Самоцвіти Буревія

Поїздка в місто і вдалася, і не вдалася: Дана привернула увагу вісників, і тепер незадоволений Петрон тримав газету, де великими буквами красувався заголовок: "Таємнича незнайомка поряд з герцогом".

— П'ята гілка? Кислий плід? —  усміхнулася Грянка. — Як добре, що я не виходила.

— Тоді тут би була інша назва: "Графиня Ранкова поряд з герцогом Садовським", — констатував Петрон. Кислота на його обличчі змінилася легким задоволенням, напевно, уявив цю картину. Не дочитавши статтю, віддав газету Дані. — В столиці багато колишніх жителів Темних Гір, вас, Грянко, впізнали б.

Дана пробіглася очима по написаному і згорнула губи в трубочку, ховаючи посмішку. 

— Все одно про тебе, моя вельмишановна подруго, тут згадується!

Графинька округлила очі, потягнулася за газетою, однак  герцог недаремно мав довгі руки, перехопив. — Але плоди з цієї гілочки кисло - солоденькі: по статті видно, що вас, ваша світлосте, дуже люблять. 

— Люблять, та не всі, — Герцог кинув погляд на Грянку, та відвернулася і задивилася на дощ за вікном. 

 Петрона він турбував. Відкрито зізнався в цьому за вечерею. 

 — Кажете, Соколи, ви не відчували  притягання Колодязя? А навпаки, спокійне умиротворення?

— Угу, — кивнув Хор.

—  Але ж це нормально.? Анж же брехав про притягання? — Дана глянула на Петрона,  очікуючи ствердної відповіді, однак він мовчав; озирнулася до Ромашки.

— Якраз і ні, притягання було. Зі слів Роба атмосфера там  зовсім не така, як ти описувала, далеко не  спокійна, і не лише через бійку з Анжем, — сказала та. — Коли він ступив на першу сходинку до Колодязя, його затягувало, як течією, однак не настільки сильною, щоб це непокоїло.  

— І що ви думаєте з цього приводу, пані Ромашко?

В  традиційно зеленому платті, по-своєму вишукана, вона дійсно заслуговувала на "пані", але так до неї звертався лише Петрон.

— Після того, як Дана розповіла сон про камінь у воді, я згадала одну давню історію.  Подейкують, коли Грифи захопили владу, статую Буревія вінчало дорогоцінне каміння… Гадаю, герцоге, далі ваша черга ділитися таємницями. Ми ж довірились вам, розповіли про сон, про Колодязь. Розкажіть же нам про статую, куди вона зникла?

Петрон відкинувся на спинку крісла, задивився на вогонь в каміні.

—  Де поділася статуя Буревія, ніхто не знає. А про каміння — правда. Коли перший Гриф захопив Храм, він зміг заволодіти лише одним, рубіном.

— Вогником! Вогник — це його улюблений камінь, той, що спалює магічні перепони!

— У нього не лише ця властивість, Дано, — усміхнувся герцог. — Так, саме цей рубін передається в спадок королівськими Грифами; однак він має побічну дію.

— Для врівноваження його магії потрібні інші, але їх немає, — сказала Ромашка. — Дозволивши заволодіти одним рубіном, Буревій поквитався з Грифами. І з тими, хто байдуже дивився на те, як плюндрується його Храм.

"Так, від самодурства королів Грифів страждали всі, включаючи жителів Великого Лугу."

—  Саме тому Анж схиблений  на пошуках каменів, купує їх за всяку ціну.  Проте, потримавши в руках, віддаровує, бо відчуває, що не ті.  Мушу  визнати, він досяг деяких успіхів і має кілька унікальних, таких, як голосові, наприклад. 

— Або бірюза, що звільняє від сітки, — вставив Хор. — Я досі не дізнався, чому вона кам'яніє.

— Так. Прикраси у люфаунів теж непрості. Самілла на очах змінилася після відвідування Темних Гір, витягти її звідти було неможливо, — Петрон кашлянув і повернувся до попередньої теми:  — Одні стверджують, що дорогоцінні камені Буревія залишилися на статуї, другі — що їх викрали, треті — що загубилися.  Коли в палац доставили Гримуар, повітря просто мерехтіло від магії, а  підземелля почало затоплюватися. Грифи занепокоїлися, але вода заповнила Колодязь і зупинилася. 

Від того Грифи спочатку захворіли, на них ніби упало прокляття.

Одні після заходу Сонця замерзали, інші, навпаки, згорали днем.

Можливо, посприяла дія чорного фосфорного каменю, того, з якого все й почалося. Згодом його помістили у Холодну Вежу, а над містом створити темний купол, Це допомогло,  Грифи вижили. Мої предки, — Петрон гірко посміхнувся, — відкинули авторитет бога, хотіли володіти світом, однак  виявилися залежними від Темних Гір.

А про Колодязь я мало знаю, — він потер підборіддя. — Лише те, що того, хто наближався, затягувало всередину. Гадаю, зараз, коли Гримуар повернуто в Храм Істини, цілком можливо, що Колодязь міліє.  Вода тягнеться за чарівною книгою. Якщо Дана і Хор не відчувають притягання, можливо, могли б зазирнути і перевірити.

— Так, охоче! — вихопилась Дана. 

Хор промовчав, міцніше стиснув її руку. Їм нарешті  вдалося сидіти поряд: Ромашка, в дусі від  підкресленої уваги  Петрона до її персони, великодушно це дозволила.

— І тобі не страшно? Брр. Від однієї лише теми нашої розмови дрижаки, — Грянка показово затремтіла.

— Ще зарано навідуватися в підземелля, — сказав Хор. —   Трохи пізніше. Купол Темних Гір значно посвітлішав, але поки міцний.

Всі глянули на Петрона.

— А тим часом пропоную відвідати Соколине Гніздо, — сказав він. — Зізнаюсь чесно, вельмишановні гості, мене почав непокоїти дощ, що з'явився разом з вами. Надто він затяжний.  Ну як, Дано, доставите дощу в Соколине Гніздо? Там він значно потрібніший. 

Дана усміхнулася. 

— Так, звичайно! Безсумнівно, дощ тут саме через мене, от поїду — і одразу перестане йти! — згадала Роба, котрий хвалився, що сигнальний звук затих саме від помаху його руки. — Хоча ваша пропозиція, герцоге, більше схожа на бажання випровадити вельмишановних гостей. Сподіваюся, це ніяк не зв'язано з тим, що на останньому уроці я добряче відлупцювала вашу племінницю?

— Ні, що ви! Однак деякі зміни в тренуванні будуть, — Петрон підняв палець. По добрій усмішці стало ясно, що він зовсім не сердиться. — Тепер я вас навчатиму особисто, і навіть прилітатиму сам, якщо у Соколиному вам сподобається. Про графік домовимося згодом.

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.
Фей
10.01.2023 17:48
До частини "Самоцвіти Буревія"
Рівень цікавості як завжди на висоті) 👍 Сподобалася тема з каменями Буревія. Щось підказує, що вони ще зіграють свою роль 💎🦅
  • Поскаржитися
  • Антинаціональний контент
  • Диверсійна діяльність
  • Спам
  • Іншомовний контент
  • Порнографія
  • Порушення авторського права
  • Інше