хочу також зазначити, що у ці главі використано аж 339 слів, які викликали в мене сюжетний ступор місяць тому. Тобто, я їх написала ,плануючи свій сюжет, однак... Персонажі вперто не хотіли рухатися, перш між тими Тадовими страхами і його першою зустічу з Віктором не з'явилися ті метання по танцювальному залу, відділок, лист, дзвінок мачухи, і зрештою Любчик.

Сюжетна дірка, яка не давала мені писати, виявилася довжиною в 8 глав.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Маріан Ґрот
24.02.2024 02:54
До частини "15. Підкидьок"
І не сказав би, що сюжетна дірка, але спроба уявити без тих 8 розділів - не те, різко було б А так... такий шмат розвитку показали!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • B der Line
  22.02.2024 01:22
  До частини "15. Підкидьок"
  Спойлер!
  Надоїдлива мачуха дратує невимовно. Як раз дуже хороше заходить на контрасті зі спокійною ранковою діяльністю Тада. Все ніби-то дихає умиротворенням, спокоєм, а тут на тобі. Знову нервозність і "життя, внутрішньо поставлене на паузу"(((. Трохи боюся, що Тад на нервах щось утне, що ускладнить його і без того нелешке життя. Та схоже, що він тримається. Молодець. Моя психологиня, напевне, назвала би хорошим знаком, що Тад рефлексує власну самотність саме в такому ключі. І вловлює у себе чітке осмислене бажання бути з кимось, з кимось постійним. Для людини, чий внутрішній світ було майже зруйновано агресією, це великий крок до зцілення. А куди подівся Любко, що Тад його не роботі не бачив увесь тиждень? Відрадно дивитись, як перлинка хоче, щоб її знову полоскотали)). Відповідь Любчика просто блиск. Здається, я вже писала, але хочеться ще раз наголосити. "Твоя здатність приймати рішення запаморочливо повільна"))). Ах))).
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Міло Севіч
  22.02.2024 08:06
  Спойлер!
  Рефлексія дуже хороший метод для самостійного заняття з собою. Я спілкувалася з психологом лише раз і те коли вже була не в стані впоратися зі своїми бажаннями та непохитними обставинами. Це дійсно допомагає. Мені допомогла єдина розмова. Але по суті для мене робота тоді звелася до чіткого поставлених питань і чіткої відповіді на них. Вичленення непереборних обставин, власних фізичних і ментальних можливостей, віднаходження консенсусу. Зрештою для того щоб власна голова залишалася в відностеій стабільності доводиться жертвувати чимось, в тому числі власними бажаннями. Я зазвичай починаю у аналіз себе і коригую там де можу самостійно. Рефлексії Тада не списані з мене, але побудовані по тому ж принципу, він глибоко усвідомлює себе і свої потреби. Щодо Любчика, о тут в мене мабуть завтик з поясненням. Хотіла вказати що він працює в окремому офісі і їх робочі години не пересікаюттся. Всі його навішування в клуб в більшості випадків робочі але щодо Тада там "власні ініціативи" в позаробочий час" . Зрештою менеджера по персоналу алу набирають працівників, а хороші менеджера ще й "ведуть їх". Мені пощастило працювати з професіоналами свого часу, які і хороші спеціалісти і хороші психологи , і чия робота націлена щоб створити комфорт в робочому процесі.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • B der Line
  22.02.2024 19:37
  Спойлер!
  Я вважую рефлексію невід'ємною частиною мислячої особистості. Не знаю, як взагалі люди живуть без цього. (Можливо, вони від того щастивіші навіть, хз))))).
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Міло Севіч
  22.02.2024 20:39
  Спойлер!
  Думаю просто люди між собою відрізняються глибиною свого аналізу . От чи рефлексують злочинці і аб'юзеои і про що... Хз
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • B der Line
  11.02.2024 19:52
  До частини "15. Підкидьок"
  Спойлер!
