26.3

***

/З журналу «Сучасник», розділ «Новини освіти»./

/У сімдесят п’ять життя лише починається!/

Цього тижня всіма шанована мешканка Пагорбів Са Ра Шин, також відома як відьма Шесса, відзначила свій сімдесят п’ятий день народження, отримала диплом психолога і здобула ліцензію на консультування населення.

Пані Шин прославилася нестандартними методами вирішення сімейних конфліктів і побутових проблем. Її теорія «природної терапії» залучила багатьох послідовників і стала основою кількох наукових праць. Особливою популярністю користуються так звані «гаманцеві» дієти (наприклад, поблажлива «Тридцять щодня і ні монеточки більше» або сувора «Виживи на п’ять монет»), програми для схуднення «Крячині перегони» та «Красульки для красунь», а також курси для молодят «Персиковий гай».

Са Ра Шин приймає відвідувачів у хатині біля боліт, прямо за крячиним розплідником біля Ілошової гаті. З восьмої ранку до полудня прийом ведеться за записом, після обіду – в порядку живої черги.

За «красульками» треба звертатися до Ренса Леота, асистента пані Шин. Із собою мати підготовлений акваріум та монету на брошуру щодо правильного догляду за тваринами.

***

/З газети «Валесія», рубрика «Підсумки тижня»./

/Юна чаклунка дбає про сиріт і навколишнє середовище./

П’ять амулетів, створених Сонею Даля, продано з аукціону, виручені кошти підуть на благодійність.

Амулети дають легкий заспокійливий ефект і збільшують працездатність. Пані Даля відмовляється виробляти сильнішу магію, мотивуючи це тим, що чаклунство не має відігравати важливу роль у житті людей.

Зараз юна Соня є найвідомішою представницею народу шесс. Вона бореться за права дітей, позбавлених батьківського піклування, та регулярно бере участь у природоохоронних заходах. У майбутньому пані Даля збирається зайнятися юридичною практикою.

***

/З журналу «Благородне товариство для всіх», рубрика «Шлюбні правила»./

/Обраниця короля – хто вона?/

Чи існує ця таємнича дівчина? Думки королівського двору розділилися.

Одні стверджують, що прекрасна дама, завдяки якій характер Його Величності Фабіана помітно змінився на краще, – міф. Інші клянуться: загадкова красуня існує і навіть готові надати її опис.

За неперевіреними даними, дівчина-мрія значно молодша за короля, рудоволоса і норовлива. Вона невідома вищому світу і, можливо, є іноземкою.

Важко спрогнозувати, як позначаться чутки про неї на міжнародній політичній арені, проте правитель Іттерії вже відмовився від можливості династичного шлюбу і збирається віддати свою дочку наслідному принцу Ірсалії.

Також король Фабіан не заперечує, що може згадати приклад стародавніх королів і влаштувати добір наречених. Близьке оточення Його Величності повідомляє про дев’яносто дев’ятивідсоткову ймовірність цієї події.

Серця знатних красунь тремтять у передчутті дива. Кого вибере король? Чи залишиться він вірним своїй «дамі під вуаллю», як її називають у палаці, чи підкориться традиціям? А, може, Його Величність Фабіан віддасть перевагу політичному шлюбу?

Не пропустіть екстрений випуск нашого журналу, присвячений цій темі. Ми відкриємо завісу таємниць і розповімо, чому король таїть свої почуття. Всього за тиждень ви дізнаєтеся, хто був першим коханням юного принца Фабіана і чому Його Величність досі уникає серйозних стосунків.

У наступному номері на вас чекає ексклюзивне інтерв’ю з жінкою, яка позбавила майбутнього короля невинності. Сорок сторінок відвертої історії, жодної цензури та алегорій, а також подробиці свіжого скандалу у вищих колах.

«Швидко роби спадкоємця, або я сам його тобі зроблю», – сказав Його Величність на балу на честь підкорення Північного полюса, де були присутні очільники всіх відомств, правителі автономій та гості із сусідніх країн. Хто спричинив гнів короля? Слідкуйте за розвитком подій разом із нами.

***

/З екстреного випуску журналу «Благородне товариство для всіх»./

Шановні передплатники, із сумом змушені повідомити, що наш журнал закрито. Просимо вибачення за завдані незручності. Вартість сплаченої підписки відшкодовуватись не буде. Списки передплатників зараз у Служби Державної Безпеки Валесії. З найкращими побажаннями, редактори.

П. С. Будьте розсудливі заздалегідь, тому що на Далекій півночі дуже холодно, безлюдно, темно та страшно.

***

/З газети «Сучасна Валесія», розділ «Новини спорту»./

/Кубок вирішує все!/

«Якщо цього року я знову прийду першою, то облишу мотогонки», – стверджує Меліса Стау, часта героїня нашої рубрики.

«Цей кубок потрібен Лисиці лише для симетрії на полицях. Якщо організатори змінять його зовнішній вигляд, у перегонах поменшає на одного учасника», – заявляє князь Пагорбів Джі Лін Рі.

Це правда? І чи має князь право говорити про мотиви пані Стау? Ми провели незалежне розслідування і виявили шокуючі факти.

З достовірних джерел стало відомо, що майже всі свої нагороди Меліса Стау здобула або на спір, або від нудьги, або тому, що їй забороняли це робити. Лише за один кубок вона боролася всерйоз, але змогла посісти лише третє місце.

Журі конкурсу на найкращу крижану скульптуру побачило в роботі пані Стау неповагу до уряду і знизило бали. За словами члена журі, який побажав залишитися невідомим, крижаний папуга з хвостом павича і короною набакир, оточений свинями та зайцями, був зроблений бездоганно, але викликав надто явні асоціації і не міг потрапити на перші шпальти газет як переможець.

Що ж насправді пов’язує Мелісу Стау, короля та князя Пагорбів? Усі чули про «рукотворне прокляття», проте як пояснити той факт, що на деяких добре відомих у Валесії осіб воно не поширюється? Найкращі друзі його величності поза правилами? Що не дозволено бику, те дозволено тигру?

Чутки про те, що пані Стау перебуває у таємному шлюбі, ходять уже давно. Якщо вони підтвердяться, її дискваліфікують і усунуть від участі у перегонах. Це засмутить шанувальників Меліси, які не лише вболівають за її перемогу, а й прагнуть побачити на трасі вдосконалений мотоекіпаж із Пагорбів. Це стане гарною рекламою апарату конструктора-аматора Семі Ар Рі.

Справедливість чи видовище? Ми за істину, якою б вона не була, і після гонок обов’язково доведемо наше розслідування до кінця.

***

/З журналу «Економіка для народу», рубрика «Герої нашого часу»./

/Кролик на мільйон і «золоті» яйця, або Як за кілька років увійти до сотні найбагатших людей Валесії?/

Наш кореспондент здійснив непросту подорож у забутий богами куточок і з упевненістю може сказати: «В цьому світі можливо все».

Щоправда, є деякі нюанси.

Складників успіху лише три.

Перший: шеські кролики, також відомі як гризні, – ресурс, що вимагає особливих умов утримання і здатний збільшуватися в геометричній прогресії.

Другий: шеські гуси, також відомі як крячі, – ресурс нехай і не плідний, зате довговічний.

Третій: ексклюзивний контракт із військовими та фармацевтами.

«Все почалося з того, що я працював у розпліднику кряч і моя дружина дуже хвилювалася за мене. Вона зв’язала мені захисний костюм із шерсті гризнів, і одного разу він витримав атаку розлюченого самця. Коли я розповів про це, Айріс (дружина – прим. ред.) почала експериментувати з холодною та вогнепальною зброєю. Я збирався заснувати невелику сімейну справу, але вона наполягла на тому, щоб звернутися до Міністерства оборони. Тепер розробкою легкої «броні» і всякого такого займаються військові, а ми монополізували ринок шерсті гризнів та пір’я кряч. Їхній магічний ефект зберігається до восьми місяців, після цього вони стають звичайним пір’ям і шерстю.

Спочатку з нами намагалися конкурувати, але шеські тварини мешкають лише у гірській частині Пагорбів. Якщо переселити крячу до Валесії, за кілька років вона втратить більшість чаклунських особливостей.

Погрози також були… Недовго. Поки не стало відомо, що на нашому боці природа, магія та прокляття. Яке? Ну, те прадавнє. Алетіни Міллс. Дружина в мене розумниця і красуня, і коли питає у озброєного негідника, що приперся до нашого дому: «Чим тобі мій чоловік не догодив? Чи сам хочеш зі мною одружитися?», у відповідь обов’язково отримує згоду.

Люди все помічають… От як другу скам’янілість у королівський музей забрали, одразу злочинність у Пагорбах пішла на спад. Прокляття – це ж не жарти, та й Айріс після народження дочки погрожувала щодня прогулюватися містом і очищати його від негідників, щоб у майбутньому дитина могла спокійно ходити до школи.

І сторожові крячі добре допомогли. Кращих охоронців і не придумаєш. Одне погано: чомусь багато хто сприймає табличку «Перед несанкціонованим входом на територію знімайте персні та сережки, крячі ними давляться» як глузування, а потім вимагає повернути прикраси й оплатити протезування. Ну гаразд, на лікування грошей не шкода, а з прикрасами проблема – ніхто не хоче шукати їх в екскрементах.

Але загалом зараз усе спокійно. Ми ведемо переговори з фармацевтичними компаніями щодо крячиних яєць і сподіваємося, що скоро їх можна буде купити в кожній аптеці. Список хвороб та рецепти погодилися надати панове Іта та Ерн Даля, майстри шеської магії», – розповідає А Лі Шин, чиїй сім’ї належить АТ «Гризь».

У чому ж полягало знамените прокляття Алетін Міллс? Пан Шин стверджує, що всі відомі трактування є помилковими і розуміти слова великої співачки треба буквально.

«Негідник не отримає жінку з роду Міллс», – сказала вона надто емоційно, подарувавши нащадкам загадку на віки.

У наступному випуску ми продовжимо розповідь про А Лі Шина та Айріс Шин. Наш таємний агент влаштувався у АТ «Гризь» на дуже незвичну посаду «веселуна для гризнів». Переконайтеся, що ви підписані на наш журнал, і слідкуйте за новинами.

До зустрічі!

Якщо вам сподобалась ця історія, будь ласка, не забувайте про «вподобайки» та коментарі. Також мене можна підтримати на https://www.buymeacoffee.com/lenagryb ;)

Щоб дізнаватися про новинки, підписуйтесь на мою авторську сторінку.

Приємного відпочинку в чарівних світах!

Якщо маєте можливість, будь ласка, донатьте ЗСУ і волонтерам.

І, будь ласка, завжди пам'ятайте про те, що #RussiaIsATerroristState

Щоб вподобати цю частину, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.

Вподобати!
Щоб залишити коментар, необхідно зареєструватись на сайті або увійти, якщо ви вже зареєстровані.