  Радує, що Тад усвідомлює власну потребу в емоційній близькості. Спочатку хотіла написати, "що у нього є потреба...", але згадала слова своєї психологині))) Вона казала, що у всіх людей є ця потреба. Навіть у тих, хто відчуває, ніби їм ніхто не потрібен і краще бути самому. Дякую, ваші твори і розмови з вами дають мені багату поживу для роздумів. По-хорошому, я вже маю вказати ваше ім'я в анотації до свого нового дітища. П.С. Як це безсердечно -- не розповісти читачам про найцікавіще))). Як вдалося Тадові подолати власний блок та провести цілу ніч наодинці з малознайомим хлопцем, і навіть заснути?! (як не дивно, мене навіть не еротичні подробиці цікавлять, хоча і вони теж))). П.П.С. Любчик тут просто котик. Його відповідь на грубість Тадеуша приводить мене в захват).
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Міло Севіч
  11.02.2024 20:18
  До частини "15. Підкидьок"
  Спойлер!
  Я не проти щоб мене десь згадували, якщо мене там не грозяться калічити ))))) І мені цікаво насправді, про що там буде в тій книзі
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Міло Севіч
  11.02.2024 20:17
  До частини "15. Підкидьок"
  Спойлер!
  Страх. Він наляканий листівкою і той страх з'їдає те що слабше. Взято з власного досвіду. Коли та проблема яка лякала найбільше стала малозначною на фоні нової
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • B der Line
  11.02.2024 20:34
  Спойлер!
  Хмм.... але в такому випадку для Тадеуша мало все пройти, як в тумані, бо деперсоналізація/дереалізація іще більше проявляється, по ідеї... В будь-якому випадку мені ДУУУЖЕ цікаво, що він тоді відчував, що думав, як це було. Ну хто про шо, а я про своє))) Я просто це питання зачіпаю у власному творі (особливо в іще не написаному розділі))), тож просто цікаво, як хто його може висвітлювати зі свого боку.
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Бася Каллиган
  08.11.2023 02:25
  До частини "15. Підкидьок"
  Думаю, що зрештою - так чи інакше - між тими двома все буде гаразд. Сподіваюсь))) А от що буде з батечком і мачухою - навпаки, дуже цікавить! Так, я дуже кровожерливий читач, збочений на справедливості й кармі! І хочу побачити сцену, де батько буде тримати звіт з генетичним аналізом Тада й процентами сумісності! І, авторе, відсипте йому УСВІДОМЛЕННЯ ВСЬОГО - я вас благаю!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Міло Севіч
  08.11.2023 06:06
  До частини "15. Підкидьок"
  Скільки там найвищий... 99.9..на батьківство.... Жорстокий світ, повен брехні, де найкращий скарб вірна і не підроблена інформація... У вас колосальне відчуття того мого сюжету. Не знаю, якими шляхами мене до тих сцен приведе, але сподіваюся, що це буде цікаво
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Бася Каллиган
  09.11.2023 06:25
  О! *радію, що втрапила на близьку творчу вібрацію і споріднену душу автора* Наснаги вам і здоров*я, чекаємо що ж воно буде далі!)))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Міло Севіч
  09.11.2023 09:07
  Дякую. Сподіваюся, що темпи написання не спадуть))) Я тільки зранку виклала главу, і вже пишу продовження ХD
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Ія Лін & Ізумі Хо
  07.11.2023 20:04
  До частини "15. Підкидьок"
  як в таких парах все складно.. навіть послати не факт, що вийде))) чи то послав на... чи запросив на ... до себе - хз як зрозуміти) певно не вистачає смайлів у смс, ну і пояснення, яких саме)) а от на рахунок тої його психічної тендітності.. недоламав його Макс.. надто він ще дитина, навіть трошечки дивно... але цікаво)))
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше
 • Міло Севіч
  07.11.2023 20:33
  До частини "15. Підкидьок"
  Тад змінював себе силоміць. Я дуже хотіла показати цей контраст між напускною та агресивною брутальністю і вкрай м'якою начинкою (якщо це так можна назвати) по суті зараз зовнішній вигляд і мова Тада це як броня, але не більше. О мені теж сердечок не вистачає ;)) Дякую за коментар!
 • Поскаржитися
 • Антинаціональний контент
 • Диверсійна діяльність
 • Спам
 • Іншомовний контент
 • Порнографія
 • Порушення авторського права
 • Інше